Banka a poplatek za vedení

Od: Datum: 16.01.14 14:59 odpovědí: 50 změna: 20.01.14 00:16
avatar

Přejí krásný den všem tady. Včera jsem navštívil banku ohledně vydání nové platební karty a již asi po 5 mě bylo nuceno změnit účet respektive produkt a za to se mě dostane snížení měsíčního poplatku. Jsem zastánce se dobré věci se vnucovat nemusí jelikož se prodávají samy. A pokud je něco nuceno tak většinou je spousta věcí pod čarou které se neříkají před podpisem smlouvy. K účtu mám 2 karty a 3tí na placení po internetu plus běžný a spořící účet a také internet banka za poplatek nějakých 110kč měsíčně což se mě nezdá nějak moc a jsem spokojený tak jak to je. Zeptat se vás chci jestly si myslíte že to banka se mnou myslí dobře nebo lze očekávat nějakou podpásovku, produkt který mám již nemá banka v nabídce


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.01.14 15:04
avatar

Těžko říct, když nevíme o jakou banku se jedná.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.01.14 15:06
avatar

je to komerční banka , ale podobný přístup jsem zažil i u české spořitelny ,tam se ale předháněly ve vnucování nových produktů a pojištění

Datum: 16.01.14 15:16

Ono je to jedno, která je to banka. Na přepážkách mají nastaveny plány, kolik jakých produktů mají prodat a dělají pouze svou práci. Plán se plnit musí, jde jim o výplatu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zabu
Datum: 16.01.14 15:19
Obecně: nevěřím komukoliv, kdo mi nabízí nějakou slevu, že se mi to vyplatí. Proč by to dělal? Proč by se okrádal jen tak pro nic za nic o svůj zisk? To přeci nedává smysl.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.01.14 15:27
avatar

Podpásovka už je jen to, že za účet platíte.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 16.01.14 15:43
avatar

a mám jí tedy rovnou poslat někam a nic neměnit , nebo si to nechat vysvětlit a rozhodnout se na místě? další věc na kterou bych se chtěl zeptat jak praktikovat převod eur na korunu. Mám zahraniční účet s internetbankou a bud peníze vyberu v zahraničí a vyměnim u čínanů kvůly poplatku za výměnu a nebo přeposlat na cz účet eura a ty pak vybírat v korunách? Je ta druhá varianta s poplatkem případně jak velkým?

Od: axus®
Datum: 16.01.14 15:57
avatar

Nejvyhodnejsi prevod na Kc, ktery ale nejde vzdy aplikovat je poridit si zahranicni kreditni kartu, ktera ve svych vyhodach bude nabizet zahranicni platby zdarma.

Pak si v CR najit nekoho, kdo chce zrovna neco cennejsiho koupit, ty to koupis za nej s touhle kreditkou, coz Te vyjde oproti bezne smene velmi vyhodne - VIZA vzdy smenuje za nominalni kurz. To nikde jinde nedostanes.

A nakonec Te ten, pro koho si to koupil posle svoje penize v Kc na ucet a ty svyma zahranicnima penezma zahladis dluh na kreditce, nez Te zacnou naskakovat uroky.

-

Na jednorazovy prevod se kreditku samozrejme nevyplati porizovat, na castejsi a kdyz si dokazes sehnat ty kupce, tak uz to zacne byt, co se tyce rozdilu ve smennem kurzu, financne zajimave.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.01.14 20:31
avatar

