Zlato Dubai?

Od: Datum: 15.01.14 21:44 odpovědí: 8 změna: 17.01.14 14:38

Prosim pěkné nevíte kolik stojí momentálně gram 18k zlata v Dubaji? Dekuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.01.14 10:31
avatar

Zlato stojí na celém světě stejně

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hudzi*
Datum: 16.01.14 12:44

Těžko.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.01.14 13:01
avatar

a důvod?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.01.14 13:01
avatar

A nešlo by to zjistit na vyhledávači? Zlato určitě nestojí na celém světě stejně. Tio je trochu mylná informace, už jenom v Evropě se jeho cena různá. To vím naprosto přesně. Ale zrovna v Dubaji bych byla velice obezřetná, tam můžete koupit i osmi karátové zlato, vydávané za osmnácti karátové. I tuto zkušenost mám. Tam totiž není nic jisté, zejména, pokud budete kupovat v těch malých obchůdkách a zláká Vás cena. Přijdete na to, až se vrátíte domů a dáte to přezkoumat. Pak už můžete jenom plakat, protože si uvědomíte, že jste zaplatila za žlutý plíšek nekřesťanský peníz. Pozor na to.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.01.14 14:52
avatar

Tak ještě jednou. Cena zlata je vázána na americký dolar a tržní cena zlata se odvíjí na tržní ceně na komoditním trhu. Takže cena zlata na českém trhu je tržní cena v dolarech x aktuální kurz koruny k dolaru. V Emirátech to bude cena USD x AED (dirham) - tento kurz je pevně svázaný. Ale pro našince není pevně svázaný, takže když se pro nás změní kurz k dolaru, stejným poměrem se změní i k dirhamu.Tohle je základní cena zlata, kterou dále ovlivňují místní podmínky (kupní síla obyvatelstva a od toho se odvíjejíci provize). V Dubai se dá smlouvat, ale souhlasím se Suzymon, není všechno zlato, co se třpytí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.01.14 18:43
avatar

No takto máte pravdu. Ale také nesmíte zapomínat na umělecké zpracování onoho zlata. Já předpokládala, že tazatelka měla spíše zájem o koupi nějakého šperku, ne cihly zlata.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.01.14 00:05
avatar
Tak to uz se nejspíš nedozvíme, jaké zlato chce ale v Dubai je levná pracovní síla, takže stejný řetízek by tam mohl být určitě levnější. Je ale fakt, co jste psala, oni to vozí z Indie a různých podobných statu, takže člověk původ nezná. Co se týká zlatých cihel, fyzické zlato nemá žádný význam kupovat, treba na investici, kdyz se dají koupit rovnou certifikáty. Jenže zlato na investici je pořad drahé, bude levnější.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: pravnik
Datum: 17.01.14 14:38

kolega se před týdnem vrátil z dovolené ve Spojených arabských emirátech a zlato (investiční, tedy ve slitcích) tam prodávají i v automatech jako třeba lístky na MHD, kde se dá platit kartou; cenu ovšem nezkoumal :(

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.