Hnisání dírky v uchu

Od: Datum: 04.01.14 16:18 odpovědí: 9 změna: 06.01.14 17:09

Prosím o pomoc. Od večera mně hnisá ucho. Mám ho načervenále až nafialovělé a je nateklé. Chtěla jsem si zajít do studia, ale měli zavřeno. Kamarádka mi radí, ať si zajdu do nemocnice, ale když čtu nějaké věci na netu, píšou, že si mám naušnici vyndat a promazat. Ucho už mám namazamé, ale bojím se jí vyndat. Protočit mi také nejde. Bojím se, že mi zarostla. Jak byste mi poradili vy? Jít zítra do nemocnice nebo si to jít teď hned vyndat? prosím, prosím napište:( Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.01.14 16:21
avatar

Nad ničím nespekulovat a náušnici vyndat hned. Na toto byl vždycky dobrý Framykoin, ale je jen na předpis...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.01.14 16:25
avatar

Není třeba náušnici vyndávat. V lékárně si kupte čistý líh. Náušnici vytočte, vatičkou naneste líh na náušnici a dírku a vtáhněte. Takhle několikrát za den. Také jsem to takhle měla a mé dcerky také. Líh je dobrý na dezinfekci a hojení. Kdybyste měla doma oční mast Optalmoseptonex nebop Optalmoframykoin, tak také namazat náušnici a vtáhnout. Bude však stačit ten.líh.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kami95
Datum: 04.01.14 16:34

Lih to jen dráždí..framykoin není dobrý, snaží se totiž nečistoty vypudit a ránu zatáhnout což není v případě náušnice nebo piercingu dobré, protože se snaží vypudit i tu náušnici a pak to hnísá víc a víc..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kami95
Datum: 04.01.14 16:33

Kdo radí vyndat hned jde vidět, že vůbec neví..nesmí se to vyndávat jak to hnísá..řeknou ti to i ve studiu..je pak větší riziko otravy krve nebo nějaké rozšířenější infekce..jak dlouho máš ucho píchlé? Dej to do skleničky se slanou teplou vodou, vytáhne ti to ten hnis a navíc se dírka povolí, takže by to pak mělo jít protočit.. Pak si kup mýdlo Protex, to obyčejné a namysli to, chvíli nech půdobit, protoč a spláchni..a pak si kup Betadine..je to jodonal, nakapej to na dírku, ale má to tmavě oranžovou barvu takže pak utřít..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kv*
Datum: 04.01.14 16:46

Díky za radu, naušnici mám měsíc a něco.

Datum: 04.01.14 16:40
avatar

U nás doma se tradovalo, že se má náušnice vyměnit za zlatou, která předtím byla chvíli v desinfekci - v lihu. A pak rozbolavělou dírku potírat lihem. Náušnice v uchu zarůst nemůže, ale rozbolavělá dírka by po delším nenošení nušnice zarůst mohla.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 04.01.14 17:31
avatar
Pod tohle bych se podepsal. Chce to do úplného zahojení použít vydesinfikovanou zlatou náušnici. a s tím litím lihu na zhnisanou ránu neblbni. To ti může radit jen nějaký šílený masochista. Líh je dobrý na desinfekci náušnice ale ne na ránu.
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 06.01.14 15:46
avatar

Totak, mám to vyzkoušeno, na doporučení lékaře a funguje to. Nebolí a neštípe to vůbec.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.01.14 17:09
avatar

Kup v lékárně mast Opthalmoseptonex, volně prodejná, dezinfikuje. Je sice určená do očí, ale funguje i jinde:)

Vyzkoušeno, před časem jsem měla dvě nové dírky v uchu. Na začátky, aby to moc nehnisalo a neblblo, je nejlepší ocel.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.