Mužeš si založit nespočet účtú, jak v eurech, dolarech či korunách v jiných bankách bez poplatku. Já mám cirka dvacet účtú u pěti různých bank, v pěti různých měnách a nikde neplatím ani korunu. Mbank je dobrá, ale má nevýhodné kurzy při směně měn. ING měla dobré úroky, ale má profláknuté bankovnictví. AIR bank se drží mezi třemi nejlepšími, co se týká úročení na spořících účtech CZK/EUR, ale bankovnictví by mohla nadále zlepšovat. Fio banka má jednoznačně nejlepší bankovnictví, opět možnost eur účtu s vlastní kartou, což mi připadá jako nevýhoda.Na druhé straně platby mezi čr a sr jsou zdarma. Taky má zmáknuté mobilní bankovnictví jako jedno z nejlepších, kde najdeš i aktuální kurzy měn. Fio je asi nejlepší banka, ale víc možností má EQUA bank. Bankovnictví jakž takž, někomu se ta grafika muže líbit, ale v jednoduchosti jako u fia je síla. U equa mám momentálně šest účtů, tři spořící - momentálně na trhu s nejvyšším úročením a tři běžné účty v CZK, USD A EUR. Zmáknuté je hlavně to, že všechny tři účty jsou aktivní u JEDNÉ karty. Takže karta je multiměnová. Jednoduše platíš v zahraničí nebo vybíráš ze zahraničního automatu, platba odejde přímo v eurech bez nutnosti konverze, pokud teda máš dostatek eur , pokud ne, platba proběhně z korunového účtu kurzem deviza prodej. Pokud platíš na internetu třeba čínanům v dolarech, opět se automaticky strhává žádaná měna, tedy bez nutnosti konverze. Tohle fio zatím nemá, na eurový účet musí být druhá karta.Takže v tomhle je equa bank momentálně nejlepší banka, podporuje platby MO/TO a má nejvýhodnější úročení. Jak jsem psal, žádné bance jsem dosud nezaplatil ani korunu, účty stále mám. Jediná banka, kde jsem byl osobně je fio, protože má u nás pobočku a bylo mi blbé, žádat kurýra. Navíc fio banka umožnuje rovnou zřídit účet pro obchodování z akciemi. Ten mám stále ve spořce už mnoho let, ale ten je zcela zdarma. Obchodní platforma se mi líbí víc než u fia.

doplněno 16.01.14 20:33:

Jo a equa bank má výběry ze všech bankomatů v čr zdarma, v zahraničí si žádají tuším směšných devět kaček.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.01.14 15:34

Dobrý den, jako laik si myslím, že to bude zase nějaká lumpárna ! Jestli vám chtějí ,,pomoct,, tak přeci mohou upravit platby za vedení vašeho stávajího účtu, ne? Já se raději o takové věci vůbec nestarám, nic nového nechci a fertych ! Doteď se nemohu vzpamatovat, jak se mnou vyběhla Česká spořitelna, při jejím svévolném snížení procent na mém spořícím účtu a ani je nenapadlo mi o tom dát vědět...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.01.14 15:55
avatar

Mě se ten poplatek taky nezdál u ČSOB velký, ale 15 let jsem už pryč a počítejte se mnou. Ročně je to 1320 kč a za 15 let tedy 19800 kč. Takže vlastně letos mám dovolenou zdarma.

K žádné bance kde se něco platí už bych nešel. Stačí že / v podstatě bez úroku / si užívají vašich peněz a půjčují je za pěkná %.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 16.01.14 17:08

Podobně mi vnutili v České Spořitelně změnit účet a měsíčně platit (dle slov zaměstnankyně "Povinný") poplatek za správu s tím, že skoro všechny služby spojené s užíváním účtu budou zdarma. Rázem se mé poplatky zvýšili ze 75 Kč na 145 Kč/měsíc. Tvrzení pracovnice (nyní vedoucí oddělení) se později ukázal jako lživý. Snadný přestup k Fio bance mě zbavil jakýchkoliv poplatků. Stojí zato, popřemýšlet o změně banky.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 16.01.14 17:34

Přesně tak. Fio nebo mBank jsou OK. Dokonce i moje mamka nebo mamka přítelkyně tam přešly a rozhodně si nestěžují... Třeba do České spořitelny bych peníze (po osobních zkušenostech i známých) už nikdy nedal... Nejde jen o ty poplatky, ale i o přístup - nejen že hrají často nefér, ale někdy i (ať už záměrně nebo z nevědomosti) lžou... Komerční banka je na tom o něco lépe, ale...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.01.14 17:52
avatar

Petře, děkuji za přání hezkého večera.

