Investice do zlata

Od: Datum: 09.01.14 07:17 odpovědí: 5 změna: 09.01.14 14:41
Zdravim, jako laik a neodbornik se chci zeptat, proc se skoro vsichni boji v soucasnosti investovat do zlata? Logicky bych rekl, ze prudky pokles o temer tretinu znamena, ze je prave nejlepsi doba na investici do zlata. Objem zlata mi zustane stejny, jeho hodnota nikoli a myslim, ze do par let se ta puvodni cena vrati, takze zisk bude. Jak jsem rekl, jsem laik a rad se necham poucit, jak to vlaatne je.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.01.14 09:50

Já to vidím tak, že křišťálovou kouli nemá nikdo, takže nemůžete vědět, co bude za pár let...ekonomika obecně zrovna moc nekvete, ve světě se dějí takové věci, že si normální člověk říká, jak to, že to vlastně takhle může fungovat...

Ti vyvolení, kteří o těchto záležitostech mají konkrétnější informace, je určitě nebudou zdarma psát zde na poradnu.

Určitě ale počítejte s tím, že se tu vyrojí plno finančních analytiků s různými názory, s kterých si stejně nevyberete.

Já osobně, kdybych se musel rozhodnout, tak bych do zlata neinvestoval, určitě jsou vhodnější způsoby investic.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.01.14 09:53
avatar

Vlivní experti jako lidé z investiční banky Goldman Sachs navíc varují, že cena zlata bude i dále klesat, a to až na 1050 dolarů za unci koncem tohoto roku, což zájemce pochopitelně odrazuje. Experti Deutsche Bank zašli dokonce ještě dále. Na základě srovnání s cenami jiných kovů dospěli k závěru, že zlato je proti nim dlouhodobě vysoce nadceněno.

Více zde: http://www.novinky.cz/ekonomi…bilance-centralnich-bank.html

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.01.14 12:44
avatar

Před dvěma lety, kdy zlato zdolávalo mety 1700,1800, 1900usd za unci, jsem radil zlato prodávat, zatímco většina radila zlato nakupovat.

https://www.poradte.cz/spolec…z-do-zlata-je-to-rozumne.html

Ti co tehdá nakoupili, dnes hodně prodělali a to ještě moho být rádi za listopadové oslabení koruny českou národní bankou, i když posílení dolaru je v řádu jednotek procent, zato zlato spadlo v řádu desítek procent a ještě nemá své dno. Ostatně, co dlouhodobě v minulosti rostlo, ještě není zárukou růstu budoucího. Přece zlato neporoste do nebe, kdo by ho pak kupoval, když by na něj neměl. Zlato se dnes chová jako obyčejná akcie, nic nevyjadřuje, jen momentální náladu na trhu. Obecně se vyplatí, pokud ekonomika klesá, přesouvat prostředky do zlata, pokud ekonomika roste, přesouvat prostředky do akcií. Domácí investor je ale v nevýhodě, musí ho zajímat ekonomika US, protože cena zlata se obchoduje v dolarech. U zlata se vyplatí krátkodobá investice na spekulaci než na dlouhodobé držení. Ono když bude chtít velká banka zlato prodat, bude tady stejný případ, jako před těmi cca dvěma a půl lety, kdy všichni velcí bankéři radili zlato nakupovat, psalo se o zlatě v novinách a cvrlikali si to i vrabci na drátě. Tímto se nechalo nalákat hodně hejlů, nakupovali hlava nehlava a ti velcí začali prodávat v takových objemech, že poptávka nestačila nadídku pokrýt a cena šla rychle dolů. Prostě když se velký manažer velké banky špatně vyspí, jeho nálada se projeví i na trhu. Mnoho lidí dnes upředňostnuje prodej nemovitosti nebo bytu s tím, že si peníze za prodej nemovitosti uloží na spořícím účtu, kde ale trvale prodělávají na inflaci. Není lepší tento byt pronajímat a mít zajištěný stálý příjem? Může mi být přece jedno, jestli ten stejný byt má tržní hodnotu 1,2 nebo 0,8mil, zisk z pronájmu to neovlivní a až děti dorostou, mají kde bydlet. Zatímco cena zlata a kurz k dolaru může být za dvacet let úplně někde jinde. Tak stejně, když bude válka, kdo vám vymění pytlík rýže za kus zlata? Nejspíš budete o hladu, protože zlata se nenajíte!

doplněno 09.01.14 14:37:

Naoko: Nemovitosti netáhnou? Proč tedy za loňský rok vzrostl počet hypoték o téměř 30procent?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: naoko
Datum: 09.01.14 12:58

Zlato ani nemovitosti podle expertů už netáhnou. Prý to jsou teď obrazy. Otázkou je, kam je dáte, když nemáte ty nemovitosti. Možná by to šlo do trezoru v domě pí. Tykačové.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.01.14 14:41
avatar

Zlato bylo silně nadhodnoceno. Proto jeho cena teď klesá na normální hranici a pokud bude zase stoupat tak opět jen na čas. V průměru bude stále na stejné ceně, která se jen takto houpá.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.