Polsko - kam jet v této zemi?

Od: Datum: 17.01.14 09:36 odpovědí: 8 změna: 18.01.14 00:59

Dobrý den,

poradíte mi někdo se zkušenostmi s LETNÍ dovolenou v Polsku? Co neminout, čemu se vyhnout, kde se ubytovat a podobně? Jestli pojedu, tak s 5ti letým synem, čili žádný extrém... Pošlete i třeba nějaké odkazy na cestovky, nebo místa.

Moc děkuji, Jan Turek

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.01.14 10:22

Polsko je veliká země (4x větší než ČR), během jedné dovolené nelze vidět všechno. Pokud máte rád historická místa, centra starých měst, určitě nevynechejte Krakow a Wroclaw. Krakow se obvykle spojuje se solnými doly ve Wieliczce, příp.Osvětimí. Loni jsme putovali po polském pobřeží Baltu a zaujal nás zejména Štětín, Gdaňsk a Sopoty. Tato města jsou ovšem dost daleko. Pokud chcete poznat přírodu, pak mohu doporučit polské Beskydy a Vysoké Tatry. Na severovýchodě jsou krásná Mazurská jezera, nedaleko stojí obrovský středověký hrad Malbork. Při mořském pobřeží stojí za návštěvu písečné duny u města Leba My jsme ale cestovali sami, bez cestovky, ubytování jsme si zajistili přes internet. Fotky z této dovolené si můžete prohlédnout zde: http://bruno2.rajce.idnes.cz/ třeba najdete inspiraci.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 17.01.14 13:36

Dobrý den, dovolila jsem si také kouknout na vaše fotky. Jsou moc krásné, do Polska jezdím často, ale o písečných dunách jsem neměla ani ponětí:) Moc děkuji za tip na výlet a přeji vám ještě mnoho takových krásných zážitků:)

Ohodnoceno: 0x

Od: axus®
Datum: 17.01.14 10:24

S petiletym synem to asi moc na pamatky enbo turistiku nebude..., tak asi k vode.

Balt (a kouknout se do Gdansku na lodicky), Mazurska jezera (ale to je spise ta turistika) nebo kousek za CR hranicema jezero Nyskie. To je takovy zmenseny Balaton.

Od: vis*
Datum: 17.01.14 10:27

Poznávačku bych věděl: Kraków a okolí. Nejhezčí polské město s historickým jádrem. Docela se divím, že z něj Poláci neučinili hlavní město. Varšava je sice opravená a poměrně čistá (osobní zkušenost 2004), ale jinak je tam velké kulové. Pro suchozemce z ČR je také zajímavé moře, polské loděnice, přístavy, atd. Ale na letní dovču...polská přímořská letoviska nejsou zrovna nejlevnější, moře je studené a přitom se tam člověk spálí od slunce, ani o tom neví. Na Mazurech jsem nebyl, nemohu dělat chytrého. Asi bych si nechal něco doporučit přímo od Poláků.

Datum: 17.01.14 14:00

Byli jsme na ploostrově Hel,, je to až nahoře,ale je tam teplá voda v moři. Je to zátoka z jedné strany.A třeba cestou se podívat po něčem zajímavým,,ale nic moc zajímavosti tam není.

doplněno 17.01.14 22:52:

myslím,že syna nějaké památky zajímat nebudou..

Od: buss®
Datum: 17.01.14 14:17

Zakopane, Mazury, Wolfschanze (Ketrzyn), Gdaňsk, Malbork, Krakow, takový okruh.

Datum: 17.01.14 18:41
Přidávám další hlas pro Krakow. Cestu bych doporučil přes Ostravu výhodnější cena benzínu sice láká k tomu jet po jejich straně hranic ale stav polských silnic a dopravní značení má k ideálu daleko. Jako příznivec vojenské historie musím zmínit i meziříční mažinotku na prostoru kde bývala polsko-německá hranice. Informace k tomu můžete hledat pod zkratkou MRU ( Miedzirzecki Rejon Umocniony snad je to správně - poláci prominou ) Mazury jsou krásná a rozsáhlá jezera ale co mi Poláci říkali tak v létě zaměřená komáry. Navíc je to vyhlášená turistická oblast takže je tam v sezoně dráž. Takže bych to doporučil jen příznivcům jachtingu a rybaření.

Od: martin1965*
Datum: 18.01.14 00:59

Já jsem tam byl na pionýrském táboře v roce 1978 v Gdaňsku. Docela mě zaujalo to město, potom pobřeží Baltského moře (poloostrov Hel) - zajímavé bylo hledání jantarů - místní borci seděli v písečných dunách u moře v dírách o rozměrech tak cca 1x1 metr a hledali a hledali. Hrad Malbork je, tuším, největší hrad ve střední Evropě. Ale u moře žádný teplo.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.