Píšu knihu - míra upřímnosti

Od: Datum: 21.01.14 12:29 odpovědí: 13 změna: 21.01.14 21:23

Dobré dopoledne,

chtěla jsem se poradit. Víc hlav přeci jen víc ví. Píšu knihu, neříkám, že bude úspěšná, píšu to spíše pro sebe a pro pár blízkých přátel. Přesto i kdybych nedostala příležitost u nakladatelství, ráda bych to vydala sama v pár kusech jako završení něčeho. Jedná se o zapisování osobních prožitků z jedné kapitoly mého života. Možná přemýšlím moc dopředu, ale váhám zda svěřit papíru úplně vše a nebo některé kapitoly raději vynechat. Uvedu příklad.: byla jsem v situaci, kdy už byl jen krok od toho stát se prostitutkou (což zrovna není věc, o které bych musela vykládat světu -hlavně rodičům-, ale setkání s bordelmamá by určitě knihu oživilo), moje velmi dobrá kamarádka se mi podřezala v bytě, přísahala jsem, že to nikdy nikomu neřeknu, vím, že by mi tohle neodpustila. Celkově nevím jak přistupovat k sexuální stránce...přesto si myslím, že tyhle kapitoly by neměly chybět..ale bojím se následků! Jaký na to máte názor? Jak k tomu přistupovat?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: volvomen*
Datum: 21.01.14 12:38

Ahoj ...určitě bych se poradil...s lidmi...o kterých chceš v knize psát...Nicméně je můžeš..pojmenovat jinak...Napsal bych vše...co tebe nemůže ohrozit nějak na životě.. Co se týká rodiny...? Proč tě nechali zajít do takové situace...že jsi se dostala až k této myšlence...(prostitutka)

V dnešní době..tuto pozici často dělají i vysokoškolačky...

doplněno 21.01.14 12:40:

A ještě doplním...lidé mají rádi..realitu..někoho jiného...strašně rádi ...koukají lidem do soukromí...tak že když bude dobře napsána...možná bude i nějaký zisk...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pisatelka
Datum: 21.01.14 12:42

konkrétně kamarádka mi dala přísný zákaz, aby se v jakékoliv formě v knize vyskytovala...samozřejmě bych změnila jména, ale ani na to nepřistoupila...rodina, ač jsem s ní byla stále v kontaktu, nemá a neměla o skutečném stavu ani ponětí, hrála v tom roli má hrdost a nechuť říct si o pomoc.

Od: volvomen*
Datum: 21.01.14 12:56

Otazká trochu mimo..Jak se vymlouvá na rány...po řezu na svém těle..No ale když si to nepřeje...tak Vám nic jiného nezbyde...než ji vynechat a nebo to formulovat...jinou nehodou...silně opila...nebo jinak..

Ale o tom že jste se dostala až na hranici k prostituci...bych klidně napsal...Jak se říká pravda někdy bolí...Určitě Vás za to rodina nezavrhne...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 21.01.14 12:38
avatar

Píšete-li knihu pro sebe, potřebujete-li se s něčím vyrovnat, pište o všem, co pro Vás je či bylo důležité. Pokud by však kniha (dostane-li se do ruky někomu dalšímu) mohla někomu ublížit, nebo někoho zranit, važte svá slova důkladněji. To však budete muset posoudit sama...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 21.01.14 12:49
avatar

Zdravím. I k takovéto věci se snažte přistupovat zodpovědně. A předem si zvažte, zda jste schopná se vypořádat s veškerými následky...Pokud chcete psát knihu o sobě a svém životě, pak by měla být jistě zajímavá a měla byste se umět čtenářům otevřít. Pokud ovšem ve své knize zmíníte zážitky jiných osob, aniž by Vám k tomu dali svolení a navíc jste slíbila o některých věcech pomlčet, bylo by od Vás velmi sobecké a bezohledné uvádět to kdekoliv...Přijdete o lidi, kteří jsou v dnešní době ještě třeba Vašimi přáteli, protože to budou brát tak, že jste zneužila informací o nich ke svému prospěchu...Jinak míra otevřenosti záleží na Vás. Kdekdo jí přežene třeba i úmyslně, je z toho skandál, ale život jde dál...Záleží na tom, co si od toho Vy sama slibujete. Co Vám to má do života přinést, co od toho očekáváte, zda je opravdu pro Vás důležité, aby Vaši známí četli o Vás různé pikantnosti atd. Ono psát o sobě a dát druhým nahlédnout do svého života a soukromí, je mnohem těžší, než si příběhy vymýšlet...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 21.01.14 13:06

Kamarádka se Vás ptala, zda chcete, aby se Vám v bytě podřezala? Proč by vám to neměla odpustit, možná z toho máte větší trauma než ona. Řekněte jí, že je to součást terapie vypsat se z toho.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 21.01.14 13:46

