Potíže s hemeroidy

Od: Datum: 06.01.14 21:57 odpovědí: 18 změna: 07.01.14 22:41

Dobrý den, je mi 18 let a mám hemeroid. V poslední době mě začal výrazně bolet ( svědění, páleni apod) mám mast Dumast, kterou používám asi necelý měsíc ale vůbec nepomáhá? Má někdo nějaké rady? Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: xixi*
Datum: 06.01.14 22:10

Dubová kůra - odvar a koupele a nebo z ní je i gel. Ale pokud dělá hemeroid neplechu, možná by to c htělo ukázat lékaři.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 06.01.14 22:28

Tato mastička není uvedena mezi léčivy, buhví, co je to zač. Nedivím se, že nepomáhá. Hemeroidy u mladých lidí by se měly vstřebat asi do deseti dnů. Když ne, tak byste se neměla stydět a jít k lékaři. Je to zcela běžné, o nic nejde.

Datum: 06.01.14 22:28

Mám podobné špatné zkušenostmi s mastičkami Faktu a Dobexil. O něco lepší zkušenost mám s lékem Dex...? (víc si nepamatuji, lékaři to neradi předepisují) a pak s volně prodejnými kapslemi Hemoxin.

Nejlepší zkušenost mám se zvýšeným pohybem a opravdu zvýšenou konzumací pohanky. Pohanku kupuji celou, dále jako mouku a vločky a dávám při vaření všude, kde to jen jde. Do těsta na buchty, do sekané, do polévky...

Od: buss®
Datum: 06.01.14 22:45

Operovat.

Datum: 07.01.14 00:37

jo jak se výše uvádí nejlépe operace,,ale jinak jedině dle mne je DUBOVÁ KURA sednout si do vody z vyluhované kůry ,,mi pomohla vždy.Ale pozor barví lavor nebo kbelík ..

Od: pt®
Datum: 07.01.14 01:07

asi před rokem jsem měla "Zlatou žílu", je to velká bolest, hemeroid je oteklý a tvrdý, nedalo se ani chodit, ani sedět. V lékárně jsem koupila mastičku, ale hlavně několikrát jsem přes den šla pod sprchu a nemocný hemeroid sprchovala studenou vodou, co jsem vydržela. Za několik dní ta největší bolest odezněla. - pt

Datum: 07.01.14 07:10
Zkuste vyhledat hemeroidy zde ne poradne. Dobrý je doktor Dvořák z Prahy s ambulantním ošetřením. A nebo na netu se prodává taková zmrazovaci tyčinka. Nejsem doma, takže když tak upřesním odpoledne.

Datum: 07.01.14 11:06

http://hemeroidy.onclinic.cz/ Odvar z dubové kůry, o které tady byla řeč, by měl být co nejteplejší. Prostě horká sedací lázeň.

Datum: 07.01.14 13:06

,,,probůh ne horká lázeň ! Vždyť si spálí zadek! Teplá- - - -ale ne horká a může i vlažná!

doplněno 07.01.14 13:22:

• Klasická léčba spočívá v aplikací mastí, krémů, čípků na postižené místo. Doporučují se koupele v hypermanganu, lépe v odvaru z dubové kůry. Na ten stačí použít 2 lžíce kůry na 1 litr vody. Povařit 5 minut, zchladit a udělat si sedací koupel. Většina těchto přípravků je volně dostupná v lékárnách, a proto lidé, kteří mají velké zábrany navštívit lékaře, si mohou vyzkoušet samoléčbu. Pokud příznaky přetrvávají déle jak tři dny, je nutné odborné vyšetření.

• Chirurgický zásah. K tomu se přistupuje po domluvě s pacientem, pokud klasická léčba nezabírá a stav se zhoršuje. Je to poměrně lehký zákrok, který se provádí ambulantně bez celkové anestézie. Způsobů je víc. Buď podvázání cévek, které přivádí krev do hemeroidálních uzlů, nebo navlečení elastických kroužků na jednotlivé uzlíky (Barronova metoda). Mezi moderní techniky patří i ošetření laserem či kryoterapie pomocí tekutého dusíku.

Nejlepší ze všeho je preven

Od: pt®
Datum: 07.01.14 15:34

"babkazov", horkou lázeň opravdu ne. Hemeroid je zanícený, tvrdý a bolavý. Mastičkou namazat a jemně masírovat a jemně tlačit dovnitř - zdravie.sk

Datum: 07.01.14 17:03

Kdysi dávno mi to řekl doktor. Fakt jo! Klikala jsem, všude píšou vlažný. Tenkrát mi lékař řekl, co nejteplejší, co vydržím. A tátovi jiný lékař také. To bylo v šedesátých létech. Naštěstí si to tělo, po těch horkých sedacích koupelích, zrušilo samo a už nikdy jsem tento problém neměla.

Od: naoko
Datum: 07.01.14 11:38

Zajděte do lékárny pro čípky ,po zavedení s lehněte na břico, pokud tak můžete i spát tím lépe. A hlavně si upravte si stravu. Hlavně hodně vlákniny a hodně pijte.

Hodně ovoce a zeleniny, luštěniny, rýže, drůbež , ryby. Pijte jen 100% šťávy a čaje z jitrocelu, fenyklu, zázvoru mateřídoušky. Hodně omezte cukroví a sladké, tvrdé a tučné sýry, uzeniny, vepřvé maso a vejce . Vůbec nejezte pokrmové tuky.

Od: toztak
Datum: 07.01.14 14:48

No tak já měl hemeroidy řadu let a vyzkoušel i mastičky, jež zde zmiňujete, ale nejideálnější byla konopná mastička, ale musí být domácí. Ta zabrala vždycky.

No a potom jsem šel na operaci, bylo to za chvilku (asi gumičky) ani jsem pořádně nedospal v dospávací místnosti *smich* a jel jsem domů, vlastním vozem. (samozřejmě jsem tvrdil, že já odvoz mám) Že já pitomec nešel dřív, od tý doby mám pokoj.

Datum: 07.01.14 17:36

Tak už jsem tady.

První odkaz na zmrazovací čípky. Většině lidí to pomáhá, ale samozřejmně se najdou i takový kterým ne.

http://www.anurex.cz/?utm_sou…vareklama&utm_campaign=anurex

A druhý na ordinaci pana doktora Dvořáka. Radu jsem dostal zde a vyzkoušel. Od té doby mám pokoj. Akorát že si to platíte sám, ale žádná bolest ani operace. Vřele doporučuji. Když tak se ptejte třeba i vnitřní poštou /kdokoli/.

http://www.chirurgie-dvorak.cz/

Datum: 07.01.14 19:31

Při potížích s hemeroidy je velmi důležité dbát na hygienu. Pouhé otření papírem po stolici nestačí ! Nejlépe po výkonu osprchovat (v nouzi alespoň omýt mokrým ubrouskem), osušit, namazat.

Od: brian
Datum: 07.01.14 20:36

Všem moc děkuji rady. Vyzkoušim všechno :p

Datum: 07.01.14 21:13

Zkus mastičku FAKTU - koupíš v lékárně. Umyj postižené místo vlažnou vodou mýdlem, pak sprchuj ledovou vodou tak dlouho jak vydržíš a pak namaž mastičkou FAKTU. Mělo by se to vstřebat.

Datum: 07.01.14 22:41

V lekarne koupit HEMOSTOP gel, vyborna vec, hlavne preventivne.

doplněno 07.01.14 22:41:

FAKTU taky neni spatny.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.