Exekutoři! Je to úřad, nebo fungující firma?

Od: Datum: 16.01.14 20:20 odpovědí: 8 změna: 17.01.14 18:24

Tomio Okamura navrhuje, že by se Exekutoři měli znárodnit a že by měli být placeni jako státní úředníci. Jako třeba soudci a pod. .To zas není tak marný nápad? Nebo ne?

doplněno 16.01.14 21:06:

Proč se toho bojíte BENe, když v civilizovaném světě to je a funguje to? Jak píše Pt. My tu nejsme moc v civilizovaném prostředí. Tady je to od převratu jako džungle, kde jsou ti slabší vydáni na pospas dravcům. Přátelíčkům těch darebáků z všemožných dopravních podniků a podobných i polostátních firem. Podobně darebně se začínají chovat i ti z ČKP-české kanceláře pojistitelů.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 16.01.14 20:32
avatar

Dobrý den, slovo exekutor je už samo o sobě vnímáno negativně. Je to bič na dlužníky a zastánce věřitelů. Záleží i na tom, v jaké životní situaci zrovna jste. Kdo dluží, tak by uvítal vše, co by mu umožnilo dlužit a nesplácet dál. A kdo má u někoho své peníze a není jiná možnost domluvy a splácení, tak by uvítal zpřísnění (např. vězení pro dlužníky). Znárodnění tady už bylo a není to cesta nejlepší - mohlo by se to zase stát běžným jevem. Raději to nepokoušet.

A pan Okamura nabízí jen zajímavé myšlenky, ale bez možnosti realizace (asi naštěstí). Zdravím!

doplněno 16.01.14 23:09:

humbucker - bojím se pouze toho termínu znárodnění. Ale, neznám přesné vyjádření pana Okamury a ani způsob realizace, který navrhuje. Souhlasil bych, aby byla jasná a přesná pravidla pro exekuce a pro všechny exekutory stejná. Myslím, že k určité úpravě došlo od ledna. Hlavně si myslím, že ta civilizovaná část obyvatelstva by neměla dělat dluhy, protože to není normální. Nebo tedy dluhy také urychleně splácet a nečekat na exekutora - a potom "plakat" nad jeho konáním. Nemusí se mnou každý souhlasit, ale já bych chtěl urychlenou vymahatelnost dluhů. Postavení věřitelů je nyní zoufalé a dlužníci se jim smějí. Nyní je až moc snadné nadělat dluhy a potom utíkat před jejich zaplacením.

doplněno 16.01.14 23:34:

hop - to máte pravdu. Ale, lichva je trestný čin. Dlužit ne. Tedy, alespoň v případě, s kterým mám osobní zkušenost - dluhy za nájemné. Přiznávám, že tím je asi i ovlivněn můj názor. Jak chcete dostat z někoho peníze, když tvrdí, že nemá žádný majetek a Vy víte, že má i několik exekucí. A ta rodina se stěhuje z místa na místo a zanechává za sebou další dluhy. Je to bytová turistika a není to trestné - je to jejich forma přežití a pro ně výhodná (parazitují na slušnosti jiných). Ale, to už jsem moc osobní.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.01.14 23:14

Jo Bene, i s tím se dá v mnohách směrech souhlasit. Jen to tu rychle oddžunglit.

Od: hop®
Datum: 16.01.14 23:23
avatar

Bene, máte hodně pravdy, ale:
je nezáviděníhodná pozice nejen věřitelů, ale i dlužníků, profitují jen exekutoři. Některé firmy se velmi úspěšně půjčováním peněz živí, protože se řídí zásadou "rychle půjčit a hodně zkasírovat". Tyto "rychlobanky" by nezkrachovaly, i kdyby jim zaplatila jen polovina věřitelů, je to těžká lichva. Kdyby byly podmínky pro získání podobné půjčky přísnější, kdyby bylo víc hleděno na bonitu klienta, ubylo by dlužníků i věřitelů, a ani exekutoři by neměli takové žně...

Ohodnoceno: 2x
 
Od: pt®
Datum: 16.01.14 20:35
avatar

Je tomu tak v civilizované Evropě, tak by tomu mohlo být i u nás, jak o to usiluje pan Okamura. - pt

Ohodnoceno: 3x
 
Od: eda*
Datum: 16.01.14 20:39
Okamura je populista, využívá strachu lidí. Každý věřitel ví, že pak by ze "zestátněného" exekutora byl normální neefektivní soudní vykonavatel (ti existují do teď, ale mají méně práce). Nejlepší je si stejně pohledávky vymáhat sám.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: zabu
Datum: 17.01.14 00:21
Možná kdyby nešlo uzavřít smlouvu po telefonu, kdyby nebylo možné zneužívat osobní data revizory DP, kdyby tu nebyly všechny ty podvody, které končily exekutory, a co se jich tu na poradně řešilo, kdyby tu nebyla ČKP v té podobě v jaké je, že zneužívá zákon proti slušným lidem, kdyby tu nebyly exekutorské úřady jako např. Vrána, Kroměříž, kdyby tu byl pořádek a vymahatelnost práva, potom by možná obecné povědomí nebylo tak ostře proti exekutorům. Ale v téhle divočině, je to kdo z koho. A já jsem zvědavej, komu rupne v kouli prvnímu, a místo aby oběsil sebe, oběsí exekutora. Dokud tady někdo neudělá pořádek, není šance.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.01.14 18:13
avatar

Konkrétní odpověď nemám ale něco jako "Okamura-populista" je blbost...

Jako jeden z mála navrhoval rozumné zákony které mají v nejedné zemi kde se prostě nekrade...

Z mého pohledu by tito lidé měli být řádně prověřování, jejich majetek etc...

Znamí koupili chatu od lidí kteří umřeli, chatu zdědili 2 dcery a 2 synové, všichni byli vylaceni...

Chata tímto byla převedena, exekuce oficiáně padla...

Co čert nechtěl po roce oprav etc majitelka chaty dostala nápad jen tak omrknout katastr a další "zbytečnosti" které dnes využívají podvodníci s majetky/pozemky a fůůůůů našla na chatu exekuci...

S nervy se dovolala exekutorovi který s ní jednal jako s odpadem... 4 DNY mu trvalo než zjistil ve svých papírech jak, kde, co a proč ta či ona exekuce... nakonec to začal řešit a řekl ale to tam ten a onen a tak známá musela exekutorovi(byl to jiný než ten který řešil exekuci před/ po prodeji té chaty a rozdělení financí) a pak dalších několik dní nervů zda nepřijdou o celoživotní úspory ná účet kdo ví koho... je to na delší ale ve výsledku exekutor=hoavdo... nebylo to poprvé co jsem poslouchal podobné chování...

A když si vzpomenu na jednu matku které odejl exekutor páskou dětskou postýlku (měla plačící ditě v ruce) s tím že si pro to zítra dojde... 1 případ dobrého exekutora a další 40 hajzlů s odporným jednáním...

Soráč za chyby a zbrklost textu.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: buss
Datum: 17.01.14 18:24

Tak se zeptám, jste ochoten ze svých daní exekutory platit, i když nebudete exekuován? Já ne.
Jiná otázka je, že si prosadili to, co mají, umí to. Prostý lid drží hubu a neumí využít Ústavu!.
"Stát", správně jeho úředníci neumí vyrubat daně, krade se. Kolik lidí např. má pole a pod, klidně hospodaří na černo a daně neplatí? Jak jsou prověřovány FÚ velké firmy? Jak jsou zneužívány různé dotace atd atd atd?

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.