Začátek podnikání úřední formality

Od: Datum: 12.01.14 21:59 odpovědí: 2 změna: 12.01.14 22:14

Dobrý den, chci začít podnikat. Je mi jasné že moje první kroky musí vést na živnostenský úřad. Ale co dál? Finanční úřad, sociálka atd. Jsem starobní důchodce, dočetla jsem se, že sociální pojištění platit nemusím. Jak je to s daněmi? Platí ještě to, že se první dva roky neplatí? Jaké formuláře musím v začátku odnést a kam? Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: buss®
Datum: 12.01.14 22:08

Mýlíte se, načtěte si zákon o ZP a soc. pojištění, nebo lépe zavolejte, zajděte na svoji zdrav. pojišťovnu a sociálku, FÚ a poptejte se, hlavu netrhají. Tam dostanete relevantní info co po vás budou chtít. Problémek je, že zákony se mění a povídání kohosi na intu jim už neodpovídá. Když, tak hledejte na webu příslušných úřadů. Na intu je dosti webů pro začínající podnikatele, jen pohledat. No a pak si sehnat účetní. Výhoda je, že si můžete zvýšit důchod.

Ohodnoceno: 0x

Od: uska®
Datum: 12.01.14 22:14

Ano, vaše kroky prvně povedou na živnostenský úřad, kde vyplníte jednotný formulář a budete přihlášena všude. Bohužel, daně se platí. Koukněte zde http://www.jakpodnikat.cz/jak-zacit-podnikani.php

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.