Výhodné spoření pro rok 2014

Od: Datum: 15.01.14 08:10 odpovědí: 3 změna: 22.01.14 17:06

dnes jsem při procházení svých účtů zjistil, že ČS udělala nový ceník pro tento rok a úrok.sazbu u spoř.účtu snížila o půl procenta. docela mě to naštvalo, protože je to o hodně a navíc jsem byl nabádán, abych vyššími vklady dosáhl vyššího pásma zúročení a nakonec, když jsem těsně před, tak to o více než třetinu snížili.

máte někdo konkrétní tip, kam peníze přelít, aby z toho byl aspoň ten můj min. úrok 1,5%? ČS ho snížila na 0,95%


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.01.14 09:10

Investovat.

Dlouhodobé spoření peněz je krajně nevýhodné i přes úročení. Řešil jsem teď podobný problém a už mám podepsanou kupní smlouvu na rod. dům, protože na nemovitost inflace peněz prakticky nepůsobí.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 15.01.14 09:18
avatar

Olafe, pokud máš volné peníze, zkus se mrknout na equa bank. Mně už to taky strouhli, ale mám 1,6 na extra spořícím a na spořícím tuším 1,3, ale dle starých podmínek. Ted jsem se díval, mají 1,4 a na eurovém extra 1,5, možná ještě najdeš i extra v czk. Ten extra má 1 procento plus bonusová část 0,6 pokud v měsíci nic nevybereš. Z toho obyč spořícího je 1,3 a můžeš libovolně vybírat. Je tam ovšem nějaká podmínka, nevím jestli to platí i ted, musel být k tomu i běžný účet za nějaký peníz. Pokud se ale běžný účet aktivně používá nebo máš na všech těch účtech součtem víc než sto tis, nic se neplatí. Ještě jsem jim nedal ani kačku. Odchozí platba ze spořícího účtu je 9 kč, ale převody na vlastních účtech jsou zdarma, takže stačí převest peníze ze spořícího na běžný a pak libovolně kam. Já tam mám šest účtů, tři spořící a tři běžné - czk,usd, eur plus multiměnová karta, takže v zahraničí se při použití strhnou rovnou eura nebo dolary, třeba při platbě přes net, neprovádí se tedy konverze kurzem deviza prodej. Tady má fiobanka o něco málo lepší kurzy. Ale pokud máš levné eura nebo dolary nakoupené ještě před zásahem čnb, pak je to v pohodě.Zřízení účtu trvá pár minut, smlouvu doveze kurýr, já si otevřel jeden účet a až jsem to měl aktivní, další účty jsem si přidával postu9pně sám v bankovnictví.Jinak nevím o žádné bance, kteá by měla úročení vyšší, protože mám různé účty u pěti bank. Kdo dá víc, tam to jde i když mně o nějakou desetinu procenta nejde, je to jen z principu. Dost peněz mám v akciích, a tam je zhodnocení daleko vyšší, plus výnosy z dividend.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.01.14 17:06
avatar

Tak 1,5% má i ING banka, můžu ti poslat kód pro tento úrok.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.