1xNeoprávněný vstup na cizí pozemek

Od: Datum: 12.01.14 15:45 odpovědí: 29 změna: 31.10.14 09:43

Dobrý den,před nějakým časem jsme si s přítelkyní koupili nemovitost s přilehlou oplocenou zahradou,v jejíž zadní části chováme koně. celý pozemek je oplocený a na plotě vysí cedulky s nápisy nekrmte koně... Je to cca dva měsíce,co jsme zjistili,že na onu zahradu chodí jistá osoba a v dosti značné míře krmí koně vším možným což je pro ta zvířata dosti nebezpečné.Tuto osobu jsme i několikrát přistihli při činu a dosti důrazně jí dali na jevo,že si nepřejeme aby pokračovala ve svém jednání.Musím zde podotknout,že daná osoba se neostýchá přelézt plot aby se dostala k tomu co zamýšlí... Začínám být celkem bezradný a nevím co s tímto počínáním dělat,napadlo mě i nechat na pozemku na volno pobíhat psa jako ostrahu,avšak nejsem si jistý jak se postupuje,pokud se dostane s danou osobou do konfliktu,abych na konec nebyl já ten,co bude trestán. Otázka tedy zní jak postupovat s tímto problémem k jeho vyřešení?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.01.14 16:40
avatar

Stačí si psa půjčit. Kamarád měl problém, kdy mu na jeho zahradu vstupovali příslušníci utiskované menšiny a ,,uklízeli´´ mu tam cokoliv kovového a ovoce. Když se to opakovalo už po několikáté, zapůjčil mu jiný kamarád kavkazského pasteveckého psa zvícího 86 kg - přesněji řečeno - oba byli v chatě, pes ležel venku. Po soumraku však nastal na zahradě povyk, kámoši zjistili že Nerouš, jak se onen ,,psík´´ jmenoval, cosi vyhnal na ořech. Ovšem komu by se chtělo hned vylézat z chaty, že? Takže Nerouš byl odvolán až hrubě po půlnoci, dva indočeši víceméně spadli ze stromu s kecy o diskriminaci a napadení, nicméně jim bylo naznačeno, že Neroušovo vodítko je značně zpuchřelé a mohlo by se, nedejbůh, snadno přetrhnout. tato věta dotyčné rázem vyzdravila natolik, že kvapně opustili pozemek, a již se neukázali.

K trestání - přece je logické, že nemůžu být potrestán za to, že na mém pozemku napadne pes někoho, kdo tam nemá co dělat. Pro začátek však zkuste rozvěsit cedule s varováním před vstupem na pozemek s větou, že je pozemek hlídán psy. Mnohdy už tato cedule dokáže pomoci.

Ohodnoceno: 5x
 
Od: probik*
Datum: 12.01.14 16:51

Děkuji za odpověď,psa máme,v tom není problém... Problém je v tom,že dané osobě se dle mého názoru trošku rozsypal strojek v makovici a je to ten typ milovnice zvířat a tak mám podezření,že se bude chtít se psem kamarádit... Co se trestání týče tak logické to je,ale všichni víme jak to v tomhle státě je...

Datum: 12.01.14 16:59

To chce psa, který se obvykle nekamarádí... nějaké hlídací plemeno.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.01.14 16:50

Bratrovi se stalo něco podobného... chtěl stavět a protože pozemek byl stranou od ostatních obydlí, začal plotem. Jeden den jsme zabetonovali sloupky a druhý den jich několik chybělo (zřejmě nějaký sběrač kovů). Doplnili jsme chybějící sloupky, natáhli pletivo a první co se na stavbě objevilo byl pořádný hafan od té doby byl klid.

