Smí se to?

Od: Datum: 10.01.14 13:41 odpovědí: 5 změna: 13.01.14 17:31

Modelová saituace:

...zaměstnanec je v exekuci. Zaměstnavatel si nechá zaměstnancem podepsat prohlášení, že za strhávání exekucí určeného finančního obnosu mu bude měsíčně z platu strháváno navíc 500,- Kč / ve prospěch zaměstnavatele/ . A toto se pravidelně měsíc co měsíc děje, respektive zmíněných 500 je strháváno. ..Je toto možné? Za co si nejmenovaný zaměstnavatel účtuje těch 500,- Kč , nota bene od lidí, kteří ve finále by na tom byli i s těmi 500,- Kč víc, než bídně?

Velmi děkuji za odpověď...

MK.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.01.14 14:45
avatar

To je poplatek za starost navíc. Tak to nemá zaměstnanec podepisovat. Na mě kdysi bejvalka taky ušila boudu a banka si vzala 500 za vedení exekuce. A i když pak byla prohlášena za neplatnou, tak už to nikdy nikdo nevrátil.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.01.14 15:10

Ahoj. Zaměstnavatel je s prominutím darebák. To strhávání exekuované částky, je jeden počáteční pokyn mzdové účetní do počítačové agendy firmy a potom to takhle funguje do zrušení strhávání této částky. Moje žena si po rozvodu zařídila exekuci na alimenty, na kterých jsme se dohodli před soudem v částce 3500Kč. Bylo to pro mě vlastně nakonec výhodné, protože jsem od té chvíle nemusel na nic myslet a ani platit doručovací poplatky poště. Platil to zaměstnavatel. Od té doby, co synek nabyl plnoletosti se mu to zasílání změnilo na jeho účet a tím skončily potíže s přeposíláním hotovosti.

A ty strhávané pětistovky by měl ten nešťastník požadovat vrátit pro nedovolené obohacení. Není k tomu žádný zákonný důvod. To s tím prohlášením, bude trochu potíž.

Ohodnoceno: 5x
 
Od: xy
Datum: 13.01.14 17:31

ano, je to pohodlnější. Pohled z druhé strany. já jako účetní musím každý měsíc přepočítávat částky, které zaměstnancům strhnu - jejich plat nevyjde vždy stejný . komunikovat s exekutorem, který většinou vyčíselní úroků zašle na třetí urgenci. stále to sledovat a myslet na to.

věnuju čas něčemu, co se mě vůbec netýká ( zaměstnanec dluží někomu třetímu) takže to vidím, jako že je na mě přenesena práce a odpovědnost, jiných subjetků, nic za to.

některým zaměstnancům jsme jako firma nabídli, že jim na splacení menších dluhů půjčíme. Přijali, to? ne. Museli by si zavolat exekutorovi a vyřídit to s ním , ale " ne, takhle je to pro mě pohodlnější " každý měsic se modlím, aby nepřišly na poslední chvíli před mzdami různé další přednostní či nepřednostní exekuce.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.01.14 15:40
avatar

Nesmí. Doporučuji obrátit se na inspektorát práce.

Podnět ke kontrole lze zaslat anonymně, doporučuji přiložit kopii zmíněné dohody s vymazanými údaji zaměstnance.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: postscriptum*
Datum: 13.01.14 12:14

...jste skvělí, moc děkuji za názory a pokyny...týká se to člověka, kterého jsem v životě ani neviděla, ale řekla jsem si, že se zkusím zeptat na nětu...někdy mám pocit, že nás instituce naší vlastní domoviny rozdrtí, ožebračí a utlučou všivárnama, které se dnes a denně dějí ať nám samým , nebo lidem kolem...poplatek a za poplatek atp..)) Ještě jednou moc děkuji...

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.