Dlouhodobé pálení žáhy

Od: Datum: 14.01.14 22:52 odpovědí: 18 změna: 19.01.14 01:03

Dobrý den.Dlouhodě užívám prášky na pálení žáhy,ted momentalně Zublex a i pres prasky me pálí žáha nevíte co by mě opravdu pomohlo?Jsme už zoufalej.Dekuji,

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: hop®
Datum: 14.01.14 22:57

Pálení žáhy bývá odezva na nesprávnou a nevyváženou stravu. Léky bývají jednorázové a odstraní důsledek, nikoli příčinu problému, organismus na zásaditý "lék" reaguje zvýšením kyselosti a dostáváme se tak do začarovaného kruhu. Babské rady říkají, že na pálení žáhy pomůže vypít panáka octa, ale přiznám se, že jsem nikdy nenašel odvahu to zkusit.

Každopádně bych se na Vašem místě prvně zamyslel nad složením stravy a případně konzultoval s dietologem...

Ohodnoceno: 2x

Datum: 14.01.14 23:23

Může to být způsobeno tzv. refluxní chorobou jícnu. Nezavírá záklopka. V krajních případech se to řeší i o perací, ale většinou jen úpravou stravy.

Když se mi to zhorší, tak mně pomáhá

- omezit sladké, hlavně čokoládu. Především sladké nesnídat.

- oblečení volné kolem pasu. Neutahovat opasek.

- Pivo. Prášky proti pálení žáhy mi vůbec nepomáhají, naopak je mi po některých na zvracení. Co mi ale pomáhá je pivo. Přestože se obecně u tohoto problému alkohol nedoporučuje, tak popíjení piva po jídle a navečer mi pomáhá. Mohu si například vzít sladké, když ho potom zapiji pivem (ne černým). Přijde mi že míň, ale funguje i nealko.

Nepříjemné je, žetyto stavy - leptání jícnu žaludeční kyselinou - ůdajně mohou následně vyvolat větší problémy s jísnem, dokonce stoupá i pravděpodobnost onemocnění rakovinou jícnu.

Ohodnoceno: 3x

Od: temovika*
Datum: 14.01.14 23:27

Z vlastní zkušenosti mohu říct, že to, co mi opravdu pomáhá je pivo-i kdyby to měl být birell, ale vychlazené! Nebo opravdu vychlazené plnotučné mléko, nebo smetana ke šlehání je na pálení žáhy skvělá

zkoušela jsem i sodu bicarbonaru, dát si jí na lžičku a smíchat s půl deci vody a vypít, pomáhá to celkem rychle

Jinak co jsem dostala za radu, bylo ještě dát si lžičku plnotučné hořčice, sice je to hnusné, ale zabírá to také celkem rychle

Ohodnoceno: 0x

Datum: 15.01.14 16:59

Tu hořčici vyzkouším. To mléko a smetanu jsem zkoušel. Je to příjemné, na chvíli to úplně pohladí. Ale jen na chvíli, za pár minut je to zpět. :(

Datum: 15.01.14 19:01
Mléko ti nemůže pomoct, protože mléko je bilkovina a bilkovina potřebuje ke svému trávení hodně kyselé prostředí PH 1-3. Žaludek se tedy ještě více okyseli, aby tuto bilkovinu mohl natrávit. Taky pokusy s hořčicí nebo octem nepřinesou pro tělo žádný jiný význam. Pivo pomůže, Plzeň, kvalitní, protože pivo je sacharid a ten naopak potřebuje prostředí v žaludku zasadite. Ale alkohol celkově organismus okyseluje. Naopak šťáva z pomeranče, citrónů celkovou kyselost v žaludku rychle srovná, účinek je rychlý, navíc zdravý. Žádné další jedy.

Datum: 14.01.14 23:28

Také mě pálila žáha, byl jsem na gastroskopii a zjistili reflux jícnu ( vpáčené ústí jícnu do žaludku). Nyní užívám jednu tabletku APO - OME ráno na lačno, kterou zapiji dvěma doušky čisté vody a pak si jdu třeba ještě na chvíli lehnout. Žáha už mne nepálí, pokud neudělám nějakou hrubou dietní chybu ( štrůdl, buchty, špenát s česnekem a pod.)

