Pochybyl projektant nebo město?

Od: Datum: 19.01.14 15:29 odpovědí: 7 změna: 19.01.14 18:24

Dobrý den všem. Poradí mi někdo v této situaci? Mám jistý spor s městem,který se týká nedodržení ČSN při výstavbě autobusových zastávek MHD. To,že není dodržena o tom není pochyb/nebudu zde zatěžovat podrobnostmi/.Spor je v tom,když jsem napadl zřizovatele/město/,že není dodržena příslušné norma ČSN brání se zuby nehty,že za celou věc může projektant,který normu nedodržel. Ať se tedy obrátím na projektanta. Já si myslím,že je to jen hloupý žert a mám dojem,že vinu musí nést i zřizovatel a zároveň investor/město-obec/. Podle mého názoru město přistoupilo k projektu nezodpovědně a diletansky a teď svádí vinu jen na projektanta. Děkuji všem za ochotu pomoci.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.01.14 15:33

V první řadě je potřeba zjistit, zda ona nedodržená norma je závazná či nikoliv.

Pokud daná norma závazná není, pak ji projektant musí dodržet pouze tehdy, když to po něm investor vysloveně požaduje (ve smlouvě).

V případě že je "nedoržená" norma nezávazná, je to velmi složité posoudit kdo má, nebo nemá pravdu.

Ohodnoceno: 0x

Od: as
Datum: 19.01.14 15:47

Pokud nedodrží (nezávaznou) normu, tak musí prokázat že jeho řešení je v pořádku, např. výpočtem atd. Pokud je smluvně zavázaný k dodržení normy, tak je norma závazná.

Pokud projektant špatně vyprojektuje, tak je za to zodpovědný. Pokud vy máte smlouvu s městem, tak jednáte pouze s městem, jak si to město vyřeší s projektantem je jejich problém, vás nezajímá kdo jim projektoval, není to váš smluvní partner (neuvedl jste podrobnosti = jen obecný příklad)

Od: lounacek
Datum: 19.01.14 16:10

Děkuji vše mi pomůže. V celé záležitosti věci jde o to,že zastávky mi prskly v obou směrech před barák a to tak,že když zastaví autobusy v obou směrech současně,tak se téměř překrývají. Tyto zastávky se nově budovaly tak zde není proč normu nedodržet. Musím tedy nahlédnout do projektové dokumentace zda je tedy městem norma požadována a pokud ne nacházím se v ČR a může si tady stavět každý jak chce mám takový dojem. Děkuji

Datum: 19.01.14 16:13

Tak v tomto konkrétním případě se ještě k PD vyjadřovala a musela "souhlasit" celá řada dalších lidí.

Zcela jistě s PD musel souhlasit někdo z PCŘ, a MÚ odbor dopravy..a plno dalších lidí ev.organizací.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 19.01.14 16:24

Ano vyjadřovaly se Vámi jmenované orgány a prý byly vypracovány nějaké "výjimky",musím se dostat k projektové dokunentaci. Mě se to vůbec nezdá,připadá mi to jako kdyby město celou stavbu podcenilo a teď neví kudy kam. Nikomu to nepřeju mít zastávky MHD před domem,to je za trest.Děkuji i vám

Datum: 19.01.14 17:14

Neznám poměry v místě, ale pokud pozemek, pod kterým jsou zastávky, sousedí s vaším pozemkem, měl jste se k PD vyjádřit jako dotčená strana.

U nás v blízkosti budovali kruhový objezd a jedna z příjezdových komunikací sousedí s naším pozemkem. V projektu se řešilo napojení "staré" komunikace na zmíněný kruháč a napojení mělo být provedeno přesně uprostřed našeho domu, kde jsou i vchodové dveře, Dostali jsme PD k vyjádření a to bylo negativní s tím, že požadujeme, aby napojení bylo posunuto až k hranici pozemku - jednalo se hlavně o chodník, který buchom měli před vchodem zčásti asfaltový a zčásti zámkovou dlažbu a dále z obavy, že napojení vozovky by mohlo způsobovat nedokonalé odtékání srážkové vody /v původním napojení tomu tak bylo/. Po posouzení nám byl doručen dopis, že k našemu nesouhlasu bylo přihlédnuto a silnici s chodníkem napojili až u hranice pozemku, jak jsme žádali.

Datum: 19.01.14 18:24

Oni /město/ to vymyslelo tak alibisticky,že mezi zastávkami a mým pozemkem-plotem je ještě chodník1,5 m široký,takže mne vyautovali. Asi jsem namydlenej proto se šťourám do té ČSN,ale už nevím kudy kam. Děkuji za Váš příspěvek.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.