Solidární daň a odstupné

Od: Datum: 11.01.14 21:00 odpovědí: 2 změna: 12.01.14 13:31

Dobrý den,

Mám problém pochopit a zatím i spočítat tzv.solidární daň,která je 7% z rozdílu mezi příjmem a čtyřiceti osmi násobkem průměrné mzdy.

Můj dotaz však je směřován ke kuriózní situaci.Začátkem roku 2012 jsem byl neoprávněně propuštěn z nadbytečnosti a v říjnu 2013 jsem obdržel ušlou mzdu za více než dvanáct měsíců.Tento součet byl označen jako měsíční příjem vyšší než 103 536 Kč a byla stržena solidární (milionářská) daň, i když jsem se předtím finančně pohyboval na hranici hmotné nouze a ušlá mzda uhradila cca 50% dluhů.

1.října 2013 jsem obdržel opět výpověď a začátkem tohoto roku jsem bez zaměstnání.Tříměsíční odstupné je počítáno za poslední čtvrtletí tedy onen říjen,listopad a prosinec.

Nevím tedy, zda je říjnová mzda počítána jako měsíční i pro odstupné, nebo pro odstupné to již měsíční příjem není? Pokud není, tak tak to vidím jako absurditu.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.01.14 13:10
avatar

Milionářská daň se vypočítává z příjmu v danném měsíci, bez ohledu na to, za jak dlouho ta mzda je. Proto bych byl pesimista, že by vám z toho bylo počítáno odstupné...

Ohodnoceno: 2x
 
Od: certŽ
Datum: 12.01.14 13:31

Děkuji za odpověď, právě jsem obdržel odstupné. Vzhledem k tomu, že se domnívám, že jsem byl propuštěn opět neoprávněně a ušlá mzda se po rozsudku vrací, nebudu vyvolávat spory. Snad se mi něco vrátí v daňovém přiznání?

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright Š 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.