Prodej auta nezletilé dcery

Od: Datum: 15.01.14 14:09 odpovědí: 8 změna: 15.01.14 19:19

Dobrý den. Má 6 letá dcera vlastní Škoda Forman, ketré jí odkázal její zesnulý otec. Auto bychom rádi prodali nebo darovali, ale jelikož je nezletilá, musím mít povolení k prodeji. Nejspíš od soudu v místě kde mám trvalé bydliště. Máte s tím někdo zkušenosti nebo víte na koho se obrátit? Moc děkuji za jakýkoli názor či radu. Pěkný den


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.01.14 16:32
avatar

K dotazu - obraťte se na právní poradnu (jsou i bezplatné na netu, dcera je sice vlastníkem, ale Vy jste zákonný zástupce, který by teoreticky měl o majetku vlastníka do jeho plnoletosti rozhodovat. Snad poradí někdo fundovanější.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.01.14 16:41
avatar

Bylo-li dítě nezletilé bude mu ustanoven opatrovník pro potřeby dědického řízení a v něm pak ustanoven správce dědictví, který bude povinen starat se o majetek ve prospěch dědice do jeho zletilosti. Soud by pravděpodobně určil lhůtu, ve které by správce podával pravidelné zprávy o nakládání se spravovaným majetkem, aby v případě nevhodného jednání správce mohl soud zakročit. (cit.)

Domnívám se tedy, že opět musí zasednout opatrovnický soud a ten prodej schválí nebo neschválí (podle toho zda je to pro dítě výhodné).

Ohodnoceno: 3x
 
Od: laik
Datum: 15.01.14 16:55
Auto bychom rádi prodali

Typicka prodejni cena Formana: pod 10 tisic
(pravdepodobne jeste nezaplaceny) eko poplatek: 10 tisic
vysledka cena Formana: pod 0,- Kc :(

Abyste jeste nemusela platit za to se toho auta zbavit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: olie*
Datum: 15.01.14 17:43

Děkuji za radu, daň byla zaplacená, když jsme auto kupovali my.

Datum: 15.01.14 17:50
avatar

Oli doporučuji zjistit jaké jsou ceny a z návrhem na prodej se obrátit na soud, eko - daň je zaplacená a to je výhoda, soud se patrně bude řídit nějakým znaleckým posudkem ceny auta, např. jaká je vyčíslená hodnota vozu u dědického řízení.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.01.14 17:53
avatar

Neznám právnické kličky,ale selským rozumem.Pokud máte kupce tak auto prodejte pokud ne, a neprovozujete je,tak jej nechte ekologicky zlikvidovat (teda pokud není ve stavu alespoň za "3")Ekolikvidace je zadarmo,ale někde za to ještě dostanete peníze (např EkopronMetal za komletní auto dá až 2tisíce za tunu!).To auto prostě nevydrží stat jen tak 12 roků!Navíc značky do depozitu (nwn jak dnes-ale něco to stojí a tuším čas od času obnovovat) nebo platit PR .

Ohodnoceno: 0x
 
Od: axus®
Datum: 15.01.14 17:59
avatar

Pozor. Na nakladani s motorovym vozidlem je skutecne potreba schvaleni soudem (i kdyz u auta za par slupek je to smesne, ale je to tak).

Ono by se v praxi zrejme vubec nic nestalo, ale cert nikdy nespi...

Nevidel bych jako problem, ze by soud v takovemto pipade (hodnota vozu, stari ditete) prodej zamitl.

V miste Vaseho bydliste date podani k soudu. Stacite na to sama, nalezitosti a postup si vyhledate na internetu, nebo se obratte pro pomoc k pravnikovi (vhledem k hodnote vozu radeji k bezplatne pravni poradne).

doplněno 15.01.14 18:07:

Ale pro toto je pravnik skutecne zbytecny.

Ani to nemusi byt zadny formular.

Do hlavicky uvedete soud, na ktery se obracite, vase udaje podle OP.

A popiste proc podani podavate, ceho se tyka a co tim sledujete.

nekolikrat vytiskente a odnesete na podatelnu soudu, zaplatite poplatek za podani a je to.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 15.01.14 19:19
avatar
V první řadě, vy jako zástupce nezletilé musíte hospodařit s jejím majetkem tak, aby o něj nepřišla. Tedy auto prodat teoreticky můžete a utržené peníze z prodeje ji uložit někam na spořící účet. Pokud byste její peníze zproneverila, mohla by vás žalovat. Ovšem šestiletá na to nemá rozum, takže není žalobce, není soudce. Platí ale nový OZ takže může nastat situace, kdy vám přepis auta nikdo neschválí bez schválení opatrovnickeho soudu.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.