Chybějící měsice do předčasného duchodu

Od: Datum: 15.01.14 18:00 odpovědí: 1 změna: 15.01.14 18:59

Dobrý večer. Jsem vedený na uřadu přace v říjnu mi končí pdpora u mne 11měsicu. Stále nemužu sehnat práci žiji sám a chci požádat o příspěvek na bydlení a životní minimum jednotlivce. V dubnu 2015 mi bude 60let. Kdy jsem mohl jít do předčasného duchodu trvale kráceném. Jenomže co s chybějícími měsíci od října do dubna? Lze pracovat na dohodu o provedení práce? A jiné možnosti? Poradte mi. Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.01.14 18:59
avatar

Po skončení podpůrčí doby můžete dále zůstat v evidenci uchazečů, stát za Vás bude dále hradit zdravotní pojištění. K tomu si můžete najít práci na DPP nebo na DPČ.

Odměna z DPP ani DPČ nesmí překročit 4.250 Kč měsíčně (jinak by ÚP musel ukončit evidenci). A od dubna 2015 můžete do předčasného důchodu. (Žádost o předčasný důchod podejte v předstihu, řízení trvá cca 4 měsíce.)

doplněno 15.01.14 21:50:

Zapomněla jsem: DPP i DPČ je nutné úřadu práce oznámit a doložit písemnou dohodou nejpozději v den nástupu do zaměstnání.

Jinak by Vás ÚP sankčně vyřadil na 6 měsíců z evidence a musel byste si sám hradit zdravotní pojištění.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.