Svědění stehen apod

Od: Datum: 14.01.14 22:47 odpovědí: 20 změna: 08.01.17 10:38

Dobrý večer,

Rozhodla jsem se napsat otázku na toto téma, jelikož jsem hledala na internetu a moc podobné věci tohoto rázu jsem nenašla. Tak jsem si řekla, že zkusím založit takovou otázku tady. Tedy jde o to, že se mi to stává nejspíše jen v zimě, ale už mě to docela štve. Vždy je to nejhorší večer, během dne o tom ani nevím. Začnou mě svědit stehna a pak se to přesouvá i na lýtka. Na stehnou už mám podrážděnou kůži - červené tečky. Řikala jsem si, že je to třeba alergie na tepláky. Ale vždyť v létě mám taky tepláky a ikdyž jsem si na sebe vzala legíny nezměnilo se to... Tudíž se ptám: jste někdo na tom stejně? Nevíte, co by to mohlo být? Nevíte, co by mi na to mohlo pomoci?

Děkuji za vaše odpovědi :)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 14.01.14 22:53
avatar

Dobrý den, nejsem doktor (ten by to mohl vědět lépe), ale mohlo by to souviset s problémem oběhu krve, resp. chonickou žilní nedostatečností. Další možnost je jen vysušená pokožka. Zdravím!

doplněno 14.01.14 23:00:

oprava - chronickou.

doplněno 14.01.14 23:03:

Nemáte otoky nohou, noční křeče nebo po celém dni "těžké" nohy?

doplněno 14.01.14 23:12:

Záleží i na věku. Jestli jste mladice, tak na tu žilní nedostatečnost máte asi čas. Tak to bude ta varianta, o které jsem psal také - suchá pokožka.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 14.01.14 23:09

Děkuji za odpověď :) nemám :)

Datum: 14.01.14 22:58
avatar
Já mám v zimě také víc vysušenou pokožku než v létě. Pomáhá mi více hydratovat. Tělové mléko po koupeli a občas si do vany přidám koupelový olej.
Ohodnoceno: 4x
 
Od: hop®
Datum: 14.01.14 23:00
avatar

Jediné co mne napadá, je složení stravy, jestli v zimních měsících nedochází k nedostatku některých vitamínů.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 14.01.14 23:13

Taky jsem se s tím svého času potýkala - mohla by to být chladová alergie, lidově zvaná chaldová kopřivka: http://www.proalergiky.cz/alergie/alergie-na-chlad

doplněno 14.01.14 23:15:

chladová kopřivka (nikoli chaldová) :D

doplněno 14.01.14 23:44:

Tady se mluví právě o tom, že postižena bývá nejen kůže nezakrytá oblečením, jak se všude uvádí, ale i dolní končetiny: http://www.lekari-online.cz/a…/i-na-zimu-muzete-mit-alergii .

U mne se problém objevil v době, kdy byly děti malé a vodila jsem je do školky a ze školky - čili několikrát rychlé střídání tepla a zimy. A také jsem měla postiženu kůži na stehnech. Tak vím, jak je to nepříjemné. Jestli máte možnost, vyzkoušejte antihistaminika - pokud na to zaberou, jde nejspíš o tento problém.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: dobrman*
Datum: 15.01.14 05:30

Bude to počasím, já to mívám přes zimu také, udrbala bych se, jak mě svědí tělo, je to střídáním teplot, na které pokožka reaguje citlivě. Chce to se hodně mazat

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.01.14 05:33
avatar

Take se mi parkrat stalo, ze mne svedily nohy. A bylo to nekvalitnim, hodne vysusujicim mydlem nebo sprchovym gelem. Muze Vas drazdit nejaka slozka v nem.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ivik®
Datum: 15.01.14 09:16
avatar

Trpím tím v zimě také, někdy si nohy rozškrábu tak, že pálí jako v ohni,jedná se asi na 99% o chladovou alergii,mám to také jenom v zimě.Jedinou obranou je mít nohy a stehna v teple, nenosit krátkou bundu ale třeba delší kabát přes stehna a nohy mazat nějakým vyzkoušeným krémem.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.01.14 10:58
avatar

Já si myslím, že je to způsobeno suchou pokožkou. Mám to také tak. Vůbec nemohu bez natření existovat. Používala jsem tělové krémy nebo mléka nebo oleje. Teď jsem dostala Nivea Smooth tělové suflé pro suchou pokožku. Je to úžasná věc. Lehká, našlehaná, velmi příjemná záležitost, která se ihned vstřebá a není potřeba čekat s oblékáním. Není mastná, ale pokožka zvláční. Má jemnou, příjemnou, fajnovou vůni. ;) Velký, světle modrý tyglík s obsahem 300ml, za nějakých 150 kč. Nejde mi vložit odkaz.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: honza009
Datum: 15.01.14 15:43

To bude jistě chladová alergie - u mě začala postupně po 25 roce. Dá se velmi snadno zamezit jakýmkoliv antihistaminikem - naštěstí je to hrazeno pojišťovnou, protože to nejsíš budete brát do konce života. A proč stehna? Asi nosíte vypasované kalhoty, a ta jedna vrstva bez izolace vzduchu způsobí, že se kůže ochladí. Poměrně komické je, že se ta kopřivka u mne projevuje i u moře - když vylezu z vody a začne se odpařovat z kůže, na chvíli se ochladí - pupínky vyskočí a pak teplem zmizí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.01.14 19:14

