Jak na pojišťovnu, která hradit nehodu

Od: Datum: 16.01.14 17:11 odpovědí: 6 změna: 17.01.14 10:34

Stala se nám nemilá věc. V pátek 13. smetl opilý řidič (1,8promile) partnerovi nákladní vozík odstavený na dálničním odpočívadle. Partner u toho nebyl, ale vozík je totálka případně oprava přes 100tis., podle policejního protokolu je jasnou obětí trestného činu, protože řidič, co nehodu zavinil, byl opilý a skončil kdesi v nemocnici, jestli je živ a zdráv tedy netušíme. No a jeho pojišťovna - Slávie, se zdráhá nehodu zaplatit. Někoho poslala, ten vozík nafotil, nicméně po mnoha upomínkách dnes milá paní sdělila, že dokud viník nehody událost nenahlásí, nejsou oni povinni to řešit. Jde o prostředek používaný k obživě, takže teď co? Jít na policii a podat na chlapa, možná tedy už mrtvého, trestní oznámení? Najmout si z půjčovny jiný vozík a pak vymáhat náklady s tím spojené? Ale po kom? Po pojišťovně nebo po člověku, jehož sice známe jméno a adresu, ale jinak o něm nic nevíme?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.01.14 18:06
avatar

Asi máte protokol od policie, kde je jasně uveden viník. Zašel bych osobně na pojištovnu, kde bych požádal o plnění na základě protokolu.

Sdělení, že pokud viník nenahlásí je irelevantní, páč to by pak nikdo nectěl hlásit škodu.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 16.01.14 18:09
avatar

Milane, taky zírám, co je za blbost "když se viník nenahlásí, tak nic nebudeme dělat"...*ee*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pb®
Datum: 16.01.14 18:16

Ano, toto říkala dnes paní z té úžasné pojišťovny Slavie. Dokud viník nenahlásí nehodu, nás se to netýká. Jak je to v případě, kdy viník je mrtvý, to už neříkala. Protokol od policie pochopiteně máme. Přítel se vrátil od policie, tak na dopravce to nevědí, protože jelikož měl pán hodně promile a v autě i nějaké stříkačky, řeší se to jako trestný čin, takže zavolat zítra v pracovní době na jiné oddělení. Dobré na tom je, že partner by si ten vozík uměl sám opravit, ale jelikož se pojišťovna nevyjádřila, nemůže s tím nic dělat.

Datum: 16.01.14 22:10

Když jsem byl v roli poškozeného, pojistnou událost jsem nahlásil u jeho pojišťovny nezávisle na viníkovi. Policejní protokol byl přiložen. Následně mě kontaktoval likvidátor. Podobný přístup pojišťovny jsem nezažil.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pb®
Datum: 17.01.14 10:34

Nehodu partner nahlásil, protokol od policie předložil, viník je na protokolu uveden. Pojišťovna poslala svého fotografa, ten škodu nafotil, nicméně včera se pojišťovna nechala slyšet, že dokud viník nehodu nenahlásí, tak je to nezajímá. Uvidíme, co dnes bude říkat policie.

Datum: 16.01.14 22:45

Ahoj. Co vás tu všechny pořád překvapuje, že se v tomhle státě i dceřinné firmy svých slovutných zahraničních pojišťováckých matek, chovají jako bezvýznamné, druhořadé, východoevropské mrchy. Napřiklad taková Kooperetiva není vyjímkou. Tak proč by to neskusili u nějaké Slávie.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.