Proníjem zahrady?

Od: Datum: 18.01.14 08:07 odpovědí: 5 změna: 18.01.14 19:27

dobré ráno, moje sestřenice mi nabídla / jen za ůdržbu/ část zahrady za domem. Vstup je zadem.

Je velmi slušná, ale je sama a tak velkou plochu už nezvládá. Já bych ráda tuhle velkorysou nabídku ošetřila písemně. Myslím tím, vodu, energie a také návštěvy mých vnoučat. Máte někdo podobnou zkušenost?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.01.14 08:23
avatar

není zcela zřejmé zda je nabídka majitelky ve smyslu pronájmu nebo odkupu části pozemku. Jinak normálně by se asi sepsala podle nějakého vzoru smlouva o pronájmu.

doplněno 18.01.14 18:48:

myslím, že institut ústní smlouvy také existuje.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.01.14 08:36

Ne...ani pronájem nebo odkup, prostě nabídka v rámci rodiny.

Od: uska®
Datum: 18.01.14 10:06

Nechcete smouvu na pronájem ani na prodej, ale chcete váš pobyt na zahradě ošetřit písemně, je to tak? Tak jakou smlouvu chcete? Nic mě nenapadá, to neznamená, že něco neexistuje. Ať si se sestřenicí cokoliv napíšete na papír, tak to bude k ničemu. I když se sestřenicí sepíšete bezplatné užívání ( za práci), tak smlouva se považuje jako za pronájem. Sestřenice si musí zjistit cenu vaší práce a nebo cenu obvyklou v místě bydliště na pronájem pozemku a tuto částku každý rok dát do daňové přiznání.

Pokud máte slušné vztahy, tak bych to neřešila. K čemu vám bude smlouva? Pokud se sestřenice rozhodne znemožnit vám užívání, tak to udělá. Chcete-li smlouvu, tak pronájem, vyčíslený v Kč, sestřenice peníze zdaní a bude jen na vás, zda zaplatíte nebo si to u ní odpracujete. Třeba někdo navrhne lepší variantu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.01.14 15:13
avatar

Nejde ani o koupi, ani o pronájem. žádnou smlouvu bych nesepisovala, stačí ústní dohoda, je to Vaše příbuzná. Nijak si to neošetříte. Je to pořád její a kdyby třeba přišlo její dítě, že by si tam rádo postavilo dům, tak Vám půjčený pozemek zase odebere. Co by Vám byl platný nějaký papír?

Vy jí nebudete nic platit, ani ona Vám. Ona bude ráda za zvelebenou zahradu, Vy si tam vypěstujete nějaké ovoce a zeleninu. Režii /vodu, benzín do sekačky apod./ bych dělila napůl. Vy budete mít výpěstky, jistě jí z nich také dáte, tak je spravedlivé o náklady se podělit.

A pokud je paní už starší a zahradu by nemohla udržovat, můžete jí později navrhnout, že byste ji od ní odkoupila. Příbuzné jistě vyhoví a také případná cena by mohla být příznivější, než pro cizího kupce. Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss®
Datum: 18.01.14 19:27

Nevidím na tom nic zvláštního, prostě se domluvíte na užívání, nabídnete jí úhradu daně z nemovitosti popř. i část energií. Chcete-li to mít formálně, vizte OZ od § 2201 - nájem, popř. darování, odkoupit.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.