1xStavební spoření využil otec, lze to dostat zpět?

Od: Datum: 04.01.14 00:22 odpovědí: 6 změna: 04.01.14 18:08

Mám takový dotaz, otec využil mého stavebního spoření ke stavbě rodinného domu (s tím jsem v dané době souhlasil), ve kterém pro neshody s jeho novou přítelkyní nemohu bydlet. Jsem student VŠ, 25 let. Je nějáká šance jak z něho peníze dostat, abych měl nějáký základ na vlastní bydlení. Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.01.14 00:45
avatar

Záleží jak to využil. Pokud jste s tím souhlasil, tak asi nemá cenu to teď řešit. Ale pokud to nějak zneužil, tak to není problém. Máte nějaké potvrzení?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: paw®
Datum: 04.01.14 01:30
Zalezi taky kdo tam ty penize sporil. Pokud celou castku nasporil otec a vy jste souhlasil s pouzitim, tak nezbude nez domluva s otcem.
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 04.01.14 08:11
avatar

Hmmm. Hlavně si přečtěte, co jste napsal mezi řádky. Byli jste domluvení na spoření na vaše jméno, protože jste očekávali stavbu domku a váš otec zřejmě táhl a utáhl více stavebních spoření najednou. Byl to on, kdo peníze vydělal, ne? Opravdu si myslíte, že jsou vaše?

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 04.01.14 10:26
V prvé řadě byste měl lépe objasnit situaci. Pokud jste si spořil sám (například z brigád) a peníze otci půjčil, měl by Vám je vrátit. Pokud jste mu je poskytl jako spoluúčast na dům, pak byste měl být také majitelem a můžete svůj podíl otci prodat. A pokud peníze spořil otec a vedle toho Vám hradil školu, pak jsou peníze z morálního hlediska jeho a nemusí Vám dát nic.
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 04.01.14 14:40
avatar

Je to smutné, když mladý člověk ztratí rodinu. Ne každý se narodil do bohaté rodiny. Vaše bohatství je v tuto chvíli to, co máte hlavě, to co umíte. A musíte se postarat asi sám, jak vše zúročíte. Pokud Vaše rodina Vám dala nějaký základ, udržela Vás na vysoké škole, tak jí buďte vděčen. Najděte si práci dobře placenou, nebo nějakou brigádu ve svém oboru, pokud ještě budete nějaký čas studovat. Nějaký čas by jste mohl bydlet u příbuzných, pokud nějací jsou, nebo na kolejích, v podnájmu s někým. Jak by byl základ, tak třeba i svůj podnájem, můžete do toho jít i se svojí slečnou. Byty jsou, vidíte podle nabídek realitek. V Praze a tam, kde je práce jsou ceny vyšší. Stavební spoření, pokud se tam nedávají velké peníze stejně na byt - domek nestačí. Varianta je vydělat peníze v zahraničí, umět jazyky a mít znalosti o které mají firmy zájem. Ještě zvažte, jestli má otec dostatek financí po stavbě domku, jestli není zadlužený. Pokud splácí úvěr, tak asi nebude mít na to, aby Vám něco vyplatil. Nová domácnost též něco stojí. A co si budeme povídat, pokud se ožení, bude to již jiná rodina a jeho výdělky půjdou tam. Ovšem, pokud si to sám neuvědomí. Žádný člověk není tak hloupý, aby nevěděl, jestli neošidil vlastní děti. A je to v každém rodiči, aby se vzepřel a řekl si, tak tohle dám svému synovi - dceři, aby věděli, že mají pořád svého tátu, i když žiju s někým jiným.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 04.01.14 18:08

moc díky za reakce spořila mi to babička (matka otce) ze svého důchodu

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.