1xJak na přídavky?

Od: Datum: 06.01.14 12:06 odpovědí: 18 změna: 06.01.14 19:33
Dobrý den, jsem vdaná studentka střední školy. s manželem bydlíme v domě mých prarodičů v jednom z pater.
Manžel má maturitu a hledá práci, tak je zatím na úřadu práce.
Byli jsme na soc. úřadu tam, kde bydlíme, jestli by jsme nemohli dostávat nějaké příspěvky, ale prý na nic nemáme nárok. Je to vůbec možný? Z čeho máme žít? (BYdlíme v Praze)
Teď jsem navíc ve 4 měsíci tehotenstvi. Potrat povazuji za vraždu a vím, že bych toho pak i litovala...
Je tady někdo, kdo všemu rozumí a pomohl by mi říct, na co máme nárok a jak se to jmenuje v nasi situaci? Na internetu něco je, ale nerozumim tomu a nevyznam se.
Opravu moc děkuji za každou odpověď.

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: bgmaniac*
Datum: 06.01.14 13:08

Sice Vám to nepomůže, ale myslím, že z čeho žít je vhodné řešit dříve, než se rozhodnete pro dítě. Ale to už teď nevyřešíte, přeji, ať se Vám daří!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: naoko
Datum: 06.01.14 14:24

Nemáte ukončené vzděláni,patrně jste ani nikdy nepracovala. Manžel práci nemá. Nemáte vlastní bydení , nemáte z čeho žít. Jste těhotná. Stát (tedy my všichni ostatní ) se o vás postarat nechce. To je opravdu od nás neskutečná drzost. Jsem takový sociopat, že mě ani nedojmete vaším životním názorem, že interupce je vražda. Když už nemáte zodovědnot a nemáte na antikoncepci, tak se měl manžel trochu ovládat nebo si koupit kondomy. Rozumím ledasčemu ale nerozumím vašemu přístupu k životu. Třeba ale někdo něco poradí. Zkuse si do té doby něco vybrečet v televizi.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.01.14 14:32
avatar

http://www.kurzy.cz/kalkulacka/pridavky-na-dite/ Zkuste si to zde spočítat, nebojte se zajít na soc. odbor a žádat a všemožné dávky. Vůbec z toho nemějte špatné sny a těm radílkům předemnou přeji aby se nikdy v životě nedostali do sraček.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: naoko
Datum: 06.01.14 14:44

Tak do sraček jsem se už i dostala, ale nikdy jsem nechtěla tu drzost , aby mě z nich tahali ostatní. Taky by prarodiče mohli prodat dům aby vnučce pomohli. Proč my?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.01.14 14:45
avatar

Bohužel souhlasím s názory nade mnou. To kdo Vám pomůže je sociální prácovník. Ale peníze od něj nedostanete. Od toho je Uřad Práce. Pokud se rozhodnete mít dítě, je to Vaše svobodná volba. Teď brečet nad rozlitým mlékem není na místě. Sama jste se rozhodla jít životem jako sociální případ, s tím, že budete mít minimum peněz a možností, dokud Váš manžel nebude pracovat. V Praze je 3% nezaměstnanosti, tak ho vyžente do ulic at hledá práci. Tady u Nás je 10% a jsou města kde je 38%. Takže v Praze si stěžovat na nezaměstnanost je v 97% celkem nesmysl. Nějaké práce je. Jen si moc nevybírat. Ale zpět k Vašemu problému. Stat za Vás není odpovědný, tophle jste si přinesla ze své rodiny, kde Vás vychovávali rodiče zvyklí na to, že stát se postará. Tahle zhovadilost byla zavedena komunismem a už skončila. Tohle nikdy nebylo z historie právem občana a už nikdy nebude. Chcete svobodu musíte se s ní naučit žít. I volba toho zda budete pracovat a zda budete mít peníze je pouze na Vás. To jestli hrajete někomu na city, že půjdete na interupci, je pouze váš nátlak na okolí. s žádným sociálním pracovníkem to ani nehne. Taky proč by mělo. Máte právo se rozhodnout mít dítě nebo naopak nemít. Právo na život udělujete dítěti VY. Naopak 2000 let tady ve světě platilo, mimo minulý režim, že každý má povinost se postarat o sebe sám a o svou rodinu. Tedy naopak, že rodina se má postarat o Vás. Vaši rodiče sourozenci, prostě rodina. Pokud si neumíte uspořádat život a pouze si stěžovat, že z stat Vám život neusnadňuje, je to Vaše volba, ale nic nezískáte. jediné na co máte nárok jsou minimální částky na přežití, ty vám stát dá, protože moderní společnost participuje na solidaritě bohatých a chudých tedy , at to pochopíte, plátcích daní a vyplácení dávek.

