Rýmička a chlapi umírají - ženy vs. muži

Od: Datum: 18.01.14 20:09 odpovědí: 28 změna: 26.01.14 16:47

Byla jsem teď týden na dovolené, původně měla dovča trvat 10 dní, ale nakonec jsem se rozhodla vrátit se do dřív, protože mi chyběl přítel. On nevěděl o tom, že se vracím dřív. Den před mým odletem jsme si volali, říkal že se cítí na prd, že asi chřipka či co...nicméně jsem přiletěla v úterý a psala mu, že jsem už zpět a že bych se s ním ráda viděla, pokud mu bude dobře a že se u mě v bytě může ve středu stavit. Ve středu mi napsal, že je mu na houby, ale že ho můžu ve čtvrtek přijít ošetřovat. Ve čtvrtek napsal, že se na to necítí, že ho to mrzí a blablabla a že mi nechce nakazit, že mu chybím a další blablabla. Napsala jsem na to jen OK. A dál jsem se nevyjadřovala. Těšila jsem se, že ho uvidím, že budeme spolu, ale prostě on dostal rýmičku, tak to nejde. Od té doby oba mlčíme, od mého OK nejsme v kontaktu. Žádná sms, žádný hovor nic. Po roce a dvou měsících to celkem zamrzí. Nevím jestli je uražen on, ale já ano. I když jsem byla nemocná, vstávala jsem ráno v pět, vždy jsem si udělala čas, abychom se viděli. On asi tu potřebu nemá. Co si o tom myslíte? Čekat až se ozve nebo napsat, zda už je mu lépe? Přijde mi, že mu lezu do zadku a že on nemá potřebu se vidět. Dřepím celý víkend doma a nic se mi nechce. Dostala jsem nabídku pracovat v jiném městě, je to daleko, musím se rozhodnout do konce příštího týdne. Takže to zatím vidím tak, že odjedu.

Možná řeším kraviny a dělám unáhlené závěry, ale tohle byl chlap s kterým jsem chtěla strávit zbytek života, ale on evidentně tu potřebu nemá. Je mi 24, chci něco budovat a někam směřovat a ne ztrácet čas s někým koho miluju a on nemá zájem...


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.01.14 20:20
avatar

Shodou okolností jsem minulých 14 dní také umíral na rýmu, naprosto vašeho přítele chápu, že v takovém případě řešit přítelkyni je docela obtížné. Ale uvědomte si, že vám o sobě a svém vztahu k vám napsal hodně hezkého a bla bla bla ... a vy jste na to jen uraženě odvětila OK. To není moc přívětivé, kdybyste mu alespoň popřála rychlé uzdravení atd. Být vámi tak zvednu telefon a volám, zda už se uzdravil, případně zda mu nemáte skočit na nákup nebo něco podobného a ne se urážet.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: laik
Datum: 18.01.14 20:27
Novinky: Mužská rýma je mnohem vážnější onemocnění než ta ženská
Muži trpí při chřipce a nachlazení opravdu víc než ženy, tvrdí neurologové

Za sebe muzu rict jen: je nemocny, nema na nic naladu, leci se, tak ho nech ten tyden vylecit a az zase bude v poradku, tak te urcite opet rad uvidi. Snad to bez nej tech 7 dni vydrzis.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: laik
Datum: 18.01.14 20:28
Novinky: Mužská rýma je mnohem vážnější onemocnění než ta ženská
Muži trpí při chřipce a nachlazení opravdu víc než ženy, tvrdí neurologové

Za sebe muzu rict jen: je nemocny, nema na nic naladu, leci se, tak ho nech ten tyden vylecit a az zase bude v poradku, tak te urcite opet rad uvidi. Snad to bez nej tech 7 dni vydrzis.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: raddus
Datum: 18.01.14 20:30

jenže to není 7 dní, ode dneška načínáme třetí týden, co jsme se neviděli...

Od: laik
Datum: 18.01.14 20:38

Psala jsi, ze se zacal citit spatne v pondeli, den pred tvym prijezdem. Chripka trva 7 dni.

Vitalia.cz: Muži při nachlazení trpí víc. Vlastní vinou

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kami95
Datum: 18.01.14 20:50

Tak já si myslím, že to nemocí vůbec není..kdo chce tak si najde způsob i když je nemocný.. Jinak si myslím, že nepočítal s tím, že přijedeš dřív a že má jiný program, asi jinou ženskou..Prostě ho překvap a příjdi za ním a budeš mít jasno..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.01.14 20:54
avatar

myslet znamená... když mám chřipku, je mi na nic, bolí mě hlava, teče mi z nosu, člověk nemá na nic náladu a ještě ho s prominutím terorizuje přítelkyně, místo aby mu nějak pomohla či projevila starost...

