Vlastnictví pozemku - možnost pronájmu

Od: Datum: 11.01.14 16:25 odpovědí: 3 změna: 21.01.14 13:53

Dobrý den,

rád bych se zeptal na následující.

Budu vlastnit pozemek, který obklopuje bytový dům. Není to pozemek pod domem, ale tento celý pozemek tento dům obklopuje a je na něm i parkoviště a příjezová cesta pro obyvatele domu.

Mám možnost tento pozemek pronajmout SVJ nebo družstvu (ted nevím jak je to s domem)? Jaké mám možnosti, pokud se nebudou chtít na pronájmu pozemku dohodnout? Samozřejmě, že jim asi nemohu zamezit vstupu na pozemek a tím i vstupu do svého bytu, ale jaká mám práva zase já?

Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: golias
Datum: 11.01.14 16:30

Ještě jsem zapoměl doplnit, že je zde věcné břemeno chůze a jízdy..To znamená, že zde nemohu dosáhnout na nějaký nájem, ale oprávnění mohou tento pozemek bezplatně využívat?

Od: elisek1988*
Datum: 21.01.14 13:53

Nejsem si jistá, ale podle mě jízda neznamená parkování na delší dobu a chůze dělání táboráčků. Ale pokud se pro pronájem rozhodnou, tak z toho nečekejte "žádnej vejvar", protože než aby lidi platili za parkovný, tak radši zaparkují o kus vedle. Tedy alespoň v našem městě to tak je.

Ohodnoceno: 0x

Od: buss®
Datum: 11.01.14 17:43

Doporučuji si nastudovat o nájmu atd v novém OZ - 89/2012.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.