Jaroslav Seifert

Od: Datum: 10.01.14 21:06 odpovědí: 9 změna: 10.01.14 22:19

Dobrý večer. Prosím Vás, nezná někdo báseň/citát/slova Jaroslava Seiferta, kde jsou slova ... Až jednou opravdu zemřu... Jsou to asi 4 řádky o smrti a lásce. Četla jsem to nedávno na jednom parte a nemůžu těch pár řádků nikde najít, bylo to parte staré ženy-manželky, matky, babičky. Nevíte někdo? Díky všem. L.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.01.14 21:30

milá Lilys taky miluji básně od Seifrta , dívala jsem se do knížky" Maminka" a nikde ten verš není. .Ale je mi to povědomé bohužel nepomohu. Korina

Ohodnoceno: 2x

Od: lilys
Datum: 10.01.14 21:46

Díky Korino za Váš zájem, projela jsem celou Maminku, gůglila, seznamovala, centrovala a nic. Můj oblíbený je Jan Skácel...

Datum: 10.01.14 21:40

Oldřich Kryštofek:

Až zemřu, až jednou opravdu zemřu, přijde-li na mne ještě někdy řeč, řeknete popravdě: "Ať v pověstech tancují hrdinové na soudcích prachu: nebyl hrdinou. Zbabělý? Také nebyl. Co ovšem zažil člověčího strachu o děti, o sebe, o tuto zemi, navštěvovanou spíše šakaly než sličným andělem zvěstování..."

Datum: 10.01.14 21:49

Díky za zájem. Na to jsem taky narazila při svém pátrání, ale není to ono. Já snad dojdu za hrobařem, jestli mu to parte nezůstalo

Datum: 10.01.14 21:48

A nezačínalo to : Až zemřu, nic se na světě nezmění, jen několik očí zaslzí...

Datum: 10.01.14 21:51

Tato slova tam nebyla, ale je možné, že je to součást nějaké básně, sloka...

Datum: 10.01.14 22:08

Od Seiferta se u nás dává na smuteční oznámení poměrně často (pod textem). Zkuste zda to není některá báseň uvedená na těchto stránkách http://www.pohrebnisluzbazlin.cz/parte_verse.html. Pokud víte kde bylo smuteční oznámetí vytisknuté, není nic jednodužšího než se tam zajít zeptat.

Odešla...
Jediná na světě, kdo by ji neměl rád,
jež umí odpouštět a tolik milovat!
Která vždy potěší, tak měkce pohladí,
jediná na světě, jež nikdy nezradí.
Na ni mi zůstane nejhezčí vzpomínka.
Ta bytost nejdražší, to byla maminka.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 10.01.14 22:19

Ridgo to je začátek básně Umírající od Wolkera a na parte bych ji asi nedala.

doplněno 10.01.14 22:21:

Omlouvám se za překlep.

Datum: 10.01.14 22:15

zkuste pohledat zde nemám čas to podrobně hledat

https://www.facebook.com/JaroslavSeifert?sk=wall&filter=2

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.