Úspěšnost může posoudit jen trh. Vykecání se, jako u zpovědnice, u psychologa, uleví se. Lze to přece napsat pod pseudonymem a nejmenovat. Jak k tomu přistupovat, hranice jsou v nás! Chci, nebo nechci sdělit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.01.14 13:51
Přeji pěkný den,
psát o sobě vyžaduje velkou odvahu. Může to mít opravdu škaredé následky. Být Vámi, napsal bych dvě verze. Jednu jen pro sebe a druhou pro všechny ostatní. Myslím, že pokud váháte, tak nejste připravena o sobě zveřejnit všechno a zpátky se to vzít nedá.
Co se týče Vaši kamarádky, myslím, že byste určitě o ni neměla psát. Sebevraždu člověk nepáchá proto, že by měl špatnou náladu. Je to stav totálního zoufalství a beznaděje. Je to okamžik, kdy si člověk na nic nehraje, protože už nemá na co. Je to něco co se dotýká nejhlubšího nitra člověka a vy k této velmi citlivé informaci máte přistup. Byla Vám svěřena důvěra, kterou byste neměla zklamat.
S Vaši knihou Vám přeji hodně úspěchu a hlavně, abyste už v životě poznávala především jeho krásy.
Noviny
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.01.14 16:47
avatar

Páni! To vypadá zajímavě, rád bych si takovou knihu přečetl. Určitě kamarádku popsat můžete, je ale pravda, žeo ní možná příjdete. Nebudu vám radit, jak celý příběh popsat, to musíte umět sama. Já také píšu, a vím, že na spoustu věcí může člověk přijít postupně sám.

A jak se ještě poučit? Inu, zkuste to u jiných autorů. V podstatě mi popis knihy, kterou chcete napsat, příjde dost naturalistický. Zkuste se začíst do knih slavných autorů, kteří psali naturalistické autobiografie. Například od Williama Severda Burroughse, Augustena Burroughse, nebo Charlese Bukowského. Přikládám několik odkazů.

http://www.kosmas.cz/knihy/160078/fetak/

http://www.kosmas.cz/knihy/169758/zensky/

http://www.kosmas.cz/knihy/106232/faktotum/

http://www.kosmas.cz/knihy/102457/sunkovy-narez/

http://www.kosmas.cz/knihy/130381/hlava-nehlava/

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.01.14 17:18

musím se přidat do hovoru o psaní. Taky píši , né knihu ale fejetony, články , verše a krátké povídky. žádný spisovatel ze mne nebude , ale lidem se to líbí.Jinak Bukovský i když tvrdý naturalista je můj favorit.a velký spisovatel Khaled Hosseini , název knihy Lovec draků a Tisíce planoucích sluncí. , to si přečtěte, úžasně napsané.Dnes se otevřeně píše o všem , pište jak to cítíte. Taky mám něco ze svého dětství , mládí a vůbec ze života. Dost lidí se v tom najde. tak vám držím palce...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pisatelka
Datum: 21.01.14 17:25

Můj sen je být spisovatelkou od malička, nyní už si nemyslím, že se mi to povede, přesto bych pro sebe něco vydat chtěla.

Khaled Hosseini je můj oblíbenec, asi před 2 měsíci jsem od něj konečně četla i třetí knihu A hory odpověděly. Pro mě trošku slabší oproti předchozím, ale také úžasná, přečtena jedním dechem. ;)

Datum: 21.01.14 21:23
avatar

Vůbec se nepodceňujte a věřte si. Máte-li zajímavé téma a dokážete-li ho poutavě zpracovat, můžete úspěchu dosáhnout. Sama jsem začala psát jen tak pro sebe ... do šuplíku. Než si mne všimli jiní a učinili různé nabídky..Chce to trpělivost a hlavně tolerantnost při jednání..A také to chce držet se nohama na zemi, na to určitě nezapomínejte..Já Vám držím palce, ale určitě bych ve své knize neshodila nikoho, kdo mi věří a o němž vím cokoli ne zrovna dobrého...Ale to je jen můj pohled na věc..Zkusila jste např. své vlastní stránky na internetu? Tam dávat jednotlivé kapitoly svého života a číst komentáře druhých lidí? I to by Vám mohlo pomoci a lecos napovědět..Jen můj nápad,

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.01.14 18:54
avatar

To o kamarádce bych vynechala - v jakékoli podobě. Slíbila jste jí to, a i kdybyste změnila jméno, vězte, že to jsou velmi citlivé věci. Aby ji to náhodou pod dojmem z knihy nenapadlo znovu, psychika je potvora.

O sobě - to musíte zvážit sama, na základě toho, co jste ochotná snést, komu tu knihu dáte přečíst, apod.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.