Odlišení názvu společnosti

Od: Datum: 21.01.14 16:36 odpovědí: 15 změna: 13.12.15 20:35
Dobrý den, potřebuji poradit. Jeden můj známej si chce založit s.r.o., ale název kerý si zvolil již egzistuje. Stačí pro odlišení jiná zkratka např. spol. s r.o. nebo musí název odlišit jiným způsobem např. připsat za název company, stores a podobně? Předem děkuji za odpovědi.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.01.14 16:42
spol. s.r.o. není název. Pokud se původní majitel názvu společnosti změní na s.r.óčko, tak bude problém. Nejlepší by byla změna jiného písmenka v názvu. Třeba kdyby byl název Exus, tak Egzus...
S tou egzistencí jste mě tedy fakt pobavil!
Ohodnoceno: 1x

Datum: 21.01.14 17:14
A co by jste mi poradil když si zvolil název podle příjmení a nechce ho nijak zvlášť měnit
Datum: 21.01.14 17:22

Přidat tam jedno písmeno z křestního jména, nebo celé křestní. Tak jak v emailové adrese. Třeba jste Novák, tak Anovák...

Ohodnoceno: 0x

Datum: 21.01.14 17:41
Mluvil jsem s ním a nic takového nechce. Jen pro upřesnění, jmenuje se Švec
Datum: 21.01.14 19:03

Podle mě nejdůvěryhodněji působí spojení příjmení s celým křestním jménem.

Datum: 22.01.14 08:40
Jak už jsem psal nic takového nechce. Navíc mi teď řekl, že chce tu společnost založit se svým bratrem takže název s jménem nepřipadá k úvahu.
Datum: 21.01.14 17:35

zaleží jaké má příjmení pokud něco typu "Lamborghini" není třeba nic odlišovat pokud Novák a jiné klasické české tak to není dobrá cesta co se týče ruzných univerzálních slov za příjmení tak to už je až trapný zlozvyk a už se v tom těžce orientuje a je to horší než kdyby tam nebyli protože třeba firem se slovem company je plno a když si zadám do vyhledávání třeba Novák company tak mi to najde "... company" takže nekonečně výsledků z čehož se pár bude týkat vás a až někde daleko vzadu. Idealní názvy jsou názvy normálních věcí třeba "jablko" (americký Apple) nebo třeba housenka (Caterpillar) .. pokud chce mít v názvu své jméno bylo by dobrého ho nějak upravit , zkombinovat jméno a příjmení nebo připojit slovo přimo k příjmení takže např. NovakCo - ale je to nejhorší možnost ..

Ohodnoceno: 1x

Datum: 21.01.14 17:49

A co Cobbler?

Datum: 21.01.14 17:55
Taky existuje
Datum: 21.01.14 18:43

O zakládání společností nevím nic, ale co se týče názvu, tak bych volia tři slova. Jméno, příjmení, zaměření. Např. Jan Švec - pečivo, Adam Švec - doprava, Karel Švec - elektroslužba...

Společnost se pravděpodobně bude rozvíjet nejdříve v jedné menší lokalitě. Tam je určitě vhodné dát o sobě vědět jednak jménem, jednat typem služby.

Problém bych viděla jen v případě, že třeba nějaké pekařství Jana Švece už existuje.

Rozhodně se vyhněte názvu typu Hupabo (Hudák, Pavlík, Boháček), Vakoze (Vašků, Košík, Zelený) atd.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 22.01.14 13:30

Teď jsem náhodou zjistil na justice.cz, že existuje 3x NOVA spol. s r.o. se sídlem v Praze. Takže si myslím, že když existuje NOVA 3x tak by taky mohl existovat ŠVEC 2x

Od: buss®
Datum: 22.01.14 14:27

Je to upraveno zákonem, jsou dva, tak zkratky, bří Švěcové ..., podle názvu nesmí dojít k záměně.

Datum: 11.12.15 15:34
A co říkáte na název ŠEVC? Takový název ještě není a v podstatě Ševc je to samé jako Švec.
Datum: 13.12.15 20:27

Dobrej nápad!

Ohodnoceno: 2x

Datum: 13.12.15 20:35

mě se to zdá hloupé. Domnívala bych se, že jméno firmy je Vaše přijmení

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.