Takže doporučuji na zahradu umístit psa a na plot výstražnou cedulku. Pokud někdo vleze na ohrazený pozemek i přes varování a pes mu ukousne pr*el, je to jeho chyba a Vy byste měli být z obliga. Pokud zajistíte, aby se pes nedostal z vyhrazeného pozemku, tak by Vám nemělo nic hrozit. A pokud pokouše někoho na Vašem pozemku, koho jste tam nepozvali, není to Vaše chyba ani by to nemělo být nijak postižitelné (dle mého soudu), protože tam neměl co dělat.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: fribble*
Datum: 12.01.14 16:58

Ale pozor na zamykání vrátek, abyste byli z obliga, musí se jednat o násilné vniknutí (přelezení plotu, vypáčení vrátek a pod.) Když pes pokouše i na vašem pozemku pošťáka, který vzal za kliku a vrátka se otevřela ... ale pošťáci mívají zkušeností dost!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ff
Datum: 12.01.14 17:09

Zkuste to obrátit ve svůj prospěch a osobě navrhnout spolupráci, přenechat jí nějaké úkoly s opatrováním koní a kontrolou jejího krmení případně aby používala vaše. Proč si vyrábět nepřátele?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: probik*
Datum: 12.01.14 17:22

To jsme zkoušeli,avšak daná osoba se jen usmívá a nekomunikuje,telefon jsme jí na nás dali,nejsme žádni morousi,ale co je moc je moc...

Od: buss
Datum: 12.01.14 17:31

Pokud je osoba prdlá, naděláte a ní nic. Vysoký plot. To neumí ohlídat ani v ZOO.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nu*
Datum: 12.01.14 20:08

žiletkový ostnatý drát

Ohodnoceno: 1x
 
Od: hop®
Datum: 12.01.14 20:40
avatar
Zkuste popremyslet o elektrickem ohradniku, mozna by Vase problemy vyresil. Je to bezpecne, funkcni, pravne nenapadnutelne, instalujete to na svem pozemku samozrejme proto, aby konici neutekli a nezpusobili skodu...
Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 12.01.14 21:45

No joo, ale jak to zabrání hození žrádla?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.01.14 21:16
avatar

Na plot velmi hustě dát cedulky "Pozor, elektrický ohradník". Proud se nesmí zavést přímo do plotu, ale pokud bude v nějaké rozumné vzdálenosti od plotu ohradník pod proudem, jste z obliga. Druhá možnost: na inkriminované místo namířit kamery a IR reflektory. Danému člověku napsat doporučený dopis a upozornit ho na možné důsledky jeho jednání - potřebujete důkaz, že jeho jednání neschvalujete - není důležité co je pravda, záleží jen na tom, co lze dokázat. Až budete mít záznam, jít na policii podat trestní oznámení. Možná by se na to jeho jednání dalo aplikovat i týrání zvířat. Pes navolno je problém - někdo prostříhá plot, pes vyběhne, někoho pokouše a máte velký problém. Leda mu tam dat boudu a hodně dlouhý řetěz.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hop®
Datum: 12.01.14 21:36
avatar
Elektricky ohradnik na vlastnim pozemku neni treba oznacovat, nebudme predposrani !
Ohodnoceno: 1x
 
Od: ff
Datum: 12.01.14 21:57

Hergot lidi proberte se nebo skončíme u nášlapných min.

Jestliže je osoba postižená tak má zákonného zástupce, který s ní dokáže komunikovat.

Chce to jen se trochu pídit nebo si ji nechat zjistit policií.

Myslím, že by vás mohla spojovat láska ke zvířatům. A po vzájemné dohodě můžete mít nejobětavější ošetřovatelku koní.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hop®
Datum: 12.01.14 23:35
avatar

Už bylo řečeno, že to nevyjde. Osoba postižená je něco jiného, než osoba nesvéprávná...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 12.01.14 22:00

Kdo horujete pro elektrickáý ohradník považte, mám slabé srdce, nebo hodně jsem lekavý, dotknu se čehosi a jsem kaput. Myslíte si, že jste nepostižitelní? Je to sice na vašem pozemku, ale! k tomu drátu se dostanu bez problémů, není-liž pravda? Je zakázáno dotknout se plotu? Natáhnete si drát a pustíte tam napětí? Řekněte to děcku! Myslíte si, že to není upraveno, a co EN 60335-2-76, ČSN EN 61011-E.? A zásadně ne proti osobám!

