Vyhodí mě asi ze školy

Od: Datum: 12.01.14 04:22 odpovědí: 8 změna: 12.01.14 18:25

Studovala jsem vejšku jenže mě z ní asi vyhodí, protože za tento semestr mám asi 3 kredity. Jenže bych ji chtěa dodělat, hlavně kvůli sobě, jenže to nejde. Chtěla jsem se to naučit všechno během prosince, jenže toho bylo nějak moc, a navíc mamce vadilo, že jsem furt doma a řvala na mě že nic nedělám, a že v mým věku už chodila do práce (taky už byla s kýmsi těhotná) a že jsem děvka(fakt mi to řekla, přitom jsem ještě z nikým nechodila ), a při tom se fakt nedalo učit. Když jsem jí řekla, že se musím učit, že budu dělat zkoušky tak mi řekla, že si o sobě myslím že su něco víc když studuju vejšku. Takže jsem udělala jen jednu zkoušku z dementního předmětu kterou by zvládl i retard, ostatní jsem neudělala nebo mě k nim ani nepustili. Ted mě taky vyhodili z brigády, protože mě tam nesnášeli na navíc jsem tam měsíc nebyla-neměla jsem tam napsaný směny, jinak jsem tam byla od září do konce listopadu každej den od 2 do 10 kromě úterý když jsme měli školu do 7. To že mě vyhodili jsem jí ještě neřekla, ale už si dokážu představit co bude za melu doma. Už nevím co mám dál dělat, mamku to nezajímá, tatka na mě kašle, sourozenci se baví jen spolu, takže nemám nikoho kdo by mě třeba pomohl s učením, nebo by mi aspon zlepšil náladu a hlavně se bojím toho že mě fakt vyrazí se školy, když třeba jsem zvládala co jsme dělali na cvičeních, jenže na zkouškách to bylo horší, na ty jsem se musela učit ponocích nebo někde v resturaci abych nemusela poslouchat jak sourozenci dělají bordel po baráku. Kdyby mě ted vyhodili, můžu si na tu školu dat znova přihlášku?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: colephelps
Datum: 12.01.14 06:57
Myslím že když si podáš znova přihlášku taky by neměl být problém. Netušim proč se ve tve matce bere taková zloba, ale nevšimej si ji, nestojí ti za to když si o Tobě myslí že jsi děvka.
Ignoruj ji, v klidu dostuduj a jdi si za svým snem.
Mrzí mě že se cítíš odstrčená, pokud by jsi chtěla pokecat, napiš mi na:
colephelps@email.cz
Ohodnoceno: 0x

Datum: 12.01.14 08:10
Asi ji stve, ze nepracujes a musi te porad zivit. Jinak klidne si muzes dat pozadavek o opakovani rocniku. Jenze jak tě vyhodi tak musis jit na pracak a byt tam do te doby nez te prijmou na VS

Datum: 12.01.14 09:02

jak je možné, že nemáš nikoho, kdo by ti pomohl s učením? jako od koho tu pomoc očekáváš? od rodičů nejspíš ne, tam je to reálné tak po dobu studia na základní škole, ale na střední nebo vysoké už zpravidla těžko. taky studuji vejšku a s učením si pomáháme se spolužačkami - a to studuji dálkově, při zaměstnání, jsme z různých koutů republiky. proč nemáš kamarády ve škole, kteří by ti pomohli? proč tě nesnáší v práci, ze které tě vyhodili? proč se tvoji sourozenci baví jenom spolu a tebe vyčleňují? v čem je problém, že proti sobě tak popouzíš lidi? zamysli se nad svým chováním ke svému okolí, poctivě si přiznej se, čím své okolí naštváváš a pracuj na sobě, abys to nevhodné chování vůči ostatním změnila. je dost pravděpodobné, že pak se zlepší i situace doma.

pokud tě vyhodí ze školy, najdi si práci, pokud je doma situace nesnesitelná, najdi si podnájem nebo spolubydlení nebo práci s ubytovnou a až se postavíš na vlastní nohy, zkus vysokou znova, při zaměstnání.

