Změna místa výkonu práce + zvýšení mzdy

Od: Datum: 20.01.14 19:34 odpovědí: 2 změna: 20.01.14 20:26

Zaměstnavatel odstěhoval závod mimo místo, které mám ve smlouvě uvedené jako místo výkonu práce. Část zamců včetně mě na tomto původním místě pracuje. Dostal jsem s roční valorizací mírné přidání ke mzdě a měl si jít podepsat dodatek ke smlouvě. Tam na mě však vyrukovali s tím, že v dodatku je i změna místa výkonu práce - stávající místo + nové, kde je přestěhován závod. Do nového místa bych se však velmi těžko mhd dostával a bohužel nejsem neřidič, proto jsem plánoval, kdyby došlo i na moje stěhování, dostat odstupné a hledat práci jinde. Tímto by to však padlo a nikdo by se mě na nic neptal. Ale bohužel to vidím bledě, buď přidáno dostanu a budou mě moct přešoupnout nebo nepodepíšu a nedostanu ani přidáno. Nebo existuje nějaká možnost? Třeba že v jednom dodatku nemohou být upraveny dvě skutečnosti nebo tak?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.01.14 20:08
avatar

To, že tě budou moci přešoupnout, ještě neznamená, že to hned i udělají. Proč stahovat kalhoty když je brod daleko. To ustanovení má třeba ten účel, že když půjdeš z nějakého důvodu pro něco do pobočky, abys to nevykazoval jako služební cestu. Ale nevíme jak je to daleko, jaké jsou možnosti dopravy, o kolik peněz se jedná...tak to asi nikdo za tebe nerozhodne - musíš si stanovit priority sám, co ti za to stojí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.01.14 20:26
avatar

Dodatek k pracovní smlouvě (stejně jako pracovní smlouvu samotnou) sjednávají obě strany dobrovolně.

Samozřejmě je možné v dodatku k pracovní smlouvě sjednat pouze zvýšení mzdy nebo jen změnu místa výkonu práce.

Zaměstnavatel ale potřebuje přemístit zaměstnance do přestěhovaného závodu, proto do dodatku uvedl obě změny.

Je jenom na Vašem rozhodnutí, zda na dodatek přistoupíte nebo ne.

Nepřistoupíte-li na něj, bude zaměstnavatel muset situaci pravděpodobně řešit výpovědí (ZP, § 52 písm. b) s odstupným.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.