Bolest v kolenech

Od: Datum: 17.01.14 15:39 odpovědí: 7 změna: 18.01.14 15:20

Dobrý den, mám menší problém, je mi 16, a prostě žíju sportem, prostě mám v sobě sportovního ducha, je to něco, co mě dokáže rozzářit, rozveselit, strhat ze sebe tu tíhu co na sobě nesu, . Všechny problémy sportem vyřešit.. Ale v poslední době mám problémy s kolenama.. Nemůžu běhat, už mám tak 6 měsíce pauzu skrz nohy, a začíná mě to opravdu užírat.. Kolena stále nepolevují a nedovolí mi to co dřív, nevím co mám dělat.. Někteří říkají že to mám z růstu, což doufám.. Snažím se aspoň posilovat od pasu nahoru, ale to není ono.. A přece, nohy jsou základ, na těch se stojí... Neporadili by jste mi něco na ty kolena? Kloubní výživa, rady, nevím.. Cokoliv. Doktor mě poslal na Takzvanou laserovou rehabilitaci která mi nepomohla.. V kolenech mi to pravidelně skřípe, vrzá, při delší chůzi nebo klusání mě to tahne. A o sprintu ani nemluvím..


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.01.14 15:57
avatar

Syndrom vyhoření - tím trpí většina horlivých začátečníků. Nedbají zásad regenerace...Dej si pauzu.

doplněno 19.01.14 17:07:

Jak jsem psal, začátečník dělá tu chybu, že běhá velice intenzivně bez toho, že by měl vybudovanou dostatečnou aerobní kapacitu. Myslí si, čím více - tím lépe, ale to neplatí. Základy je nutné budovat od spodu, v aerobní tepové frekvenci, začátečník by se neměl do stresového pásma vůbec podívat, maximálně na minutu, spíš ani to ne. Po dvou letech je již vhodná doba na překročení anaerobního prahu, kdy se předpokládá dostatečný rozvoj v aerobní kapacitě. Trénink ve vysokých intenzitách nemá žádný stimulační efekt, není to zatěžování, ale soustavné přetěžování a to se projeví vyhořením, poškozením nervosvalového zakončení...i když člověk chce, prostě nemůže.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: wamp®
Datum: 17.01.14 16:12
avatar

Štíreček:*palec*Je to přesně tak,odpočiň si.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.01.14 16:22
avatar

Zdravím, souhlasím se Štírečkem a dodám - nech se vyšetřit na ten růst. Přítel začal mít problémy asi tak ve 14 letech, velké bolesti, nemohl do schodů, nemohl běhat, nic. Má dost přes dva metry a za ten rok vyrostl 20 cm, což byl obrovský nápor na klouby. Protože tenkrát hrál basket, zakázali mu ho a byl hlídaný, dokonce rovnali mu kyčle, a ve svých 22 stále ještě roste.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: toreet*
Datum: 17.01.14 16:38
No, já právě na nohy mám pauzu, včera jsem to skusil po těch 4 měsícich a pořád stejný., a měřín pouze 170 cm cca, takžé mi to přijde divné skrz ten růst .
Datum: 17.01.14 16:53
avatar

možná máte pohmožděné vazy, pak zkuste starou dobrou Alpu. Naberte plnou dlaň, připlácněte na bolavé místo a masírujte, dokud všechna nevsákne. Alpa vám možná nepomůže, ale určitě neuškodí. Jestli ale máte 16 let a v kolenech vám skřípe a vrže, pak šup k ortopedovi a na ultrazvuk, protože se vám možná tvoří výrůstky na chrupavkách. U nás ve škole takto dopadl jeden kluk, v osmnácti musel skončit s fotbalem, protože se mu dělaly výrůstky v kotníku.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.01.14 20:18
avatar

A co jídelníček? Problémy s koleny prakticky vždy znamenají problém s ledvinami. A ledviny si sportovci ničí a přetěžují docela typicky. Samé přeslazené pití, energetické nápoje, silně kořeněný fast food, někdy i nevhodné doplňky stravy. To všechno zanáší organizmus, odbourává důležité prvky (vápník, železo) a to se někde musí projevit. Pokud chceš organizmus zatěžovat, musíš mu taky dát vše co potřebuje, jinak prostě nebude fungovat. Pokud třeba hodně posiluješ - máš zvýšený výdej železa, vápníku, celkově všeho. Jako sportovec si musíš hodně hlídat, co jíš. Je to jako kdybys dal do nadupaného závodního auta nějaký laciný olej a ještě pod rysku. Po prvním závodním kilometru zadřeš. Když to stejné uděláš u auta, po kterém nechceš žádné výkony, klidně tak bude fungovat roky.

Ohodnoceno: 4x
 
Od: toreet*
Datum: 18.01.14 15:20
Posilují už 2 rokem, a výkony mám, fast food nejím, piju pouze mléko a vodu.. A žádný suplimenty taktéž nejím.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.