Takže se snažte neutrácejte za blbosti a uspořádejte si život. A nevyhrožujte potratem, který Vám stejně nikdo v 5.měsíci neudělá. Ale je to opravdu Vaše věc. Desítky tisíc lidí se rodí a stejné umírá. Takže zda jste to vy nebo vaše dítě, je uplně jedno. Je třeba si uvědomit, že na světě nejste za odměnu, ale jako přirozený běh života, jako něco, co přijde a odejde a za 70 let na Vás nikdo ani nemomyslí.

Bydlíte s prarodiči, snažte se najít řešení.

Jo a nemyslete si, že nevím o čem mluvím. Živím dvě děti a jsem taky bez práce. Jen bohužel ne v Praze, kde dle vyhledávače najdu práci každý den. Já si nestěžuji, vybral jsem si období, kdy chceme mít děti sám, tak teď musím toto období překonat a nenadávat na systém.

Pokud nedostáváte žádne dávky od UP, znamenáto, že dle zákona 110 a111/2006 máte dostatečný počet peněz na přežití.

Přeji hezký den a práci pro manžela

doplněno 06.01.14 15:29:

pro pb:

vyživovací povinost dle zákona o rodině: Vyživovací povinost rodičů k dětem končí ve chvíli, kdy jsou schopny se sami živit. Což ukončením studia a nástupem na UP již jsou. O vsoupení do manželství nemluvě, nebot´zde má vyživovací povinost manžel

doplněno 06.01.14 15:30:

ještě jednou k pb:

napsala jsi to krásně ! BOD

doplněno 06.01.14 15:33:

Honza: nepíšeš to přesně. Rodičovský příplatek není na 4 roky, ale dle toho jak se matka rozhodne si rozpočítat částku kterou dostane. Tedy 220000. Někdy je lepší v nouzi mít 2-3 roky a manžel si do té doby najde práce. Porodné už taky není automatické, ale tady se snad do koeficientu 2.4 vejde a dostane ho. Určitě se vejde

doplněno 06.01.14 15:34:

Oprava: Honzo: napochopil jsem to. Napsal jsi to správně:

ten nejmenší příspěvek rozpočíst na 4 roky. OK

Ohodnoceno: 3x
 
Od: uska®
Datum: 06.01.14 14:51

pomohl by mi říct, na co máme nárok

Manžel ať jde pracovat, je jedno, že má maturitu. Oženil, se , čekáte dítě, tak ať vás zabezpečí. Kdo chce, tak podřadnou práci nebo brigádu najde. Zvláště když bydlíte v Praze. Odmítám tak nezodpovědným lidem přispívat na cokoliv, bohužel to neovlivním. A když se manžovi nechce pracovat, tak máte rodiče, manžel má také rodiče a pak prarodiče. Ty k vám také mají povinnost.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: kami95
Datum: 06.01.14 14:59

Životní minimum by jste snad měli dostat, a později s dítětem i příspěvek na bydlení..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pb®
Datum: 06.01.14 15:12

Na nic nejspíš nemáte nárok, protože bydlíte v jedné domácnosti s prarodiči, ikdyž třeba v jiné bytové jednotce. Na dávky v nezaměstnanosti nedosáhnete, protože jste nikdy jeden ani druhý nepracoval a na dávky v hmotné nouzi také ne, protože nejspíš oba důchody prarodiču stačí na to, abyste všichni 4 měli životní minimum. Pokud souvisle studujete, máte nárok na vyživovací povinnost od rodičů, ale nevím, jestli tato povinnost nekončí sňatkem. Manžel ať jde pracovat, v Praze může jít za kasu nebo do fastfoodu prakticky okamžitě. No a pak můžete požadovat peníze po rodičích a prarodičích. Ale přiznám se, dost bych se v dnešní době styděla, nemít ani střední školu natož práci a být vdaná a těhotná, lezu kanálem. Střední se končí v 19ti letech, to jste nemohli se svatbou a dítětem rok dva ještě počkat? Tohle chování bylo skousnutelné možná tak před 30ti léty, ale dnes?

