Problém s družkou..má exekuce

Od: Datum: 19.01.14 15:36 odpovědí: 7 změna: 29.08.14 08:02

Zdravím, známej kupoval před léty chatu kde bydlel i s bývalou družkou (se kterou není sezdaný ale má tam trvalé bydliště) a v kupní smlouvě je uvedeno jeho jméno i družky která do toho neinvestovala ani korunu.

Před Novým rokem se nepohodli a vyhodil ji protože mu dlouhodobě nepřispěla na domáctnost a ještě za ni platí půjčky na vyplacení exekuce které měla protože nechce přijít o chatu.Pokud by tam nějaký čas nebydlela tak by se ji pokusil odhlásit nebo existuje nějaké řešení jak se jí zbavit? Děkuji předem za odpovědi které budu tlumočit dál.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: buss
Datum: 19.01.14 18:08

Joo, problém je spoluvlastníctví chaty. Toto nechť vyřeší. Trvalý pobyt pak řešit na obci.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: elisek1988*
Datum: 21.01.14 12:13

Pokud jí půlka patří, tak jí těžko odhlásí, protože družka má užívací právo k nemovitosti.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: elisek1988*
Datum: 21.01.14 12:14

Podle mě je jediný způsob jak se jí zbavit - odkoupit od ní půlku chaty. Hlavně vůbec nechápu, jak jí mohl vyhodit, když jí půlka patří.

doplněno 21.01.14 12:16:

A je zapsaná jako spoluvlastník i v Katastru nemovitostí?.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: reno*
Datum: 17.03.14 22:03

No ona se tomu odchodu moc nebránila protože po ní chtěl peníze na splátky pro Provident kde si půjčili na její dluhy

a ona byla bez práce.Ted už pracuje a strhavají jí to ze mzdy ale má toho celkem dost..ted si nějak vyřizuje osobní bankrot.

Jinak na katastru že je zapsaná jako spoluvlastník.

Datum: 17.03.14 22:17

Asi mu nezbude, než ji vzít zpátky a chvíli na ní být hodný. Přesvědčit jí, aby se nějakým způsobem formálně kvůli možné exekuci vzdala své půlky (prodej, darování) a až to proběhne, tak ji teprve definitivně vykopnout.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 17.03.14 22:36

Hujer, nevím jestli to je dobrý nápad : prodej, dar. Jestliže družka již má exekuce, tak má jistá omezení, co se týká nakládání se svým majetkem. Také se může stát, že část nemovitosti převede na přítele a za rok mu to exekutor stejně vezme. Toto vše musí řešit družka teď hned . Myslím tím v době, kdy podává návrh na oddlužení. Jestli v tomto okamžiku něco pokazí, tak může přijít o svoji půlku nemovitosti.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: hugito
Datum: 29.08.14 08:02

Pokud už je na družku nařízená exekuce, neudělá s tím ten kámoš vůbec nic, jelikož exekutorský úřad už bloknul na katastru právě tu její půlku chaty a tím pádem to teď družka na něj nepřevede. Pokud nechce o chatu přijít, musí dluhy uhradit a až bude LV čisté, hned nechat přepsat tu její půlku na sebe.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.