Částka promíjené úhrady na daň z příjmů

Od: Datum: 17.01.14 22:00 odpovědí: 6 změna: 19.01.14 08:46

Vyplňuji daňové přiznání za rok 2013 a zjistila jsem, že se tam objevuje nový řádek: 84a částka promíjené úhrady na daň z příjmů

Z pokynu tomu moc nerozumím, může mi někdo vysvětlit o co se jedná a zda tam tu částku mám doplňovat a zda to nějak ovlivní výši daně?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: sedverka*
Datum: 17.01.14 23:06

Dobrý večer. Byla jste v roce 2013 postižena povodní nebo záplavou? Máte výši škody oceněnou pojitovnou nebo znalcem? A příjmy přiznáváte i podle ustanovení § 7 nebo § 9 zákona o daních z příjmů? Takže vyplňujete řádek 43? Pak ho samozřejmě vyplníte podle pokynů. A daň se Vám samozřejmě sníží. Tedy ne daň, ale povinnost ji uhradit. Napište mi, já se Vám to pokusím nějak namalovat. Hezký večer.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.01.14 09:31

Takže tento řádek vyplňují jen ti, kteří byli postiženi povodní nebo záplavou?

Od: uskaŽ
Datum: 18.01.14 09:48

Ao Petro, pokud se vám voda vyhla obloukem, řádek nevyplňujete.

doplněno 18.01.14 21:34:

Na sociálku žádné zaměstnání nedokládat. Oni nás všechny mají dobře zmapovaný, oni o vás vědí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.01.14 10:38

Děkuji! Moc jste mi pomohla!

Datum: 18.01.14 20:53

Můžu poprosit ještě o jednu radu?

Letos totiž poprvé vyplňuji Přehled o příjmech a výdajích OSVČ pro sociálku...

Ve 4. oddíle tohoto přehledu zaškrtávám důvod výkonu vedlejší SVČ - ZAMĚSTNÁNÍ. A zajímá mně, zda mám tuto skutečnost nějak doložit na sociálku. Mají mi v práci potvrdit nějaký papír? Nebo prostě na sociálce ví, že jsem zaměstnaná, tak je vše OK a nic nedokládám?

Datum: 19.01.14 08:46

Moc děkuju za všechny odpovědi!

 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright Š 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.