Děkuju za všechny odpovědi :)

Od: ajkjuhaj
Datum: 05.01.17 19:32

Ahoj, my, co nás svědí nohy a někdy i předloktí, břicho nebo boky v zimě, jsme vyvolení. Máme mírnou povahu, jsme laskaví, hloubaví a dobropřejní. Vůbec to nesouvisí ani se suchou pokožkou, ani se zdavím (mimochodem extrémně pevným), ale se specifickým náklonem zemské osy vůči slunci. Podstata je prostá - slunce (symbolizující světlo, osvícení, pravdu) je v tomto ročním období nízko a vrhá delší stíny (symbolizující tmu, tmářství, lež). Škrábání signalizuje nutkavou potřebu vyvolených dostat se pod povrch věcí, "dostat se pravdě pod kůži". Uvědomme si, že žijeme v materiálním světě - dualitě. Dobro - zlo, světlo - stín, a tento svět byl stvořen jako jeden z možných výcvikových trenažérů pro duši. Je dobrý? Špatný? My vyvolení věříme, že dobrý. Ale je to opravdu tak? Není náhodou postaven na tom, že přežije ten, kdo doslova sežere druhého? Že třeba naše plné ledničky jsou podmíněny vězněním, utrpením a vražděním milionů zvířat? (Ostatně jejich ostatky v těch ledničkách odpočívají v pokoji). Náš život je plný paradoxů - pán tvorstva člověk považuje noblesu svobodné fauny za projev tuposti, jejich úžasnou schopnost adaptability za primitivizmus. Za lásku považujeme podmanění si druhého. Za normální považujeme třeba to, že lékaři experimentálně už stovky let likvidují zdraví, že hasiči ničí opět a opět majetek vodou, že cestáři nákladně vyrábějí z bílého sněhu odpornou černou čvachtanici. že i ten údajně dobrotivý hospodin je vlastně ztělesněný krvedémon a běsivec. A takových příměrů je v tomto světě, kde každé jedno zrození automaticky předurčuje smrt, nepočítaně. A proto to nutí vyvolené, přirozeně dobropřejné, laskavé a věřící v dobro světa, k nutkavému škrábání. Tam někde pod kůží je skrytá pravda, a v době prodloužených stínů, zjevnějších než kdy jindy, je nutné se k ní nutkavě škrábat a třeba i proškrábat. Svědění pomine se zkracováním stínů. Nebo s nalezením pravdy - přijetím duality jako jedné z forem vývoje duše, sice poněkud démonické, ale ani dobré, ani zlé, anebo i dobré, i zlé.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: klus
Datum: 05.01.17 20:37

Větší blábol neexistuje. Jsem šťastný, že nepatřím mezi vaše vyvolené (nesvědí mě pokožka)*smich*

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 06.01.17 12:59
avatar

Obávám se, že tento pohled z duchovní stránky, tu nikdo (nebo skoro nikdo?) nepochopí, spíš se strhne lavina posměšků. Tak to, Bohužel, zatím je. Je to tím, že stále ještě většina lidí se o tyto záležitosti nezajímá, jsou to nové a šokující informace, proto se bude Váš názor jevit spíš bláznivý. Všechno chce svůj čas a dávkovat po kapkách. Taky jsem se už o tom přesvědčila.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.01.17 17:35

Dobrý den, děkuji za odpověď. Celkem dobrá úvaha, musím přiznat, že břicho mě občas taky svědí.

Od: balzerka
Datum: 06.01.17 19:53

Nepoužívat sprchové gely! Maximálně jemné mýdlo na určité partie, jinak ani to ne, jen teplou vodu. Ubrat pracího prášku, přidat máchání . Co lze, tak žehlit.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 07.01.17 13:27
avatar

Jen tak, pro zajímavost, trošku mimo téma: http://kalisek.cz/toaletni-papir-nenapadna-hrozba*sok*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.01.17 14:35
avatar

Ahoj, jakmile nastala zima, začaly mě jako každý rok strašně svědit lýtka. Můžu se udrbat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.01.17 19:02
avatar

Koalice, před odchodem z domu, nakrémuj!


doplněno 08.01.17 10:38:

sde, teď jste mě dostal! *sok* Jak je možné, že miliony lidí v civilizovaném světě ještě žijí? Přemýšlím, jak dloho trvá práškům, nez člověka sežerou. *sok* Lze to také řešit valchou a mýdlem s jelenem + několikeré máchání v ledové vodě, nejlépe tekoucí. Tedy u potoka. Tak se dá vyhnout šuntům o kterých píšete.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: sde
Datum: 07.01.17 21:34

Může to být tím,že je v pračce moc prášku.Dnešní automatické pračky jsou totiž jen šunty,které nerozpoznají,jestli je prádlo dobře vymáchané.Mají totiž v programu pevně nastavený počet máchání a to je vše.Jsou to prostě výtvory,které si koupí hloupy lidé.Takže kupovat jen pračky s vrchním plněním,které se dají otevřít i svodou a u kterých se dá poznat,když se do vody strčí ruka,když se vypouští nebo do pračky ruku,jestli voda je už dobrá nebo obsahuje ještě mydlinky.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.