Zas tak zle na tom nejste, bydlet máte kde a hlady vás zcela jistě prarodiče umřít nenechají. Chce se to jen trochu začít starat o sebe a bude vám dobře. Společné bydlení má s malým dítětem spoustu výhod, pokud jsou prarodiče schopní alespoň na chvíli dítě pohlídat.

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 06.01.14 15:29
avatar

asi celkem nic , bydlite u rodicu , bez prace , bez ukoncene skoly , takze se maji o vas starat rodice. Penize az po narozeni maleho - rodicovsky prispevek (samozrejme ten nejmensi na 4roky) a porodne.Celkem nezavidim , proto dite stoji silene penize , vidim to nyni , narodil se mi syn. Takze pak uzivit celou rodinu neni jen tak.

doplněno 06.01.14 15:30:

jinak v praci sezene aspon za nake kacky vsude praci.

doplněno 06.01.14 15:30:

*v praze

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 06.01.14 15:54
avatar

A co dotaz "bude za mě sociálka platit nájem?", to tu měříme každému jiným metrem? Dalšímu co čeká dítě se rovněž radí, žádný potrat, žádat o soc. dávky a i to většině příjde v pořádku. Zde se pustíte do mladé holky, že vás v podstatě okrádá pokud o soc. dávky zažádá.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.01.14 16:06
avatar

Liduš, tam se pán ptá z obavy co bude když ztratí práci. Taky mu nikdo neradí jak obejit sociálku. Tady maminka se rozčiluje, ač nevzdělaná a nepracujícím manželem, proč jí stat nedává peníze. Nedává, protože jich má dle státu dostatek. Ten pan v té druhé otazce dostal stejnou odpověd. Pokud se nevejde do čísel, nedostane nic. Možná jde o podání dotazu. Na jedné straně dotaz Jak to bude když ztratím práci a na druhé Nedostávam dávky, to mam zabít dítě? Na všechny je stejný metr, i na Tebe i na mne. Taky se nevejdu, ale nebudu tady psát, že děti vezmu ze školy a nebudu jim kupovat oblečení. Mladá paní bydlí v domě s rodiči a nemá hlad. A peníze na zábavu stát nerozdáva. Neříkám že se státní politikou souhlasím, ale respektuji ji a chápu. Já také jsem neviděl rok žádnou výplatu a děti dostali na vánoce jen oblečení, a dokonce i z seconhendu, ( chce se mi brečet) , ale brblat na stát nebudu. Chtěli jste zvonit klíčemi, chtěi jste svobodu, měli jste na ni právo a tak jste ji dostali. Dokud máme počítače a internet na kterých si píšeme zprávy do poradte tak asi neumíráme hlady. Vloni jsem byl počítat bezdomovce na jedné akci a skoro nikdo si nedovede představit co to je být na dně bez šancí a financí. Ani ta paní, co jí stán nedáva peníze, protože ona si to přeje.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: naoko
Datum: 06.01.14 16:21

On je rozdíl v tom, jak se dotaz položí.

Jestli tazatel neví neo tápe, tak mu tady poradí co a jak. Jak to s ním nakonec dopadne je už jiná věc.

Ale když tazatelka už VÍ že nemá v současé době na nic nárok , protože už se byla informovat a tedy už byla i poučena PROČ tak sorry, ale když už jí nemůžou úřednice říct pravdu do očí, tak si ji alesoň přečte.

A že se tady radí jednou tak a podruhé zcela opačně , to vámi souhlasím. Ovšem je to někdy i o všeobecné oblíbenosti tazatele. Vcelku rady o ničem s vyjímkou technických porad co tady vedou nazájem mužský.

