Kuličky v prsou

Od: Datum: 13.09.13 23:20 odpovědí: 8 změna: 14.09.13 17:49

Dobrý den, mám otázku je mi 16 let a nahmatala sem si v prsou 2 malé kuličky nevím co to je a docela se bojím.. Četla sem i na jiných poradnách že je to z těhotenství ale já těhotná nejsem .. Jelikož sem ještě sex neměla .. Tak se bojím o to nejhorší Prosím poraďte mi .


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: rnk*
Datum: 13.09.13 23:30

děvčico, běž radši k doktorovi. Ten si bude vědět rady lépe než my tu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hm®
Datum: 13.09.13 23:34
avatar

Na to, co myslíš, jsi, podle mne, mladá. Sice se v tom nevyznám, ale tipnul bych, že to může souviset s dospíváním. A navíc většina kuliček jsou jen tukové kuličky. Ale nic nezkazíš, když zajdeš pro ujištění k doktorovi.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: axus®
Datum: 14.09.13 00:41
avatar

Na co je mlada?! Na rakovinu?

To jsou odpovedi tohle.

Moje 16 leta sestrenice si nahmatala bulku a za tyden byla na operaci, absolvovala dve kola chemo, prisla o cely jeden rok stredni skoly.

Okamzite k doktorovi.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.09.13 06:50
avatar

lymfatické uzliny občas trochu otékají a pak je lze nahmatat především na vnější straně, z boku směrem k rameni.

Myslím že není důvod k panice, ale kdyby kuličky časerm nemizely, pak raději k lékaři běžte.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.09.13 09:03

může to byt cokoliv.. pro klid duše bych navštívil lékaře..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.09.13 09:26
avatar

Souhlas se všemi, kteří odpovídali přede mnou. Jenom bych doplnila: pokud nepůjdete k lékaři hned, vyšetřete si prsa po nejbližší menstruaci. Jestli se kuličky ztratily nebo zmenšily, je to způsobeno hormonálními pochody. Když si budete prsa vyšetřovat každý měsíc po menses, získáte jasný přehled, co je normální a co se kde vynořilo neobvyklého. Po jednom ohmatání nemůžete vědět nic, takže raději ověřit u lékaře a pak pravidelně prohmatávat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.09.13 12:36
avatar

Není třeba se plašit, podobný problém má spousta žen.

Zajdi k doktorovi (obvoďákovi nebo gynekologovi) a pokud se mu bulky nebudou zdát, nebo prostě jen pro jistotu, pošle tě pravděpodobně na onkologii, což neznamená, že máš automaticky rakovinu. Tam tě vyšetří (prohmatem + ultrazvuk) a pokud je nález opravdu malý, nic kromě pravidelné půlroční nebo roční kontroly tě nečeká. Pokud se budou bulky zvětšovat, bude třeba operace a až podle té se pozná, zda je nález zhoubný nebo ne - ve většině případů ne. Bohužel se ale věková hranice rakoviny prsu posouvá stále víc dozadu, tak bych tam radši zašla, ať se zbytečně nestresuješ.

A jak už tu padlo, podobné bulky nebo uzliny v okolí prsou se zvětšují a zmenšují v závislosti na menstruačním cyklu nebo případný infekci.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.09.13 17:49
avatar

Nepošlou vás na onkologii, ale na momologii. Pro klid, zajděte ke gynekoložce. Nemusí vám prohlížet rodidla, když nebudete chtít, koukne jen na prsa. Určitě zajděte! Raději zbytečně, než pozdě!

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.