Banka to s Vámi myslí vždy dobře, abyste u ní zůstal co nejdéle, abyste jí dával minimálně těch 110kč měsíčně. Což je 1320Kč, děleno 106Kč za kilo kotlety bez kostí, to je 12,5 kilo masíčka na řízky, což odhaduji na 50 velmi silných řízků.

Teď vážně.

Byl jsem u české spořitelny, platil jsme asi 100Kč poplatky, měl jsme velké pohyby na účtě (přidal se synek) měsíčně mi chodil výpis na 5-8 stránek. Najednou se poplatky pohybovaly až ke 200Kč. Radikální řez, šel jsem k mBance. Vše je zdarma co potřebuji. Jen nejsou úroky. Právě před chvílí jsem se vrátil z Air banky, kde jsem si otevřel dva účty s úrokem. Poplatky opět nula.

Co máte dělat vy, to nevím, ale kdžy máte na tolika řízků, nenecháte mi nějaký?

S pozdravem, "řízků není nikdy dost"

Milan

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.01.14 18:08
avatar

Milane,já bych taky ráda mBanku,ale mám jí 60 km od nás.Občas do banky stejně musím jít a jak to udělat :(

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.01.14 18:33
avatar

hankas, já byl v pobočce mBanky jen jednou v HK, když jsem se šel podívat, zdali to existuje. Vše řeším po internetu. Je nevýhoda, že nelze vložit peníze na pobočce. proto jsem šel do Airbanky, kde lze vkládat prachy.

doplněno 16.01.14 18:40:

Hani, to mne mrzí, že nemáte banku tak blízko...osobně se přiznám, že mimo vkládání peněz, nevím proč do banky. I když musím do české, kvůli MSD.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.01.14 18:39
avatar

U nás neni ani Airbanka,žel už nebydlím v Praze. Také všechno řeším po netu,ale občas bych určitě do banky musela osobně a to je pro mě komplikace.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.01.14 18:52

Vkládat je ještě možné u Fio...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.01.14 18:56
avatar

ano už jsem se dívala, také ji tu nemáme,každý nebydlí v Praze,nebo v Hradci

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.01.14 19:20
avatar

Hani, i když jsem se narodil v Hradci, bydlím v Rasoškách a v Pardubicích jen 33 roků přespávám.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.01.14 18:55
avatar

Pokud chodíte do zaměstnání, tak Vám musí někam posílat mzdu a já myslím,že všude vyžadují bankovní účet. Také tam mám spoření a veškeré poplatky ,jako elektřinu, Tv, rádio atd atd . Jinak bych musela soustavně chodit na poštu a platit za složenky a čekat ve frontě Takže i Vám posílám na ten řízek

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.01.14 19:14
avatar

Vážení všem děkuji, dcera mi dala za úkol vybrat banku na běžný účet, díky vám už mám vybráno a bez práce.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.01.14 19:21
avatar

Liduš, která to vyhrála?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.01.14 10:01
avatar

Air a Fio, rozhodnutí nechám na dceři ale já bych volila Fio, má v Brně pobočku + bankomaty na třech místech. Air jen jednu a ještě až v Tuřanech.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.01.14 11:45
avatar

Liduš rozhodně fio, air má zpoplatněné výběry z cizích bankomatů, taky výběry u sazky. Fio je má zdarma. Ještě bych mrknul na equa bank, jak jsem psal výše.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.01.14 18:56
avatar

Dcera napsala, že to studuje a jak už měla celkem jasno AIR tak teď váhá FIO a Equa. Já jsem u České a tak jsem ji původně navrhla tuto, prý mami já se ti divím, ty přece umíš počítat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.01.14 19:44
avatar

Air má úrok, Fio žádný...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.01.14 17:40
avatar

Pokud jí bude chodit na účet min 10tis nebo pokud bude mít na svých účtech zůstatek min sto tis, tak běžný účet u equa je zdarma, taktéž všechny výběry z kteréhokoliv bankomatu v čr. Bankomaty v zahraničí pak devět kč za výběr. V bankovnictví si může vytvořit další běžné účty v eur a usd, poté přiřadit ke kartě, takže má multiměnovou kartu. Volné prostředky může libovolně převádět na spořící účty, které si taky vytvoří v bankovnictví.

