Ukončení prac.poměru

Od: Datum: 12.01.14 14:24 odpovědí: 12 změna: 16.01.14 12:48
avatar

Dobrý den všem , mám následující problém: Vím,že na mě zaměstnavatel chystá výpověd pravděpodobně si VYMYSLÍ hrub.por,prac. kázně aby se mě co nejrychleji zbavil a nic mi nemusel dávat.Vím,že má náhradu za mně už taky.Otázka spočívá v tom,že co když já ho předeběhnu a napíšu výpověd dohodou a předám mu ji a pošlu poštou pro sychr.Může on mi druhý den předat výpověd svoji? Děkuji a prosím k tématu.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.01.14 14:36
avatar

Samozřejmě - dohoda předpokládá souhlas obou stran. Takže on s tvojí dohodou nemusí souhlasit a může ti dát výpověď sám. Na druhou stranu, pokud dá jako důvod hrubé porušení, tak to porušení musí skutečně objektivně existovat - nedá se to jen tak "vymyslet", protože kdybys to dal k soudu, tak ho zaměstnavatel prohraje. Takže dohoda je asi nejjednodušší řešení pro obě strany.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 12.01.14 15:12
avatar

takže já dám zaměstnavateli výpověd on ji nevezme a druhý den mi dá pěkně svoji výpověd? já ale nemám peníze na drahé právníky i když vím ,že bych to vyhrál a někde jsem se dočetl že právník vyšel v podobném případu na 2000,-kč kolek na soud a pak na dvě stání 40.000,-kč a to fakt nemám nebo nedej bože to prohrát ,jak se mám bránit proti porušení prac. kázně? já napíšu odpor ,ale soudit se nemůžu jen mu tím pohrozim..

Datum: 12.01.14 15:20
avatar

Neustále si pletete dvě věci. Žádná výpověď dohodou neexistuje. Můžete požádat o skončení pracovního poměru dohodou k určitému dni (dle vaší volby). Zaměstnavatel může s dohodou souhlasit a pak pracovní poměr skončí nebo ji odmítne a pracovní poměr pokračuje. Pokud dáte výpověď z pracovního poměru, pak od příštího měsíce začne běžet dvouměsíční výpovědní lhůta a po jejím uplynutí pracovní poměr skončí. Tuto výpověď nemůže zaměstnavatel odmítnout, musí ji vzít na vědomí. Na kopii písemného vyhotovení výpovědi si nechte potvrdit převzetí.

doplněno 12.01.14 16:36:

Pracovní poměr může být ukončen okamžitým zrušením pro zvlášť hrubé porušení povinností i v průběhu výpovědní lhůty. Je to však mimořádné opatření, které nelze použít jen tak. Dále odkazuji na kvalifikovanou odpověď "pt".

Ohodnoceno: 5x
 
Datum: 12.01.14 15:33
avatar

I Vám děkuji Bruno, takže když dám výpověd jááá ,tak mi ji musí podepsat zaměstnavatel? a tudíž mi nemůže dát "svoji"výpověd např pro por.prac. kázně? Pracuji jako číšník ,tak si na mě najde cokoliv to je jasný ,ale neprokáže mi ani hlt piva atp

Od: pt®
Datum: 12.01.14 15:47
avatar

Aby Vám mohl dát zaměstnavatel "mírnyx týrnyx" výpověď pro porušení kázně by to mohlo být proti němu, musí mít pádný důvod opřený o zákon. Ale, je tady to ale, že nejdříve Vám musí napsat vytýkací dopis, neli více, to aby Vás upozornil na porušování kázně a pak může přistoupit k výpovědi na základě porušení kázně. Stalo se mi na ÚP, kdy přišel takový člověk do evidence s ukončením pr. poměru pro porušení kázně a důvodem bylo, že v zaměstnání neměl na hlavě služební čepici. Tento člověk se se zaměstnavatelem soudil tři roky a soud vyhrál. Vám, ale radím, abyste napsal "skončení pracovního poměru dohodou, například k 17. lednu 2014, nebo k 20. lednu 2014, nebo k 31. lednu 2014, to jak chcete. To samé může udělat zaměstnavatel, dát Vám skončení pracovního poměru třeba k 14. lednu 2014, vůbec to nemusí být pro porušení kázně. Když se dohodnete na 14, 15, či jakémkoliv datumu, tak se Vás zbaví, pokud tuto dohodu podepíšete a budete mít nárok na podporu v nezaměstnanosti od ÚP. Pokud by to bylo ukončení pr. poměru pro porušení kázně, nedostal byste nikde ani korunu. - pt

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 12.01.14 21:16
avatar

Okamžitému zrušení pracovního poměru podle § 55 nemusí předcházet žádná výtka. Např. v případě požití drog v pracovní době nemusí zaměstnavatel zaměstnanci nic vytýkat, může pracovní poměr okamžitě zrušit.