Ohodnoceno: 2x

Od: nevimx
Datum: 12.01.14 12:22

Mamka by mě mohla pomoct tak, že by na mě neřvala a dyby neřvala na někoho jinýo protože to obtěžuje když to poslouchám. Když řekne že jsem namyšlená když studuju VŠ-to si nemyslím, řeknu že se musím učit do školy, že toho máme hodně a to si nemyslím že je namyšlenost. Pak mě třeba řekne abych bráchovi pomohla s angličtinou, tak jdu za ním, když po něm chci učebnice a sešity abych věděla co po něm mám chtít tak je jde hledat a mu něco vysvětluju a on si tam hraje jak malý děcko-takže nechápu smysl toho, proč ho musím doučovat angličtinu-on nechce tak to asi nepůjde, ne? Se spolužačkou jsem se učila tak 2 hodiny týdně. Se sourozencama si nemám co říct, mě je 20 a jim 9, 6, a 3, Kdybych měla třeba 16 ti letýho sourozenca nebo stršího tak by to bylo asi jiný. Nevím proč mě vyhodili, snažila jsem se byt příjemná na všechny, jenom jsem občas nevěděla co mám dělat, když mi jeden manažer řekl, že mám něco udělat, pak došel druhej a že mám nejdřív dělat něco jinýho, tak jsem udělala nejdřív to co jsem uznala za vhodný-jk mě to učili na začátku.

Datum: 12.01.14 09:08

já se chodila učit do knihovny, do studovny - tam je klid...

Od: kilrah
Datum: 12.01.14 09:14

Co děláš za vysokou školu? Jaký obor? Nabízí tento obor i dálkové studium. Tedy studim při práci? Udělal bych následující. Pokud tolik toužíš si udělat tu školu, vyhodnoť situaci. Teď už nic nedoženeš a zbytečně budeš plýtvat svou energií. To že ti někdo říká že jsi děvka... je to dost tvrdé, ale vůbec se tím nezabývej. Spíše se pouč z toho, aby jsi i ty něco podobného neříkala svým dětem.

A teď k věci. Zkoušky už teď neuděláš, asi nebudeš mít i zápočty. Naopak, bych se už na zkoušky vykašlal a udělal zápočty u těch stupidních předmětů tak, aby jsi je u dálkového studia už dělat nemusela. Necháš si je totiž uznat, a budeš mít o tolik více času se zabývat těmi důležitějšimi. Budeš mít tedy převahu časovou na učení se těchto předmětu nad ostatními. Dále, pokud je to složitá škola, jsou tam matematické počty či fyzika atd...s čím máš problém. Založ studijní skupinu...Prvním úspěchem v přetrvání na škole je, mít skupinu lidí, která si bude navzájem pomáhat. Protože každý umíme něco, a tak se třeba budete i navzájem doučovat. Jako jsem to měl já.

U dálkového studia je to lepší, že tam sou často lidé, kteří mají nějaký smysl pro pořádek...respektive pro spolupráci, tedy rychleji najdeš pár lidí s kterýma navážeš úspěšnou spolupráci. Teď je otázka ale, co doma. Pokud ti doma dělají takové peklo, co takhle si začít hledat práci, s tím že budeš mít u zaměstnavatele požadavek aby ti umožnil studium při práci? Probrat to s ním u pohovoru? Kolegyně takto našla práci a její zaměstnavatel ji v tom podporoval. Prvně musela první zimní semestr jet sama (dovolená) a když to zvládla - předložila mu index (tehdy jsme jej ještě měli) a když splnila počet bodů, dal ji studijní volna a začal ji podporovat. Věděl že není flákačka a že to myslí vážně.

No a pokud si najdeš práci, tak si najdi nějaký podnájem. Budeš mít klid na učení a budeš si stavět svůj vlastní svět.

Ono při studiu i při práci moc volného času mít nebudeš, ale...

Tak hodně štěstí... za nás platilo, přežít první dva roky... a pozor na "síto předměty" - předměty určené k redukování počtu studentů.

Hodně zdaru!

Od: nevimx
Datum: 12.01.14 12:37

My sme tam měli jeden předmět kterej jsem nepochopila k čemu nám bude, ale tem mám hotovej, jink je všecko odborný. Jenže si myslím že tohle neudělá každej zaměstnavatel, protože to je nevýhodný, protože když tam nebudu tak mou práci třeba nikdo neudělá a bude se mu špatně shánět někdo jinej kd by to udělal a pak ho zaučit-to je taky nákladný.

Jo a původně jsem si chtěla najít nějakou jinou brigádu při škole a pak od tam odejít protože se to tam nedalo skoro vydržet.

Od: kilrah
Datum: 12.01.14 18:25

právě proto to probereš u pohovoru. Že jsi přijatá na VŠ a že budeš studovat dálkově. Vesměs, záleží kam budeš chodit na VŠ, ale u nás to bylo každý pátek od 10.října do 12. prosince v zimním semestru, a v letním už jsme jezdili co čtrnáct dní do školy. A začínali jsme v březnu a končili v květnu...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.