Svědění stehen apod

Od: Datum: 14.01.14 22:47 odpovědí: 11 změna: 15.01.14 19:14

Dobrý večer,

Rozhodla jsem se napsat otázku na toto téma, jelikož jsem hledala na internetu a moc podobné věci tohoto rázu jsem nenašla. Tak jsem si řekla, že zkusím založit takovou otázku tady. Tedy jde o to, že se mi to stává nejspíše jen v zimě, ale už mě to docela štve. Vždy je to nejhorší večer, během dne o tom ani nevím. Začnou mě svědit stehna a pak se to přesouvá i na lýtka. Na stehnou už mám podrážděnou kůži - červené tečky. Řikala jsem si, že je to třeba alergie na tepláky. Ale vždyť v létě mám taky tepláky a ikdyž jsem si na sebe vzala legíny nezměnilo se to... Tudíž se ptám: jste někdo na tom stejně? Nevíte, co by to mohlo být? Nevíte, co by mi na to mohlo pomoci?

Děkuji za vaše odpovědi :)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 14.01.14 22:53

Dobrý den, nejsem doktor (ten by to mohl vědět lépe), ale mohlo by to souviset s problémem oběhu krve, resp. chonickou žilní nedostatečností. Další možnost je jen vysušená pokožka. Zdravím!

doplněno 14.01.14 23:00:

oprava - chronickou.

doplněno 14.01.14 23:03:

Nemáte otoky nohou, noční křeče nebo po celém dni "těžké" nohy?

doplněno 14.01.14 23:12:

Záleží i na věku. Jestli jste mladice, tak na tu žilní nedostatečnost máte asi čas. Tak to bude ta varianta, o které jsem psal také - suchá pokožka.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 14.01.14 23:09

Děkuji za odpověď :) nemám :)

Datum: 14.01.14 22:58
Já mám v zimě také víc vysušenou pokožku než v létě. Pomáhá mi více hydratovat. Tělové mléko po koupeli a občas si do vany přidám koupelový olej.
Ohodnoceno: 4x

Od: hop®
Datum: 14.01.14 23:00

Jediné co mne napadá, je složení stravy, jestli v zimních měsících nedochází k nedostatku některých vitamínů.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 14.01.14 23:13

Taky jsem se s tím svého času potýkala - mohla by to být chladová alergie, lidově zvaná chaldová kopřivka: http://www.proalergiky.cz/alergie/alergie-na-chlad

doplněno 14.01.14 23:15:

chladová kopřivka (nikoli chaldová) :D

doplněno 14.01.14 23:44:

Tady se mluví právě o tom, že postižena bývá nejen kůže nezakrytá oblečením, jak se všude uvádí, ale i dolní končetiny: http://www.lekari-online.cz/a…/i-na-zimu-muzete-mit-alergii .

U mne se problém objevil v době, kdy byly děti malé a vodila jsem je do školky a ze školky - čili několikrát rychlé střídání tepla a zimy. A také jsem měla postiženu kůži na stehnech. Tak vím, jak je to nepříjemné. Jestli máte možnost, vyzkoušejte antihistaminika - pokud na to zaberou, jde nejspíš o tento problém.

Ohodnoceno: 2x

Od: dobrman*
Datum: 15.01.14 05:30

Bude to počasím, já to mívám přes zimu také, udrbala bych se, jak mě svědí tělo, je to střídáním teplot, na které pokožka reaguje citlivě. Chce to se hodně mazat

Ohodnoceno: 0x

Datum: 15.01.14 05:33

Take se mi parkrat stalo, ze mne svedily nohy. A bylo to nekvalitnim, hodne vysusujicim mydlem nebo sprchovym gelem. Muze Vas drazdit nejaka slozka v nem.

Od: ivik®
Datum: 15.01.14 09:16

Trpím tím v zimě také, někdy si nohy rozškrábu tak, že pálí jako v ohni,jedná se asi na 99% o chladovou alergii,mám to také jenom v zimě.Jedinou obranou je mít nohy a stehna v teple, nenosit krátkou bundu ale třeba delší kabát přes stehna a nohy mazat nějakým vyzkoušeným krémem.

Datum: 15.01.14 10:58

Já si myslím, že je to způsobeno suchou pokožkou. Mám to také tak. Vůbec nemohu bez natření existovat. Používala jsem tělové krémy nebo mléka nebo oleje. Teď jsem dostala Nivea Smooth tělové suflé pro suchou pokožku. Je to úžasná věc. Lehká, našlehaná, velmi příjemná záležitost, která se ihned vstřebá a není potřeba čekat s oblékáním. Není mastná, ale pokožka zvláční. Má jemnou, příjemnou, fajnovou vůni. ;) Velký, světle modrý tyglík s obsahem 300ml, za nějakých 150 kč. Nejde mi vložit odkaz.

Od: honza009
Datum: 15.01.14 15:43

To bude jistě chladová alergie - u mě začala postupně po 25 roce. Dá se velmi snadno zamezit jakýmkoliv antihistaminikem - naštěstí je to hrazeno pojišťovnou, protože to nejsíš budete brát do konce života. A proč stehna? Asi nosíte vypasované kalhoty, a ta jedna vrstva bez izolace vzduchu způsobí, že se kůže ochladí. Poměrně komické je, že se ta kopřivka u mne projevuje i u moře - když vylezu z vody a začne se odpařovat z kůže, na chvíli se ochladí - pupínky vyskočí a pak teplem zmizí.

Datum: 15.01.14 19:14

Děkuju za všechny odpovědi :)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.