Jak pozadat o alimenty

Od: Datum: 09.01.14 08:07 odpovědí: 10 změna: 12.01.14 15:58

Dobry den, jsem svobodna mam dve deti ve veku a 4 a 6 let, bohuzel s pritelem nam to nefunguje chtela jsem se zeptat jak pozadat o alimenty a kde se to zada popripadne jestli nevite tak orientacne kolik by alimenty byly na dve deti dekuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.01.14 09:02

dobrý den, o výživné se žádá o Okresního soudu v místě bydliště. Asi nejlepší by bylo zajít na příslušný sociální úřad a tam Vám úřednice poradí a sepíše to s Vámi. Co se týče výše výživného pak je o závislé především od potřeb těchto dětí, zda jsou zdravé nebo mají nějké výlohy na léky apod., zda mají nějaké koníčky. A taky se samozřejmě hledí na výdělečné poměry otce. To znamená, že výše výživného se bude počítat z výplaty otce dětí. Je proto velmi těžké Vám přímo říct určitou částku.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 09.01.14 10:38
avatar

Tabulka je opravdu pouze orientační, v žádné případě ji neberte jako fakt. Přečtěte tento článek a nejlépe uděláte když navštívíte soc. odbor. tam vám řeknou (u nás aspoň ano) kam a jak podat žádost o přiznání vyživovací povinnosti.

http://www.socialni-davky.cz/vyzivne-na-diteVěk dítěte


Díl z platu připadající na výživné


0 - 5 let


9 - 13 %


6 - 9 let


11 - 15 %


10 _ 14 let


14 - 18 %


15 - 17 let


17 - 21%


18 a více let


20 - 24%

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.01.14 10:41
avatar

PS a vždy žádejte o něco víc než ve skutečnosti chcete. Ne extrémně moc, ale o malounko určitě, ať má paní soudkyně místo na kompromis a nevypadá to, že vás poslouchá.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 09.01.14 12:51
avatar

Žádat u soudu nemusíte, pokud se s přítelem domluvíte na rozumné částce.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.01.14 13:33
avatar

Ale písemně.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.01.14 15:01
avatar

Podle právníka je toto ta největší chyba, vždy nechte rozhodnout soud a plátce výživného uschová složenky o platbě. Pokud chce dobrovolně dávat víc než soud určil, je to jeho svobodná vůle a nemá to žádný vliv až podáte žádost o zvýšení alimentů.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 09.01.14 17:26
avatar

Ano, žádné dohody. Ani ústní sliby, ani písemné dohody. Výši výživného určuje soud, bez soudních poplatků, bez nákladů na jednání. A soud také jedná zrychleně v těchto případech. Je potřeba promyslet a zajít na soud na podatelnu s písemnou žádostí o návrh zahájení jednání o výši výživného. Tohle, případně vzor žádosti, by vám mohla pomoci sestavit sociální pracovnice na vašem úřadě.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.01.14 10:51
avatar
Není žalobce, není soudce. Tím chci říct, ze to jde i bez soudu. Soud může určit výši výživného, na které se můžou klidně domluvit sami. Pokud se svobodně dohodnou, není soud třeba. Soud ani žádný advokát nezaručí, ze dotyčný bude platit. Neni treba ani žádná písemná dohoda. Pokud bude platit výživné dobrovolně, pravidelně a v dohodnuté výši, neni co řešit. Soud stejně vydá exekucni nařízení z platu, az kdyz dotyčný neplatí! Dřív ne! Takže k chodit k soudu dřív nez přestane platit, je zbytečné.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.01.14 10:57
avatar

Stireček, asi víte víc než já, ale na nějaké sliby já bych nedala. To, že jsme se na něčem dohodli, to může vyznít jako dobrý vtip. Když však je papír s dvouocasým lvíčkem a kulatým razítkem a na něm ROZSUDEK, pak to je oněčem jiném. To je jiný šálek kávy! Neplnění rozhodnutí soudu je postižitelné. Je pravdou, že někdy obtížně, ale co je psáno, to je dáno. Za mých let to bez soudu vůbec nešlo. Vůbec! Nevím, jak je to dnes. ;) Problém je v tom, že otec nemůže, nechce, chce ale nemůže. . . Děti se mamky neptají jesli může nebo ne. Ta prostě musí!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.01.14 15:58
avatar
Babkazov: tak ještě jednou . Pokud se dva lidi chtějí rozvést a domluví se na výživě, výchově děti, majetku atd, oba souhlasí s rozvodem, jednoduše přijdou k soudu, sami, bez advokátů, vyslechnou si rozsudek, podepíší se a za pět minut jsou venku, rozvedeni a nic je to nestojí. Pokud se však nedohodnou, nejprv probíhá soud o děti, určení výživného atd, pak teprve rozvod samotný a pokud se nedohodnou ani na majetku, tak jim majetek rozdělí soud. Takže znovu opakuju, soud je pro lidi, kteří se neumí sami dohodnout. V případě tazatelky, pokud přítel bude platit dohodnuté výživné v řádném termínu, soud nepotřebuje. Ten bude potřebovat, az v případě, kdy přestane platit nebo nebude platit dohodnutou výši, pak mu soud může určit soudní exekuci z platu, případně majetku. Ale nikdy ne dříve, pokud k tomu není pádný důvod.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.