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 12.01.14 23:30
avatar

S pejskem opatrně, v dnešní době jsou někteří lidé svině. Příjdou tam, uvidí psa - odejdou. Příjdou tam zítra - otráví psa. A pak dále si tam zvesela chodí, jako by byli doma...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pb®
Datum: 13.01.14 10:00

Elektrický ohradník je bezpečný, zdraví nepoškozuje a že by někoho zabil, to jsem ještě neslyšela.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: buss
Datum: 13.01.14 11:29

Přečtěte si prosím ty normy, co se tam říká o instalaci ohradníku.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 13.01.14 10:41

Elektrický ohradník musí být natažen uvnitř ohrady, tedy za plotem uvnitř. Stačí půl metru od plotu směrem dovnitř. Tím si každý rozmyslí přelézat plot.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kilrah
Datum: 13.01.14 10:53

Malý pozor na psy. Pes může napadnout agresora jen ve svém kotci, nikoli však na vaší zahradě. Tak jako nesmíte způsobit zranění agresorovi při zdolávání vašeho plotu - viz použití ostnatého drátu. Bohužel právo je slepé a už i tabulka: "pozor zlý pes" byla napadnuta obyvateli jednoho města, s tím že, dotyčný má zlého psa a že by měl být utracen jelikož hrozí nebezpečí napadení zlým - rozzuřeným psem. Bohužel lidé postrádají pomalu ale jistě zdravý rozum. A prosím, jednalo se o lidi z města, kteří toto napadali.

Takže pozor.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.01.14 11:03
avatar

Pes může napadnout agresora jen ve svém kotci,

A je někde řečeno, že kotec nemůže mít velikost zahrady? Co je komu do toho, že "můj" pes má kotec o rozloze 800m2..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kilrah
Datum: 13.01.14 11:52

Kotec je kotec a zahrada je zahrada...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.01.14 15:57

A podle čeho se pozná kotec?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.01.14 15:59
avatar

Přesně tak...

Kotec je místo pro psa...s boudou..a oplocené...a je tam miska se žrádlem

Zahrada je to samé..

Jen jen na majiteli psa, jak velký kotec svému pejskovi pořídí, ne?

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: kilrah
Datum: 13.01.14 18:58

? Jak může být kotec a zahrada to samé!? K čemu slouží zahrada? A k čemu slouží kotec

Zahrada je: lidmi upravený pozemek s uměle vysázenou vegetací, prostor kde jsou obvykle pěstovány nebo umístěny rostliny. Může sloužit k odpočinku, volnočasovým aktivitám, reprezentaci, pro pěstování rostlin určených ke konzumaci nebo i jinému účelu. Atd...

Kotec je: pak prostor vyčleněný pro psa. Tedy místo oplocené, s pevnou podlahou (něco čím se neprokope) uzavřené střechou kdy nepřeskočí a vrata do tohoto kotce jsou uzamykatelná proti případnému vstupu dítěte do prostoru kotce k psovi. (což je samosebou blbost. Pes dítě vesměs zná a pokud, tak mu vysloveně dáte na srozuměnou že do kotce nemá chodit.) Bohužel dítě a zdolání překážky, je trapná výmluva právníku při jakém koliv napadení. Tedy že pes volně pobíhal, branka nebyla uzamčená a zahrada ani nemá kotec, nebo boudu s řetězem kde by se dal pes přivázat.

Vítejte v banana státě.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: obcane*
Datum: 05.06.14 04:19

Pes snad může na zahradě svého páníčka napadnout nevítaného agresora. To je zřejmě nesmysl, že by mohl jen ve svém kotci.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: katr854
Datum: 31.10.14 09:43
Říkáte blbosti. O tomto problému jsem hovořil s právníkem který řeší trestní právo a řekl,že pokud je zahrada oplocená kompletně plotem min. 180cm vysokým se zamknutou brankou a je všude cedule ze je pozemek hlídán psy tak je vše v pořádku a podkud pes pokouse zloděje tak jstě z obliga.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: obcane*
Datum: 05.06.14 04:24

Najít rodinu té pomatené osoby a probrat vše v klidu. Navrhnout jim min. 2 řešení, jedno vstřícné - např. dohoda o krmení koní pod vaším dohledem apod., druhé pohrůžku - oznámení na PČR.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.