Fio má zase účet zdarma bez omezení nebo podmínky obratu na účtu. Z vlastních bankomatů má deset výběrů měsíčně zdarma, z cizích může mít až pět výběrů zdarma - za každé 4tis utracené kartou, jeden výběr z cizího, dva výběry získá při založení účtu. Fio má levnější euro platby a europlatby mezi sk čr jsou zdarma.Úročení na běžném účtu bych až tak neřešil, při zůstatku deset tis po celý měsíc je úrok u air 1,3 procenta nějakých deset kč. Air bank zase tolik bankomatů nemá a u sazky si účtuje deset kč. airbank mám sice taky, ale jen spořící účet, kde mám momentálně nějakých 93kč, úspory mám momentálně v equa bank na 1,6 a 1,4procenta. Karty mám jak fio, tak equa.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.01.14 20:51
avatar

Poprvé jsem mohl vidět a vyzkoušet bezkontaktní kartu. Lidi, to je urychlení...lepší jak zdržovat placením v hotovosti..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.01.14 21:07

Milane, to máte pravdu. Ale abych pravdu řekl, tak více než dříve trnu, abych kartu neztratil - jelikož potom není problém po těch 500 Kč (limit, do kterého se nemusí zadávat PIN) peníze utrácet. I když tuším, že po 3 nebo 5ti platbách za den už je nutné zadávat PIN i při platbě do 500 Kč, takže člověk by až o tolik peněz nepřišel.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.01.14 00:16
avatar
Je to paráda, já ani kartu nevytahuju, stačí přiložit peněženku. I kdyz tu uz ani nosit nemusím...
Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: banka
Datum: 16.01.14 18:36
Mám to podobně jako Milan, na poplatcích jsem nezaplatil ani korunu už hodně let, ale není to pro každého. Záleží proč potřebujete občas do banky, jestli pro vkládání hotovosti, např. Equa bank 1x měsíčně vrátí poplatek za zaslání peněz poštou, kterou kde bydlíte, určitě máte.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.01.14 19:56
avatar

hankas prosím napiš mi důvod proč bys musela fyzicky do banky? Já jsem u mBank v podstatě od založení a pobočku jsem nikdy nenavštívil. Ale možná jsem specifický případ. Jen by mě zajímal ten důvod co mě třeba čeká. Dík

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.01.14 15:27
avatar

Občas jsem se sama potřebovala na něco zeptat a jednou mě zvali oni sami písemně. Nevěděla jsem proč,tak jsem tam šla, chtěli mi nabídnout spoření.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.01.14 09:19
avatar

já jsem taky u mBanky už pár let, občas potřebuji vložit hotové peníze - tak jsem si otevřela účet u Fio (taky zdarma), kde se dá na pobočce vložit hotovost a přes internet si ji pak převedu do mBanky...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: naoko
Datum: 17.01.14 12:16

Nutno ale říci, že všechny jmenované banky se vyplatí pouze klientovi na kterého jsou orientované. Tedy bohaté klientele a podnikatelům. A ne všechno co na začátku slíbílí má trvalou hodnotu. Některé produkty jsou pouze pro nové zákazníky. Drobným střadatelům se přechod k těmhle bankám absolutně nevyplatí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.01.14 12:32

:-D Jak to proboha myslíte? Fio, mBank apod. jsou zaměřené primárně na bohatou klientelu a podnikatele? A drobným střadatelům se přechod k nim nevyplatí? A co se jim tedy vyplatí? Nejste vy náhodou někdo z České spořitelny nebo podobné banky?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: naoko
Datum: 17.01.14 12:59

Myslím to přesně tak jak to píši.

Tohle je motto všech bank :

"Klienti by si měli uvědomit, že je v jejich zájmu držet si na běžných účtech pouze částky nezbytné pro pravidelné výdaje a že se jim vyplatí jakékoliv zbývající peníze dále ukládat ". - No a tady se myslí statisíce až miliony "zbytečných " peněz , uložených na rok či dva, ze kterých žije banka a klient dostává úroky.

