Ukončení nájmu na dobu určitou

Od: Datum: 12.01.14 19:17 odpovědí: 4 změna: 13.01.14 00:03

Dobrý den , dnes jsem se díval na smlouvu k naší vzorkové prodejně a jelikož jsme skládali kauci jsme dohodnuti z najitelem že si ponechá kauci ale nevím jak to dokončit ... nebere mi telefon ... otázka zní když je smlouva na 6 měsícu tak končí automaticky nebo musí být písemná výpověď? Nájem byl sjednán od 1.8 . 2013

Doba nájmu

Tato smlouva se uzavírá na dobu určitou a sice na dobu 6 měsíců.O předání nebytových prostor bude proveden písemný zápisformou předávacího protokolu.Smlouva se dle dohody stran může dle vzájemné dohody prodloužit na další dohodnuté období ,pokud některá ze stran smlouvu písemně nevypoví nejpozději jeden měsíc před plánovaným datem jejího ukončení a neporuší podmínky stanovené touto nájemní smlouvouPokud k výpovědi smlouvy dojde je nájemce povinen předat promajímateli k datu ukončení smlouvy pronajaté prostory vyklizené a ve stavu v jakém je převzal.

Takže nájem se ukončí k 31.1.2014? i bez písemné smlouvy nebo jak nájem ukončit? Děkujeme ...


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: pacourek*
Datum: 12.01.14 19:42

Ne smlouva 31.1 nekončí ale požadejte majitele o prodloužení

Ohodnoceno: 0x
 
Od: podlahy
Datum: 12.01.14 19:46

Dobrý večer díky za odpověd ale my už chceme prodejnu uzavřit a nechceme smlouvu prodloužit.

Od: kami95
Datum: 12.01.14 20:28

Pokud nechcete nájem prodloužit, i tak bych raději podala písemnou výpověď z nájmu, aby nebyly nějaké oplétačky..jistota je jistota..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zabu
Datum: 13.01.14 00:03

Ježíš vy neumíte číst? Vždyť je to tam napsaný: "Smlouva se dle dohody stran může dle vzájemné dohody prodloužit na další dohodnuté období ,pokud některá ze stran smlouvu písemně nevypoví nejpozději jeden měsíc před plánovaným datem".

Musíte dát výpověď nejpozději jeden měsíc před plánovaným datem. Jinak to může být považováno za souhlas s pokračováním nájmu.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.