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 18.01.14 21:04
avatar

Kami si moc nevšímejte, ta má s chlapama špatnou zkušenost, takže hned za vším vidí nevěru a bla bla bla.

Jinak si myslím, že příteli opravdu nebylo dobře. Vezměte si, že by Vám bylo opravdu špatně a neměla jste na nic náladu. Příteli byste se chtěla omluvit, napsala mu, že Vám chybí a od něj jen přišlo uražené O.K. a vůbec nic.. Asi bych se dál nevnucovala, tak jako on. Takže jste rozhodně na řadě.

Začala bych omluvou a zajímala se, jak se mu daří.

doplněno 18.01.14 21:12:

Jenže slečna píše, že JE uražená..takže v jiném kontextu, by o.k. mohlo být jen nevinné.. V tomto asi ne.. Ale jen můj názor ;)

Ohodnoceno: 5x
 
Od: hop®
Datum: 18.01.14 21:09
avatar
Souhlas, jen k tomu OK, ja bych to nepovazoval za urazenou reakci, proste v jen tu chvili uz jsou dalsi reci nejak zbytecne...
Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 18.01.14 21:27

Jak sama píšete, řešíte kraviny a není to potřeba. Chlap je prostě nemocný jinak, strašně trpí a nemá v ten moment náladu vůbec na nic. Až se vyleží, bude to lepší.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: raddus
Datum: 18.01.14 21:34

tak on nemůže tušit z mého OK, že jsem naštvaná, jsem a hodně, protože já prostě když kohokoliv mám ráda a chci ho vidět tak to zařídím. I kdybych měla přeraženou páteř a chodila o berlích, chtěla bych ho vidět. Já po něm nic nechtěla, sex, hodiny keců jak jsem se měla na dovolený, nic, udělala bych mu čaj a šla domu. Nazdar, jen ho vidět. Teď se mi to ještě komplikuje s tou prací, ale holt se asi budu muset rozhodnout sama a nebrat na něj ohledy.

Od: hop®
Datum: 18.01.14 21:39
avatar
Mate ho rada a nechcete na nej brat ohledy?
Jste na nej nastvana, jste urazena, ale priznavate, ze on o Vasem rozpolozeni nevi?
Udelejte si nejdriv poradek ve vlastni mysli, pak zacnete resit budoucnost vztahu a zdravotni problemy pritele...
Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 18.01.14 23:21
avatar

Jen 3x ohodnotit...chjo.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 18.01.14 23:06

On marodí a měl by Vás navštívit?

Když mu chcete uvařit čaj, tak se seberte, jděte za ním a ten čaj mu uvařte, ale netahejte ho ven...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: raddus
Datum: 18.01.14 23:17

já ho netahala ven! Měla jsem přijít k NĚMU, už to tu bylo řečeno, ale ve čtvrtek napsal, že bych chodit neměla, že mi nechce nakazit...

Datum: 23.01.14 22:49
avatar

No tak vidíš. On tě nechce nakazit a ty mu to takhle oplácíš...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.01.14 23:13

Dobrý den,tak za prvé to s tou rýmičkou je odposlouchaná fráze,která už mi pije krev poměrně dlouho a přijde mi,že tím jen dotyčné dávají najevo,že nemají vlastní názor..nejdřív píšete,že dostal chřipku a potom,že dostal rýmičku-v tom je dost podstatný rozdíl,ono při chřipce či jiné viróze opravdu člověk nic moc jiného dělat nemůže než ležet v posteli a to,že se s někým nechce vidět je spíš ohleduplnost,mimochodem nevšiml jsem si,že by se ženy při chřipce chovaly nějak "statečněji"...takže se připojuji k ostatním-vysvětlete příteli svoje pocity a zbytečně se neurážejte...no a tak dál blablabla

