Jaká výtvarná práce by zabavila malé děti?

Od: Datum: 10.01.14 19:45 odpovědí: 7 změna: 11.01.14 10:42
avatar

Budu mít na hlídání dvě děti 5 a 7 let, chtěla bych s nimi vyrobit něco, co by je zabavilo. Nějakou výtvarnou práci. Poradíte mi něco, nebo nějaké stránky, kde by byly fotky výrobků a návod k výrobě? Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: kami95
Datum: 10.01.14 20:03

Vodovky..ty jdou aspoň umýt..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.01.14 20:23
avatar

Počítá-li pětileté dítě do šesti, můžete přidat Člověče nezlob se či jinou společenskou hru. Kolem 5. roku jsme s dětmi začínali hrát hru Master Mind (Logik).

Jinak bych se zeptala dětí. V 5 a 7 letech už nemusí čekat na to, co jim kdo naservíruje. Budou-li se na výběru a přípravě podílet, bude je to více bavit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: host*
Datum: 10.01.14 21:54

Klasika: pastelky + papír nebo omalovánky, plastelína + vhodná podložka, kostky s obrázky nebo i jen kostky na stavění, navlékání korálků, atd.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.01.14 00:02

no a začala bych otázkou - a baví je výtvarničení, vydrží u něj? jsou to holčičky nebo chlapečci? takové relativně univerzální jsou vodovky, modelína, razítka. ale jestli jsou ty děti něco jako můj syn v pěti letech, tak ten v tomhle věku za vrchol výtvarničení považoval to, že vzal namátkou jakoukoli tužku, nakreslil pár klikyháků po stránce a utíkal dělat něco rozumnějšího *nevi* v sedmi letech jsem ho už zabavila tím, že by dostal velkou hromadu papíru, tužku, nůžky, izolepu a kreslil a slepoval si koleje a silnice po vlaky a auta po celém bytě. taky rád vystřihoval a polepoval z krabic garáže pro auta. oproti tomu obě holky výtvarničily rády, i když tedy starší dávala a dává přednost tužce - pastelce, mladší zas ráda třeba barevné křídy na papír, ty se dají krásně rozmazávat do sebe. všechny tři bavily fixy na trika, ale vydržely u toho adekvátně svému nadšení pro výtvarničení, tedy holčičky dokud bylo na co kreslit, kluk to chtěl mít co nejrychleji vyřízené.

jinak krabice, barevný papíry, lepidlo a nůžky - holky si slepovaly domečky a pastviny pro koníky, kluk garáže pro auta.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dako®
Datum: 11.01.14 10:42
avatar

Starší je chlapeček a mladší holčička. Já sama už mám děti dospělé, taky jsme hráli všelijaké společenské hry, malovali jsme, vystříhovali... Pro tyto děti jsem chtěla něco, co by je zabavilo, aby měly radost z toho, že si něco samy vytvořily a vzaly si výtvory domů. A hlavně, aby se u nás nenudily.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.