Výše oboustranného zisku se odvíjí od výše vkladu. Z pěti nově vzniklých bank byly před půl rokem pouze dvě v zisku.

Rodina, která jakž takž vyjde s příjmem a jejich "zbytečné" peníze je nějakých 1500/měsíčně ( aby je pak v létě vybrali na dovolenou nebo v zimě na vánoce ) si je může klidně spořit doma do slamníku. Této rodiny se megalomanské reklamy na spořící a termínované vklady prakticky netýkají. Bohužel těchto rodin je velmi mnoho.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.01.14 13:19
avatar

Hurá, již mám potvrzeno že jsem " bohatý klient". Páč mám v bankách účty pro bohaté a podnikatelé.

(dle názoru kolegy naoko)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: naoko
Datum: 17.01.14 13:27

to není můj osobní názor, to je systém bank na který lákají klienty. Nabídnou vám zhopdnocení o 2.5 - 3%. Ovšem nikde už neřeknou, jak vysokého vkladu se tohle týká, a že třeba min. obrat na běžáku musí být 15000 měsíčně . Při platu 16 000 je to pak o ničem. Takže drobný střádal, který si tam na termíňáku suší svých 10 000 prakticky taky nic nezíská. Toho se 2,5 - 3 % rozhodně netýkají. Max. zanedbatelné výhody řádově v korunkách .

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.01.14 13:33
avatar

naoko, musím nesouhlasit, ale to není důležité. Já jsem, jak píšete, bohatý a hledám kam uložit 50tisic, a vždy najdu přesně za kolik a na jak dlouho...

Ani za 100.000Kč nedostanu 2,5-3% ...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: naoko
Datum: 17.01.14 13:39

ale já nikde nepíši že jste bohatý. A jestli ano, přeji vám to, nic nezávidím a gratuluji.

Jen chci říct, že reklama bank se neshoduje s realitou. V reklamě je vždy všechno nadsazené, většinou je vynechané slůvko "až" a mnoho lidí si pak myslí, že např. za svých 5, 10, 50 tis. dostanou í úrok 3%. Pak jsou rozčarováni.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.01.14 13:45
avatar

Dneska nemám fofr, takže klidně můžu psát..

Reklama je od slova klamat. Každý si musí, a to je na všem, přečíst přesně to, co se ho dotýká. Nikoliv jen nadpisy..

doplněno 17.01.14 13:47:

Co zde není jasné?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: naoko
Datum: 17.01.14 14:01

Mě všechno. Při vkladu 1000kč mám úrok 1,0 p.a. Tedy za rok prd . Kdyby byl alespoň p.m.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.01.14 13:49

Nechápu, kde jste vzal ony 3 %... To platilo možná tak 4 roky zpátky... Na taková (nebo vyšší) procenta možná lákají kampeličky... Nezlobte se na mě, ale přijdete mi dost mimo...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.01.14 14:04
avatar

Tomášku, komu je určena reakce?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.01.14 14:08

Vám samozřejmě ne, Milane . Tomu/té "naoko"...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.01.14 14:29
avatar

Tomáši, díky,

Tomu/té.. je to žena, takže paní kolegyně.. nikoliv tá..

Omlouvám se.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: naoko
Datum: 17.01.14 14:17

Však jsem neregistrovaná. Jste milý, když jsem pro vás pouze "mimo". Nedávno jsem si tady četela, že pouze registrovaní jsou chytří a znalí .

https://www.creditas.cz/terminovane-vklady/

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.01.14 14:24

Ano, jedná se o spořitelní družstvo - tzn. kampeličku. Asi každý z nás ví, jak takové kampeličky občas dopadají. Navíc vysoké úroky jsou jen u termínovaných vkladů (na několik let), což je obvyklé. Není problém bank jako Fio a mBank, že termínované vklady nemají (nebo to není jejich priorita). Pokud chcete mít možnost na peníze kdykoli sáhnout, je logické, že je úrok nižší...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.01.14 14:28
avatar

Ani kampeličky nedají 3%. Ani zkrachovalé MSD mi nedalo tolika % na 300.000Kč.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.