Ohodnoceno: 0x
 
Od: elisek1988*
Datum: 21.01.14 12:28

A s tou prací by nešel nějaký kompromis? Například, že byste se vracela na víkend domů? Jestli je ta pracovní nabídka hodně lákává, zajděte za přítelem a zkuste s ním o tom promluvit. A s tou chřipkou a rýmičkou to znám, chlap tvrdí, že má chřipku a přitom nemá ani teplotu, ale i tak to prožívá, jako kdyby opravdu umíral. Oni za to nemůžou, prý mají práh bolesti někde úplně jinde. Nad prací zkuste uvažovat, jako když na něj nejste naštvaná, protože co je teď se může rychle zpravit a pak můžete litovat. Ale i naopak.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: raddus
Datum: 21.01.14 12:39

tak přítel umíral tak těžce, že při tom umírání stíhal chodit i do práce. Takže ta "chřipka" byla prostě mužská rýmička, to mi nikdo nevymluví. Máme se prvně vidět dnes večer. Práce je v zahraničí, takže na víkendy dojíždět není možné. Na nabídku jsem předběžně kývla, odjet bych měla první týden v únoru. Uvidím, jestli mu to dnes řeknu, až podle situace. Vždycky se to dá zrušit a vždycky může jet se mnou, ale to bych od pana Rýmičky moc neočekávala.

Od: bruk600*
Datum: 21.01.14 12:50

Nevím jak to má postavené v práci on, ale u nás v práci se lehčí průběh nemoci přechází a to z více důvodů. Je to špatně, ale já nento systém nevytvořil.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: raddus
Datum: 21.01.14 13:03

Jistěže se přechází, všude. Ale při "lehčím průběhu nemoci" mu jeho přítelkyně může přijít uvařit aspoň čaj, dát mu mokrej hlavu na hlavu a v klidu ho nechat trpět v posteli dál...a ne mě odstříhnout jak šňůru od zásuvky. Cítím malichernost a trapnost v tom, že mám vůbec potřebu to řešit a rozčilovat se tím, a ještě veřejně.

Datum: 21.01.14 15:12

Tohle je přesně ten typ jednání, které muži na ženách nesnáší. Naštvou se ze zcela irelevantního důvodu a svůj vztek ventilují všemi možnými "skrytými" způsoby, ale v žádném případě o tom, co je urazilo a proč jsou naštvané, neřeknou svému příteli přímo. To by bylo přeci... logické, fuj!

Prostě mu není dobře a nechce vás nakazit. Je to tak prosté! Až mu bude dobře, rád vás zase uvidí. Pokud i přesto chcete přítele vidět, stačí mu říct, že vám na tom záleží. On si totiž pravděpodobně myslí, že to děláte pro něj, že mu nabízíte svou péči a nechce vás obtěžovat.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 21.01.14 15:19
avatar

Upřímně? Nechovej se jak uražené sobecké děcko. On ti napíše, že je mu blbě, že tě nechce nakazit, že mu chybíš a pro tebe to jsou jen kecy? Tvoje chyba, že ses "dál nevyjadřovala". Myslím, že on dobře ví, že jsi uražená, a nechává tě být, to chlapi dělají. A kvůli své uraženosti, přečemž ani pořádně nevíš, jak a co mu je, bys najednou odjížděla. A to tvrdíš, že ho skutečně miluješ? Když dovolíš, aby vás rozdělila tvá uražená ješitnost?

Když je přítel nemocný, vždy mi napíše, že mě nechce nakazit, ale pokud chci přijet, nebude mi bránit.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: raddus
Datum: 23.01.14 22:11

jde o několik věcí, vidíte to pouze černobíle:

1. chodí normálně do práce, tak ať zůstane dva dny doma a pořádně se léčí!

2. a co do budoucna? Budeme spolu bydlet a já se budu muset odstěhovat, abych ho nenakazila?

3. prostě to se občas stává, že se lidí nemocní. Asi mi netrefí šlak když ho uvidím s rýmičkou. Já se o něj chci starat, chci tam být s ním a ne být odstřelená. To není partnerský vztah!

 

Datum: 23.01.14 22:53
avatar

Co ty víš, jak to má v práci? Očividně má dost dobrý důvod tam chodit.

Něco mi říká, že s takovým přístupem spolu bydlet (moc dlouho) nebudete.

Podle mne partnerský vztah znamená i to, že nechám toho druhého být, když si to vyžádá, a nebudu se mu vnucovat.

Sorry že nejsem ženská...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.01.14 08:08

Já skoro nemohu uvěřit svým očím, že tato debata je stále živá...to je tazatelka pořád ještě uražená? To snad ne.

Partnerství je o toleranci, vzájemném respektu a o odpouštění.

Pokud toto nezvládnete, tak je něco špatně.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: raddus
Datum: 26.01.14 16:29

stále jsem uražená a dotyčný stále umírá

Od: hop®
Datum: 26.01.14 16:47
avatar

... a jestli neumřeli, tak tam takhle spokojeně žijí dodnes... :-D

ale když jim to oběma vyhovuje... *nevi*

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.