Artroskopie kolene

Od: Datum: 05.01.14 01:48 odpovědí: 6 změna: 12.01.14 20:08

Před měsícem a půl jsem byla na artroskopii kolene a po operaci mi sdělili, že v koleni nemám žádnou chrupavku.

Noha se mi skoro nelepší. Došlápnout na ni vůbec nemohu,protože se mi pod bolestí podlomí. Hybnost mám dobrou, na rehabilitaci všechny cviky zvládám a každý den s ní doma cvičím.

Umělý kloub mi dát nechtějí, protože jsem na něj prý příliš mladá. Jsem z toho už zoufalá, bojím se, že budu do té doby chodit o berlích.

Děkuji za každou radu, tip, nebo podobnou zkušenost.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.01.14 08:29
avatar

mně před lety po úrazu, kdy jsem v koleni taky neměla skoro žádnou chrupavku, nabízel lékař injekce na obnovu chrupavky, pojišťovna je ale nehradí, jsou dost drahé a musí se aplikovat vždy po několika měsících, detaily už si nepamatuju - zeptej se svého lékaře

doplněno 05.01.14 08:34:

ještě chci dodat, abys byla trpělivá - měsíc a půl je málo, mně to trvalo půl roku o berlích, rehabilitace apod., než jsem mohla jakž-takž chodit a pak asi dva roky mě to ještě bolelo a koleno se podlamovalo, ale dneska už o ničem nevím :)

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 05.01.14 10:06

Já jsem dostala injekce Sinovial - najděte si o nich údaje na netu. Jsou tři a aplikují se po týdnu. Pojišťovna je hradí plně, dokonce jsem neplatila ani regulační poplatek 30 Kč, protože prý to není bráno jako lék, ale jako zdravotnická pomůcka. Ortoped mi řekl, že další sérii injekcí můžu dostat opět za půl roku, dřív by ji pojišťovna nehradila. Absolvovala jsem dvě tyhle léčebné procedury v rozmezí půl roku a můžu říct, že to sice všechny problémy nevyřešilo, ale pomohlo mi to hodně.

Ohodnoceno: 4x
 
Od: martina39*
Datum: 05.01.14 12:19

Já už nemám v koleni žádnou chrupavku, takže ty injekce nepřipadají v úvahu. Popřemýšlím, že bych si to nechala píchnout do druhého kolene, než se mi také tak zničí. Jenže ty injekce stojí 30 000 Kč..

Děkuji za radu.

doplněno 05.01.14 12:21:

Na ty injekce Sinovial se zeptám lékaře. Též děkuji za radu.

Od: cert®
Datum: 12.01.14 14:53

Na internetu jsou videa ukazující artroskopii.V koleni nemáte chrupavku, protože Vám ji vyndali.Umělý kloub má omezenou životnost, za deset let byste si zase stěžovala.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.01.14 18:11
avatar

No dnešní umělé klouby mají životnost delší než deset let, minimálně dvacet, ale stejně je omezená. Po těch letech by musela tazatelka jít na novou operaci. Jen nevím, jak jste přišel na to, že jí tu chrupavku vyndali? To přece Martina nepsala, a navíc si myslím, že je to blbost, když, tak se vyndavá meniskus, a ještě pokud možno ne celý.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: cert®
Datum: 12.01.14 20:08

Artroskopie je teoreticky jen koukání kamerou.Praxe je jiná.Když už se lékaři koukají, tak rovnou operují.To znamená šijí, nebo odstraňují. Nebo, že by vrozená vada?

Ale skutečně se vyndává meniskus, což je taky chrupavčitá tkáň.


Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.