Nárok na dědictví

Od: Datum: 09.01.14 14:54 odpovědí: 4 změna: 09.01.14 20:35
avatar

Dobrý den. Manželův otec zemřel. Měl dva syny, ale manželův bratr před lety zemřel. Budou dědit stejným dílem i děti po zemřelém synovi? Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: pravnik
Datum: 09.01.14 15:00

Potomci dědice dědí místo něj, jeho podíl poměrně

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.01.14 15:25
avatar

Dědický podíl zemřelého bratra připadne jeho dětem, které se o něj podělí stejným dílem. To ovšem platí pouze v případě, že neexistuje závěť, která by mohla určit dědické podíly odlišně.

Ohodnoceno: 4x
 
Od: buss®
Datum: 09.01.14 17:04

Mrkněte na NOZ od § 1475.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: notarskaporadna
Datum: 09.01.14 20:35

Pokud měl zůstavitel manželku a děti, pak by dědila manželka a děti, všichni rovným dílem. Nejprve se však vypořádá společné jmění manželů. Nežije-li manželka, dědí oba synové rovným dílem. Nežije-li některý ze synů, jeho podíl dědí rovným dílem jeho potomci. Tento postup platí za podmínky, že zůstavitel nezanechal závěť. Pokud existuje platná závěť, pak dědí závětní dědici, přičemž závětí opomenutý syn by mohl uplatnit nárok nepominutelného dědice.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.