Tady se těžko někomu podaří odhadnout, čím chce zaměstnavatel argumentovat, jestli má v plánu okamžité zrušení, nebo jestli zaměstnaci navrhne skončení zaměstnání dohodou.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 16.01.14 12:48
avatar

"ivzez", jenže zaměstnanec se pak může soudit, že to nebyla pravda. Buď by mu musel nechat zaměstnance dýchnout a udělat test na alkohol, nebo mít výsledky krve. Nelze chytit někoho za límec a vyhodit za bránu. - pt

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.01.14 16:17
avatar
Pozor na to, pokud rozvazete pracovní poměr dohodou, bude se vám krátit podpora. Na druhé straně, porušení pracovní kázně vám musí prokázat a to neni jednoduché! Tomu by muselo předcházet napomenutí, případně finanční postih nejméně 2x, které jste minule měl a podepsal. Samozřejmě na každý vytykaci dopis je lépe vždy reagovat, jinak se požaduje za schválený. Pokud jste nikdy vytykaci dopis nedostal, rozhodně bych se nesnažil odcházet dobrovolně. Jednak se tím zbavite nároku na odstupné, druhak se vám bude krátit podpora. Nač stahovat kalhoty, když brod je ještě daleko?
Ohodnoceno: 2x
 
Od: cert®
Datum: 12.01.14 20:18

Taky jsem věděl, že mě zaměstnvatel propustí a pojistil jsem se u právní pojišťovny, což vyjde u pracovního práva na 2100Kč.Přestože výpověď přišla do tří měsíců, pojišťovna doporučila právníka a poskytla právní pomoc.Ostatní vyrovnání přišlo po ušlé mzdě a teď se můžu soudit znovu, tentokrát s úplným právním jištěním do 500 000Kč.

doplněno 12.01.14 20:35:

Nech se propustit, napiš nesouhlas s porušením pracovní kázně, popř. ho podepiš a vedle převzal, když podepíšeš napiš nesouhlas taky přímo na porušení. Potom nesouhlas s propuštěním a trvání na dalším zaměstnání.Bude nutné prokázat nový nástup na stejné místo.Pak je šedesát dní na zvolení právního zastupce.

Oznámení o trvání na dalším zaměstnávání.

Dne 2.11.2013 byla uzavřena pracovní smlouva, na jejímž základě mám u Vás pracovat jako číšník. Pracovní poměr byl sjednán na dobu neurčitou.

Dne 15.1.2014 jste mi doručili výpověď z pracovního poměru a to z důvodu soustavného porušování pracovní kázně podle § 52 písm. g) zákoníku práce č. 262/2006 Sb. Sděluji Vám, že výpověď považuji za neplatnou, neboť nebyl naplněn výpovědní důvod.

Zároveň Vám tímto v souladu s § 69 odst. 1 zákoníku práce oznamuji, že trvám na tom, abyste mě i nadále zaměstnávali v souladu s pracovní smlouvou, kterou jsem mezi sebou uzavřeli.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 12.01.14 21:11
avatar

I Vám čerte děkuji velice za vyčerpávající odpověd a návod jak to sepsat.Díky ,díky , díky

Datum: 12.01.14 20:33
avatar

Uz to tu padlo, ale ja bych se nevzdaval. Proc davat ukonceni pracovniho pomeru, kdyz se te chcou zbavit a v takovem pripade ti musi dat odstupne. Hlavne se nenechat vyhodit pro hrube poruseni pracovni kazne, coz ale pokud budes pracovat podle sve pracovni smlouvy a zakoniku prace ti nehrozi.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.01.14 21:12
avatar

Vám také moooc a moooc děkuji

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.