Smlouvání o cene

Od: Datum: 09.01.14 10:19 odpovědí: 6 změna: 10.01.14 03:54

Dobrý den,

Předem se omlouval za diakritiku, poněvadž píšu z tabletu.

Situace je taková: planujeme koupit pianino a našli jsme za 8000Kc. Při průzkumu pianina odborníkem jsme zjistili, ze bude potřeba oblozitklapky (dalších 1500) a možná i kolíčky za 8000 (říkal ze jsou trochu narezli, ze se pozná az po naladění jestli nebudou kolickY špatně držet struny. Kupujeme to od školky. V inzerátu je napsáno, ze je mozna sleva..

Nejsem obchodník, proto vůbec nevím jakou strategii použít při smlouvami, jak začít a na kolik tousmlouvat.. Když řeknu ze to chci za 2000 tak me asi poslounekam... Předem díky za rady:)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 09.01.14 10:26
avatar

Dobrý den, pokud někdo nabízí hned slevu, tak zřejmě prodává již neúspěšně dlouho nebo si je vědom špatného stavu nástroje či potřebuje rychle peníze a uvolnit prostor. Prodat piáno není snadné, protože je větší nabídka, než poptávka. Argumentujte nutnou investicí do nástroje, když ho koupíte a že budete rychle domluvení (a zajistíte si odvoz). Kam se lze s cenou dostat si netroufám odhadnout - podle situace toho prodávajícího. Zdravím!

doplněno 09.01.14 10:53:

tajemnej - jak Vám zde uvádí kolega. Projevíte zájem a pak budete mírně znechucen stavem piána.

Nebo si pozvěte na prohlídku toho odborníka a ten to udělá za Vás (to hodnocení nástroje). Myslím, že školka potřebuje uvolnit prostor pro nový nástroj, tak se domluvíte. A když bude sleva, tak i rychle.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.01.14 10:46
avatar

Já bych školce dal 8 000 a budu mít jistotu že je to na dobrou věc a že to nikdo neprochlastá /i když v dnešní době kdo ví?/

Ne vážně, nejdřív jdete do toho jakože souhlasíte. Pak pomaloučku objevujete závady a říkáte je nahlas? Třeba: Jé, já si představoval jinou barvu... a ty klapky jsou dost jeté... to nevím, to asi ne za ty peníze seženu mnohem lepší. No a když se prodejce nechytí, tak odcházíte, ale většinou začne slevovat a vy vyřknete cenu mnohem nižší, než jste ochoten dát. Pak už se jen sblížíte do vzájemného kompromisu abyste byli oba spokojeni.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: tajemnej*
Datum: 09.01.14 10:47

Aha, ale jak o tom začít? Např. V inzerátu bylo napsáno, ze je možná sleva. Odborník nás informoval o dalších nákladech kolem pianina okolo 8000 dalsich, takže bychom uvítali nějakou slevu.

Datum: 09.01.14 10:54
avatar

O té slevě v inzerátu bych mluvit nezačínal. Prostě tak jak jsem napsal. Pokud chtějí prodat, začnou sami. Hlavně neukazovat své nadšení jak je to krásné a v perfektním stavu. Právě naopak.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.01.14 10:53
avatar

Je pravda, že školka peníze za nástroj použije rozumně, že se učitelky zaručeně nepůjdou zlinkovat do hospody.

Ale: vzal bych toho odborníka do školky, aby paní ředitelce vysvětlil nedostatky /ne její, ale nástroje *smich*/. A zkusila bych nabídnout 5 tisíc. Oni zas asi tolik kupců mít nebudou a mohli by na to přistoupit. Když s vzpomenu, co všechno musel zažít náš klavír v MŠ nejen od učitelek, ale občas i od dětí, tak se mi těch 5 tisíc zdá tak akorát přiměřených. Aby MŠ netratila, ale aby jste ji současně nepřeplatil. A na takovém pianinu z MŠ jistě bude oprav dosti, to Vám zaručuji. Jaga.


doplněno 09.01.14 10:56:

Jak o tom začít? Říci prostě, že jste si našetřil jen určitou částku /třeba těch 5 tisíc/. A že budete muset ještě investovat do opravy nástroje. Takže sleva by byla na místě. Záleží na tom, s jakým člověkem budete jednat, někdo je tvárný, jiný si tvrdě stojí za svým. Ale zkusit to můžete, obzvlášť, když slevu v inzerátu sami nabízejí.

Líná huba, holé neštěstí. *smich*

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 10.01.14 03:54
avatar

Pianino je něco jiného než piáno a na pianino je 8.000 hodně slušná cena. Záleží samozřejmě na tom, v jakém bude stavu. Vezměte s sebou odborníka, nejlepší by bylo, kdyby cenu navrhnul on.

Ale moc bych na cenu netlačila. Pianina bývají mnohem dražší.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.