Nákup ze zahraniční fotobanky

Od: Datum: 11.01.14 12:27 odpovědí: 6 změna: 18.01.14 16:54

Dobrý den,
můj dotaz je následující:
Jsem fyzická osoba podnikatel, neplátce DPH, výdaje paušálem. Pracuji jako webový grafik a při tvorbě využívám fotobanky k nákupu fotek do designů. Využívám zatím českou fotobanku.
Potřeboval bych využívat i zahraniční www.shutterstock.com, která je zahraniční. Při registraci se ptají i na registrační číslo DPH, pokud jej nevyplním, je k ceně fotky připočítáno DPH.
Jedná se o to, že když nakoupím z této zahraniční fotobanky fotografie, nevím zda se ze mě stává identifikovatelná osoba?
Mohl by mi to někdo objasnit prosím?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: sedverka*
Datum: 18.01.14 00:32

Nákup z forobanky je přijetí služby a přijetím takové služby se stanete identifikovanou osobou. A můžete se jí stát i dobrovolně třeba hned. Od roku 2013 na tohle platí i trochu jiná měřítka, takže teoreticky byste mohl být plátcem DPH jen co se týká přeshraničních aktivit. Ale to je taky složité na vysvětlení - podle toho, zda pracujete a hlavně hodláte pracovat spíš pro tuzemdké odběratele nebo pro cizinu a jestli jsou Vaši odběratelé plátci nebo neplátci . Zaregistrovat se prostě musíte a nejlépe dobrovolně hned. Jestli jsou Vašimi odběrateli spíše plátci, tak jim "zdražení" o DPH vadit nebude, odpočtou si to a neplátcům to sice trochu vadit bude, ale třeba jim to nemusíte zvedat úplně o celých 21%, třeba bude stačit jenom o 15. Takže já bych Vám asi radila plnohodnotnou registaci k plátcovství. Případně Vám to pošlu ještě víc rozpitvané. Nebo, jestli jste z Prahy . . .

Ohodnoceno: 0x
 
Od: romangr
Datum: 18.01.14 10:05

Díky, na jiném fóru jsem se dočetl, že pokud nákup probíhá z fotobanky, která je registrovaná v jiné zemi než EU, tak DPH mě vůbec nemusí zajímat. Takže když je fotobanka registrovaná v USA, tak fotografie nakoupím s DPH a nemusím se stát identifikovatelnou osobou ani plátcem DPH?

Datum: 18.01.14 11:55

Pokud budete nakupovat u americké fotobanky, vůbec vám nebudou nějakou DPH účtovat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: romangr
Datum: 18.01.14 14:33

bohužel nemáte pravdu. Díky tomu, že neuvádím DIČ, tak při nákupu kreditu přičítají i DPH. Za kredit si pak stahuji fotografie.

Datum: 18.01.14 16:04
Tak v tom případě to není americká firma anebo obchodujete s její evropskou pobočkou jako třeba u Google. Američany naše DIČ nezajímá. Oni totiž nemají DPH.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: romangr
Datum: 18.01.14 16:54

fakturační adresa je do USA, při nákupu kreditů je ale měna Euro.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.