Např. včera v noci "Vytápění plyn nebo dřevo"? To byl ukázková diskuze, která se tady vidí málokdy.Holt se sešli opravoví rádci. Tedy krom vašeho příspěvku, ten byl zcela mimo mísu dotazu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.01.14 17:08
avatar

Je to nepříjemné, vznikly tady 2 tábory rádců a dští proti sobě blesky.

Nemohu Vás soudit, ale myslím si, že by byla bývala antikncepce na místě. Pán bez práce, Vy nedstudovaná. Člověk by měl mít děcko tehdy, když ví, že jej dobře vychová a malé nebude trpět nedostatkem. A ne hop na to a ono to nějak dopadne!

Pán ať kouká najít práci a to jakoukoliv. Má v Praze daleko větší šanci, než lidé třeba na Ústecku či Ostravsku. Ať se neohání maturitou, tu má dneska stejně takřka každý,ale ať bere cokoliv, hlavně,aby si vydělal.

Navíc jste nikdy nepracovali, tudíž do systému neodvedli ani korunu. Ta z čeho to můžete chtít, když jste tam sami nic nedali? Pokud člově k dělá celý žvot a v padesáti přijde o práci, je to něco jiného, poctivě přispíval. Ale nedělat, jen se rozmnožit a natáhnout ruku, to mi opravdu připomíná jednu skupinu lidí. Jaga.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: naoko
Datum: 06.01.14 18:34

Nevidím tady dva tábory ani blesky . Jen odlišný názor paní lidky, což jí patrně poněkud znervoznělo.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 06.01.14 18:46
avatar

"naoko" ale vůbec nejsem nervní z toho, že někdo má jiný názor, na opak, každá diskuze nás posunuje. Jako vždy, i zde, jde pouze o úhel pohledu. Jistě, že není dobré stát se matkou ještě na škole, mít chlapa co rodinu nedokáže zabezpečit a stát z nataženou dlaní, čekat co dá stát. Ale už se stalo a tím, že budeme holce nadávat, že si to měla rozmyslet, že existuje antikoncepce, že pokud by manžel chtěl tak si práci najde, tím ji asi moc nepomůžeme. Ano, dva tábory lidí, dva rozdílné názory a je to jen o tom, z jaké pozice se na problém toho druhého díváte.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.01.14 18:50
avatar

Souhlas se vším, krom té antikoncepce. Slečna je tu z vícero stran osočována, že nebyla schopná pořídit si HA, ale nikoho ještě nenapadlo, že mohla otěhotnět i přes antikoncepci či jinou ochranu..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: naoko
Datum: 06.01.14 19:33

To už je diskuze o ničem a hlavně mimo dotaz, ale odpovím vám lidko:

Mladá paní jasně napsala, že byli na úřadě , jestli by nemohli dostávat nějaké příspěvky, ale že nemají na nic nárok.

A její perla dotazu :

JE TO VUBEC MOŽNÝ? Z ČEHO MÁME ŽÍT?... takže to určuje pozici z jaké se na to dívám.

A hledá někoho kdo tomu rozumí a kdo by jí mohl říct na co má nárok a jak se TO jmenuje v její situaci...

Na co má nárok jí už sdělili na úřadě a jak se TO v její situaci jmenuje si tady může několikrát přečíst.

Nikdo jí nenadává. Věci jsou nazývány pravým jménem. Není to holka, je to mladá, vdaná a dokonce studující žena. Je dospělá.

Nebudu jí farizejsky psát jak je mi to líto, že je to jistě hrozná rodinná situace, blablabla a že stát stojí za prd, když se o ni a jejího manžela nechce postarat. To přenechám jejím prarodičům v jejichž domě v Praze v jednom z pater bydlí...

Pěkný večer.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: joli
Datum: 06.01.14 19:21

Jestli si pořídíte v patře oddělenou domácnost (tedy k vlastnímu pokoji je třeba kuchyň a koupelna, WC), tak už sociálka na vás bude pohlížet úplně jinak Mnozí také přišli na to, že ještě jakože "prarodičům" platí nájem za tuto oddělenou domácnost.(tu je nutno s nimi sepsat jednoduchou smlouvu kvůli sociálce).

Ne každý má život jak pírko lehký, fandím Vám! Jiní by se dítěte zbavili. Peníze přicházejí a odcházejí a děti se rodí i v horších podmínkách Zeměkoule. Držte se )

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.