Od: duha®
Datum: 14.01.14 23:48
Jde o silne prekyseleni organismu takze zadne koreni cukr kava kofein a cokoli podobneho a pit zivou vodu . Stejne problemy sem mel i ja a ted v pohode

Od: martin246
Datum: 15.01.14 06:24

mě pálila dlouhou dobu žáha ze šťáv, které jsem si kupoval, ted kupuju obyčejnou za 9,-Kč, nadupanou éčkama a je mi fajn :D

Datum: 15.01.14 08:28

Tenhle problém vypadá na reflux, jak už bylo napsáno přede mnou. Pogůglujte a koukěte se na to, co reflux je a co s tím. Dcera se s tím trápí většinu života. Hodně jí pomohla akupunktura a také nějaké prášky, které bere půl hodiny před jídlem. Na každy pád to chce dobré vyšetření a určení diagnozy. ;) Nejen proto, že je to nepříjemné, ale také proto, že se žaludeční šťávy, zvláště pak v noci, dostávají do dýchání, poleptají a otvírají cestu infekcím a rakovině.

Od: ivik®
Datum: 15.01.14 09:11

Zrovna včera jsme to s ženskýma řešily v práci, a tak jsme si v lékárně koupily jablečný ocet v tabletách, mají rúzná balení, zkuste to, je to vyzkoušené.Jablečný ocet neutralizuje překyselený žaludek a úplně vám splaskne břicho a pomůže to na trávení...

Datum: 15.01.14 10:21

Máte překyselený žaludek. Jednoznačná příčina je strava. Jakékoliv léky jsou další jedy, byť možná krátkodobě pomůžou, ale řeší jen ty následky, které pokud nebudete řešit vy sám, léky nikdy nevyřeší a vzniknou vám další potíže z vedlejších účinků. Zaměřte se na zásaditou stravu, tedy veškeré ovoce a zelenina. To vaše problémy zmírní natolik, že žádné léky nebudete potřebovat a můžete být zcela bez problémů.

Datum: 15.01.14 10:27

Tyhle prášky mi taky nikdy nezabíraly. Pomáhá mi jen Anacid.

http://www.lekarna.cz/anacid-30x5ml-sac-suspenze/

Od: madla
Datum: 15.01.14 11:15

Dobrý den, já také užívám léky proti pálení žáhy Lanzul 1 x denně ráno a mám pokoj. Ve vašem případě, když už vám léky nezabírají, by to chtělo jít na gastroskopii nechat si vyšetřit žaludek. Tam zjistí přesně co vám je, jestli nemáte prasklou bránici, nebo žaludeční vředy, aj. Pozor na alkohol.

Datum: 16.01.14 07:50

Vás všech, kteří trpíte pálení žáhou dlouhodobě, se zeptám. Kuckáváte nasucho? Pokašláváte bez nachlazení? Kuckáte, když si lehnete nebo po jídle? Toto je příznak toho, že vracející se kyseliny do krku, vdechujete. Dráždí průdušnici. Bacha na to! *cert*

Datum: 16.01.14 10:42

mamku take porad palila zaha, celkem ji zabiral anacid, ale misto skouseni dalsich prasku to skusila z jineho uhlu

skusila zmenit jidelnicek, vyloucila vse mlecne, konkretne laktozu a paleni zahy prestalo

kupuje si mlecne produkty bez laktozy a problem s paleni zahy se u nevratil

Datum: 16.01.14 11:15

Taky mě permanentně pálila žáha. Šel jsem na gastro, tam zjistili v žaludku bacil helicobacter, dostal jsem léky a roční dietu. Teď si můžu dát bůček, zakusovat buchtou a zapíjet octem a pálení žáhy neznám.

Datum: 18.01.14 18:22

Narazila jsem na toto video, které se mi zdá hodně smysluplné.

Datum: 19.01.14 01:03
Babkazov - dobré video! V podstatě platí co jsme psal výše nebo několikrát zde na poradně. Bohužel jeden z mála lidí, kteří se to nebojí říct nahlas. Další videa má zde

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.