Stání - jednosměrná ulice + obytná zóna

Od: Datum: 03.02.14 21:37 odpovědí: 2 změna: 03.02.14 22:04

Dobrý večer, vím že v jednosměrce mohu stát kdekoliv na levé i pravé straně a v obytné zóně jen na parkovištích. Jak je to ale když je v obytné zóně jednosměsná ulice? Které pravidlo tam platí?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.02.14 21:54

Zákon o provozu na pozemních komunikacích §39 odst 5 praví:

5) V obytné zóně a pěší zóně smí řidič jet rychlostí nejvýše 20 km/hod. Přitom musí dbát zvýšené ohleduplnosti vůči chodcům, které nesmí ohrozit; v případě nutnosti musí zastavit vozidlo. Stání je dovoleno jen na místech označených jako parkoviště.

Tím je řečeno vše, ne? Jednosměrka v tom nehraje žádnou roli.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: topi*
Datum: 03.02.14 22:04

Dobře děkuji, já mylsel jestli v tom není nějaké "čertovina" jako třeba když je pod značkou obce značka maximální povolená rychlost 60 že můžu jet 60.

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.