Vitamíny doplněk

Od: Datum: 16.01.14 13:55 odpovědí: 11 změna: 16.01.14 21:55

Dobrý den je mi 59let jsem svářeč. Beru delší dobu doplněk vitamínu vápník hořčík zinek forte plus 1 tabletu deně a k tomu B komplex forte 1 tabletu deně. Je to vhodná kombinace vitamínu? Dříve mne chytaly křeče na nohou do svalu atd. Ted nemám již žádné problémy s křečí. Děkuji za doplnění informací.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: wamp®
Datum: 16.01.14 14:01

Vitamínů není nikdy dostAle přesto,zkuste bio produkty místo chemie,tím myslím ovoce a zeleninu jako takovou.

doplněno 16.01.14 14:03:

A další: http://heatsumperk.cz/poradna…clanky/vitaminy-v-nasem-tele/

Ohodnoceno: 2x

Datum: 16.01.14 14:08

Jo jo, čím dál častěji se dochází k tomu že snad tyhle vitamíny ani nefungují. Už jsem kdesi četl, že snad i škodí. /Ale já to občas beru taky s příjemným vědomím, že pro sebe něco dělám/. Opravdu je lepší koupit denně papriku, rajče atd.

Ohodnoceno: 0x

Od: fribble*
Datum: 16.01.14 14:09

Křeče v nohách bývají z nedostatku hořčíku, na delší užívání B komplex forte není vhodný, stačí obyčejný. A nějak tam nevidím C. Ale má pravdu "wamp", chtělo by to spíš ovoce a zeleninu než chemii.

Datum: 16.01.14 14:53

Mimochodem, vitamin C nelze stravou dodat v dostatečném množství.

Datum: 16.01.14 14:40

Nedostatek hořčíku nemá na křeče v nohách vliv, protože nedostatek hořčíku by způsobil křeče celého těla. Co se týká kombinave minerálů hořčíku a vápníku v jedné tabletě, jsou to vyhozené peníze. Hořčík a vápník je sice párový minerál, ale špatně se vstřebávají současně, proto je důležité je brát samostatně s odstupem nejméně šest hodin. Poměr 2:1 ve prospěch vápníku. Vstřebávání vápníku umocnuje vitamín D3, dají se koupit tablety Vápník+D3, vstřebání hořčíku pomáhá vitamín B6, opět se dají koupit složené nebo můžete použít s hořčíkem B komplex.

Datum: 16.01.14 20:17

Stirečku, křečemi v nohou opravdu trpím a trpěla jimi i má matka. Nedostatkem hořčíku to opravdu je, protože už celá dlouhá léta mám u postele skleničku s hořčíkem a vodu. Kupuji ten obyčejný, čistý. bez přidaných vitamínů. S těmi jsem neměla dobré zkušenosti.Nezabíral. Stačí jedna tabletka, zapít vodou a do pěti minut je po křeči.Vyzkoušeno dlouhými roky užívání. Lékař mi řekl, že nemá ale smysl brát tyto tablety preventivně, třeba během dne, kdy mne křeče neberou. Hořčík totiž v těle dlouho neudržíme, prostě ho vyčůráme. Tableta má smysl a stoprocentní účinek, když se vezme v momentě, kdy nás křeč probudí. Kdybych neměla dlouholeté zkušenosti, tak bych mlčela.

doplněno 16.01.14 20:22:

Jinak souhlasím, že lze hořčík dodávat tělu i vhodně zvolenými potravinami. Ale třeba v mém případě už to nestačí a musí tedy pomoci koncentrát.

Datum: 16.01.14 21:44

Suzymon: mě nezklamete, přivítám jakýkoliv názor a můžeme dále diskutovat. Běžné tablety s hořčíkem mají okolo 230mg hořčíku, některé více, některé méně, i ty šumivé, předpokládejme průměr těch 230mg v roztoku jednoho litru vody, což je koncentrace necelých 10mmol/l. Předpoklad je, že koncentrace hořčíku bude v celé tělesné vodě stejná jako v séru což je 1,5-2,5mmol/l. 70kg člověk má přibližně 70% vody, což je 49litrů. Pokud se vypije celý litr s hořčíkem, dojde k naředění 50X. Koncentrace hořčíku by vzrostla o 0,2mmol/l, což by mohlo být významné, ale za předpokladu, že se vypije celý litr naráz (to by ještě šlo) a za druhé, že se veškerý hořčík vstřebá (což určitě neplatí). Netřeba dodávat, že při zapití tablety douškem vody to půjde horko těžko, protože tableta se bude rozpouštět hodně dlouho, určitě více než vašich pět minut, takže se bude vstřebávat velmi velmi pomalu, což na zvednutí koncentrace v tělesných tekutinách nebude mít téměř žádný vliv, okamžitý určitě ne, leda tak preventivní. Podobné naředění má magnésie, ale lidi podobným reklamám věří.Navíc síran hořečnatý obsažený v magnézce je ze střeva nevstřebatelný a má hlavně projímavé účinky. Nakonec se tam píše, že udržuje správnou funkce střev

Nerovnováha hladiny důležitých krevních minerálů jako je sodík, hořčík, draslík a vápník, ale také dostatek kyslíku ve svalech je někde až na konci z možných příčin svalových křečí.Hlavní příčina je únava, práce svalu v nepřirozeném postavení atd. Pokud u vás problém přetrvává, zkuste strečink, na netu je dost cviků a návodů, jak protáhnout ten který sval a taky je možné vyhledat neurologa, který vám pomocí přístroje změří nervosvalové záškuby a dokáže určit příčinu.

Datum: 16.01.14 16:22

Pane svářeči, už asi 4x jste dal tuto otázku pod jinými jmény. Ale vždycky svářeč po padesátce. ;) Je to s námi veliká sranda?

Datum: 16.01.14 20:04

No já nejsem lékař, jen pamatuji, že naše mladá ve věku asi dvou let snědla najednou celé plato pilulek vitamínu B komplex. Měli jsme obavy co se stane, nestalo se vůbec nic. Lékařka nám vysvětlila, že předávkování vitamíny není dost dobře možné, protože ty nadbytečně se prostě neuloží a odejdou zase ven. Náš fotbalový trenér kdysi povídal skoro totéž, že nemá smysl brát velkou tabletu najednou. Proto bych vám doporučil tu velkou tabletu forte plus rozdělte na dvě půlky, jednu půlku snězte ráno, druhou večer.

Datum: 16.01.14 20:11

Není vitamin jako vitamin. Některé hypervitaminózy jsou docela nepříjemné.

Od: buss®
Datum: 16.01.14 21:55

Spousta lidí dnes žije jen na jakýchsi přípravcích, vy neříkáte, čím se stravujete! Nic takového nepoužívám, někdy půlku acylpirinu když si vzpomenu a říká se na ředění krve. Jinak si říkám jsem zdravý atd... Vyprdněte se na oblbující média a jezte, co vám chutná. A pokud se vám nědo nezdá. jděte k doktorovi, chodíte jistě na prevenci.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.