Jednání obvodní lékařky

Od: Datum: 21.01.14 14:41 odpovědí: 7 změna: 24.01.14 13:05

Dobrý den,

Mám problém se svojí obvodní lékařkou , která si o mě myslí , že simuluji.

Již přes 2 roky trpím po zvednutí těžkého břemene velkými bolestmi bederní části zad , s vystřelováním do nohou a soustavnou bolestí obou nohou. Nejdříve jsem dostával injekce proti bolesti , ty ovšem působili jen 2-3 hodiny . Pak jsem absolvoval vyšetření u její " známé neuroložky " , která mi udělala rentgen obratlů , jestli tam není posun , ten se nepotvrdil . Ještě mi udělala krevní testy na boreliózu a malárii , ty se také nepotvrdily. Vydala zprávu , že mám skoliosu , ploché nohy a žádné další komplikace nevidí. Začal jsem tedy chodit na rehabilitace a Elektroléčby , ovšem nezaznamenal jsem po absolvování téměř žádné zlepšení. Doktorka mi řekla , že jsem simulant , který chce být jen na neschopence. Žádal jsem po ní tedy ještě poukaz k vyšetření CT , protože na rehabilitaci mi bylo řečeno , že to vidí pravděpodobně na ploténku , a tu prý nevidí rentgenem , ale jen CT vyšetřením či Magnetickou rezonancí. Na to mí obvodní odpověděla , že mi nic nenapíše , že mi stejně nic není , že simuluji a ukončí neschopenku. Ještě jsem si tedy vynutil alespoň Sono , zda není něco s orgány. Na sonu nalezli tyto diagnosy:

Játra v mdcl čáře 155 mm , hraniční velikost jater ( na internetu jsem četl , že normální velikost jater je cca 25 cm )

Difusní jaterní léze bez ložiska

Lipomatoza pankreatu

Ve střední části sleziny mírně hypoechogenní ložisko vel. 20 mm

Dle vyšetřujícího lékaře ale nemá nic z tohoto souvislost s mými bolestmi zad a na sonu bohužel ploténky nevidí , že se mám obrátit na vyšetření CT. Chtěl jsem vysvětli diagnosu na těch játrech , ale vše mi prý vysvětlí obvodní lékařka.

Šel jsem k ní tedy se zprávou , na vysvětlení mi arogantně řekla , vše je v pořádku , ještě něco? Toto jednání mě tedy hodně zarazilo.

Mě ale tyto nálezy zrovna moc v pořádku nepřijdou , byl bych rád kdyby mi někdo vysvětlil , o co se jedná.

Na závěr , záda stále silně bolí , bolest vystřeluje do nohou , občas mravenčení v prstech , mám nemocná játra , nález na slezině , skoliosu , křečové žíly , ploché nohy , občas mám ve stolici i trochu krve , ale doktorka stále tvrdí , že jsem naprosto v pořádku , úplně zdravý člověk. Je mi 19 let, nekouřím , nepiji.

Již nevím co mám dělat , z práce jsem se vždy po měsíci vrátil na neschopenku , protože se to nedalo vůbec vydržet.

Mockrát děkuji za jakékoli rady a vysvětlení diagnosy u těch jater.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.01.14 14:49

V první řadě můžete změnit svého obvodního lékaře. Nikdo Vás nemůže nutit, abyste nadále setrval u své stávající lékařky.

Ve druhé řadě můžete zkusit změnit zaměstnání, abyste nezvedal těžká břemena. Zde ovšem těžko radit, protože jednak jste nespecifikoval druh práce, který vykonáváte, dále nevíme, čemu říkáte těžké břemeno. No a v poslední řadě může bolest způsobovat i špatný styl, kterým tato břemena zdviháte.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.01.14 14:53
avatar

V tomto případě bych byl již 1 rok, 11 měsíců a asi 29 dní pacientem jiného lékaře. Lékař který mi nevěří na mě nesmí sáhnout.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: xixi*
Datum: 21.01.14 14:58

Najděte si nového obvoďáka, zkuste jeslti vás veme. On si požádá vaši současnou doktorku o výpis z karty. Sdělte novému lékaři to co tady nám. To CT vyšetření by podle mě bylo vhodné, ale očekávejte dlouhé objednací lhůty, s těmi nehne nic. Podle mě by byla vhodní i návštěva neurologie.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.01.14 15:01
avatar

Zdravím, vezmu to od toho nejlehčího. Ploché nohy má dneska spousta lidí, to není nic hrozného. "Léčí" se vhodnými vložkami do bot, ortopedickým cvičením. O moc víc s tím bohužel dělat nelze.

Lipomatoza pankreatu značí, že slinivka nepracuje jak má, tím pádem máš potíže s trávením potravy (často velmi málo či moc trávících šťáv), možná i proto ta krev ve stolici, jak se střevo namáhá, nebo pokud máš zácpy a průjmy. Je potřeba vyšetření na gastroenterologii.

Hypoechogenní ložisko zní příšerně, označuje tkáň, která je tmavší, než její okolí, a velmi často se jedná o neškodné cysty nebo cévní klubka. Může se však také jednat o abces, trhlinu v orgánu a v nejhorším případě nádor. V tomto případě by bylo velmi moudré ono CT.

Jaterní léze už bude větší potíž, přečti si něco zde https://eforms.zpmvcr.cz/jforum/posts/list/39.page, ale je to bez ložiska, což je dobré. Hraniční velikost jater značí nějakou nemoc, obvykle to bývá ztučnění jater, které mají i osoby, které tučné vůbec nejedí. S bolestí zad to souviset nemusí, ale může. A určitě jim uškodily injekce a případné léky na bolest nebo nevolnost, pokud jsi bral.

A nejdůležitější - vyměň lékařku, a to ihned. Zřejmě nebudeš úplně ok a je lépe se svěřit do rukou takovému lékaři, který má zájem tě léčit a vyléčit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.01.14 15:02
avatar

to vypadá na vyhřezlou plotýnku nechat si napsat doporučení k neurologovi a ten at vás okamžitě pošle na magnetickou rezonanci ta odhalí co vám je mám osobní zkušenost velmi čerstvou byl sem operován s vyhřezlou plotýnkou

doporučuju FN PLzen byl sem moc spokojenej

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.01.14 15:54

Vyměnˇdoktorku.Já taky zazila špatné chování,Tak až pan doktor skončil vyšetření tak jsem mu řekla že nemužu za to že se špatně vyspal.U některych dokroru se nesmíš nechat a stát si za svým.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: elisek1988*
Datum: 24.01.14 13:05

A zajít k rehabilitologovi jsi nezkoušel? Nemyslím na rehabilitace, kde jsou jsou jen sestry, ale přímo na vyšetření k doktorovi. Není ani potřebná doporučenka od obvodního lékaře.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.