Častka hmotné nouze

Od: Datum: 09.01.14 12:37 odpovědí: 2 změna: 09.01.14 14:06

Dobrý den . Jsem na uřadu práce jsem sám bydlím v garsonce sipo platím 3640kč. Nárok na podporu od uřadu práce mám 11měsícu. V 11.měsíci mi to končí na částce přes 5000kč. Byl jsem na oddělení hmotné nouze ale tam musím přinést výdělek v čisté mzde a další sipo doklad za 3 měsíce faktura za minulý rok elektřiny atd. Takže dostanu třeba přes 1000kč na bydlení a tolik vyřizování atd Jak to vlastně je? Až skončím na uřadu práce a nebudu mít žádný příjem teprve dostanu celou částku těch 3640kč? A ktomu na potraviny jedinec 3410kč? Nebo se to vše opět krátí? Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.01.14 12:49
avatar

https://www.poradte.cz/spolec…ni-podpory-z-uradu-prace.html

Je tam odkaz na kalkulačku. Dostanete 3410 jako jednotlivec plus náhradu na bydlení dle zadání. Na bydlení už jste si měl žádat dávno.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: tak
Datum: 09.01.14 14:06

Příspěvek na bydlení. Ten se vypočítává dle příjmů domácnosti, druhu bydlení (družstevní, nájemní...) a velikosti obce, nákladu na bydlení (nájem + zálohy na elektřinu, plyn, topení. Dále za vodu pokud není součástí nájmu.. Do nákladů na bydlení se nepočítají povinné poplatky za rozhlas a televizi a pochopitelně telefon, internet. Zohlednují se pžeplatky energií. Počítá se sem jednorázově také roční částka za odvoz odpatků zaplacená ve čtvrtletí za které žádáte.

O příspěvek na bydlení můžete žádat i nyní. Žádost se podáva vždy na čtvrtletí. Zkuste si podat i žádost na uplynulé čtvrtletí. I to byste mohl dostat, spolníte li všechny podmínky. Podává se na předepsaných tiskopisech u úřadu práce. Jako příjem se počítá i podpora v nezaměstnanosti.

Další dávkou je tzv. hmotná nouze, kterou rovněž vyplácí úřad práce. Dostanete ji po vyčerpání podpory v nezaměstnanosti. Hmodná nouze je 3 410 Kč pro osamělou osobu, žijící samostatně v domácnosti. Časem se může dávka hmotné nouze snížit na existenční minimum, které je okolo dvou tisíc. Při dávce hmotné nouze i existenčního minima je možné žádat o dávku doplatku na bydlení za splnění zákonných podmínek. Rovněž na doplatek na bydlení dokládáte doklady jako u příspěvku na bydlení.

Při pobírání dávky hmotné nouze jste osvobozen od poplatků za recept a od poplatků u lékaře a v nemocnici )pokud bude poplatek za pobyt v nemocnici opětovně zaveden).. Na osvobození od poplatků si však musíte nechat každý měsíc vystavit potvrzení.

Pokud vaše měsíční příjmy nepřesahují ( tuším) 7 330 Kč můžete si na poště zažádat o osvobození od televizních a rozhlasových poplatků. Dokládáte příjmy za předchozí čtvrtletí. Osvobození je na 6 měsíců. Do příjmů, pro tento účel, se např. počítá podpora v nezaměstnanosti, důchody, úroky z bankovních účtů... nepočítá se příspěvek na bydlení... U osvobození z televizních poplatků se počítají do příjmů i částky přeplatků za energie. U rozhlasu se přeplatky údajně nepočítají. Bližší informace vám sdělí Česká pošta nebo je naleznete na webu rozhlasu a televize.

Na další dávky není nárok.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.