Zkusit práci na kterou nemáte?

Od: Datum: 16.01.14 12:28 odpovědí: 5 změna: 16.01.14 13:46

Ahoj, dobrý den,

odešla jsem do zahraničí s tím, že se chci naučit aj a zkusit něco nového. Myslela jsem, že se vrhnu do prací jako servírka a podobně. Angličtinu nemám na takové úrovni, abych hledala ve svém oboru. Jenže všichni mi říkají, že za zkoušku nic nedám, necítím se na to hlavně kvůli angličtině. Jenže všichni mi říkají, že jsme jako Češi strašný srabáci, že bych měla jít zkusit aspoň nějaký kancelářský práce, kde se hodně naučím a je tam posun. Tak jsem odpověděla na pár inzerátů a teď mi pozvali na pohovor. V telefonu jsem rozumněla tak 75%, ale kancl práce je hodně o telefonování. Mám strach, že mi řeknou - "holka, proboha, co tady děláš, vrať se mýt nádobí!" . Není to má povaha cpát se někam, ale kdo nic nezkusil, nic neztratil...tak co si myslíte? Zkusit či nezkusit?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: mikca
Datum: 16.01.14 12:32

Ještě bych podotkla, že to co požadují - jako MS Word, Power point, Excel atd., mi nedělá nejmenší problém. Organizační schopnosti bych si troufla říct, že mám skvělé, ale ta anglina mi děsí.

Od: au1
Datum: 16.01.14 12:34

angličtinu dopiluješ v pracovním prostředí, hlavní je že většinu rozumíš. pak už to jde celkem rychle :) neboj se toho, nic horšího než že tě nevezmou se stát nemůže

Ohodnoceno: 0x

Datum: 16.01.14 12:34

Určitě zkusit a ať to dopadne jakkoliv, bude to prostě zkušenost, za kterou Vám nikdo hlavu neutrhne. Navíc si uvědomte, že by možná časem došlo na to, že budete litovat své váhavosti. Jděte do toho! Hodně štěstí! *palec*

Ohodnoceno: 2x

Datum: 16.01.14 13:10

Prijde na to ,jak velka je tam poptavka, pokud maji nedostatek sil tak tak budou radi i za nekoho kdo sice nerozumi na 100% ale aspon se neboji a jde do toho po hlave. Ze sve zkusenosti vim, ze v anglosaskych zemich se kouka spis na ochotu a pracovitost, nez na nejakej kus papiru...Takze nevahej a ber to. Good luck.

Ohodnoceno: 1x

Od: mirka1
Datum: 16.01.14 13:46

Víš já jsem taky pracovala v zahraničí, nejdřív jako nurse. Pak jsem si řekla, už trochu mluvím, můžu zkusit něco lepšího a vzala jsem práci ve výpočetním středisku. Nešlo to, angličtina nebyla ještě na takové úrovni, dělala jsem chyby a zeptat se jsem nezvládla. Měla jsem z toho hrozný midrák a i když mi všichni říkali, to zvládneš, já jsem to nezvládla a za týden jsem toho nechala. Prostě jsem nepřišla do práce, řeknu ti kolikrát to byly situace do které jsem se dostala, ještě te když na to vzpomenu jak mi bylo, tak mám husí kůži. Pak jsem šla tam na úřad práce a poslali mě prodávat do Myers maso a to bylo lepší, i když zákazníci jsou zvyklí se vykecácat, pořád si mě volali a ptali co tohle maso, jak se vaří a jak dlouho a co z toho mají uvařit.Chtěla jsem jim říct, vaří se tak dlouho, až je měkký. Tam už to šlo lépe, manager když viděl, že se s lidmi vybavuju tak byl rád, tam to je přednost, když jsi jako vlídná k lidem a povídáš si s nima, kdybych se zákazníkem vykecávala celý den a nic nedělala tak to bylo OK. Tam jsou lidi hodní, zdvořilí a pak si na mě zvykli a hned za mnou i když jsem o to moc nestála. I na ulici když mě viděli, už mě zdravili jménem, to tady neexistuje. Jen jsem ti chtěla napsat, radči chvíli počkej, třeba rok, vezmi něco jiného, a tu kancelářskou práci vezmi až budeš dobře umět. Ale je to individuální, nic neuspěchat všechno chce svý.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.