1x

Mladší kluk a starší holka - tykání

Od: Datum: 03.01.14 23:51 odpovědí: 13 změna: 05.11.15 23:35

Ahoj,

znám se s jednou holkou která je cca o 13 let starší jak já, a chtěl bych ji nabídnout tykání, ale aby ona tykala mě. Oba si vykáme ale, tak zdá se mi divný aby starší holka tykala mladšímu klukovi, třeba pak i tykání nabídne ona mě. Nadruhou stranu, tykání vždycky nabízí starší a vždy žena, nemohla by se urazit, kdybych řekl aby klidně tykala?

Jsem v rozpacích

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.01.14 00:09

Úplně normálně jí řekni: Byl bych rád, kdybyste mi tykala. Cítil bych se tak líp. Tím ji spíš potěšíš, než urazíš.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 04.01.14 09:36

tak nevím, jestli by mě taková žádost o tykání jako ženu potěšila *nevi* takováhle formulace mi přijde vhodná snad jedině v případě, že by mezi námi byl opravdu velký věkový rozdíl, že by se jednalo alespoň o generaci mladšího člověka. řekněme kdyby mi takhle nabídli možnost jim tykat spolužáci mojí dospívající dcery. nese to pro mne podtext vyjádření ve smyslu - klidně mi tykejte, vždyť jste jak moje máma (babička), jsem na to od stejně starých jako vy zvyklý, budu se tak cítit líp.

vtip je v tom, že pokud ten věkový rozdíl není až tak velký (a to 13 let ještě není), tak chlap se sice možná bude cítit líp, ale žena těžko, protože situací já mu tykám, on my vyká se dostává právě do pozice ženy o mnoho starší. což asi ne každé bude příjemné. konečně, tohle si nejspíš uvědomuje i tazatel, protože doufá, že toto bude ženě blbé a dojde na vzájemné tykání.

nemůžu si pomoct, ale nabídnout jednostranné tykání mi v tomto případě přijde jako ještě větší buranství, než nabídnout vzájemné tykání. pokud zakladatel má pocit, že si tykat prostě MUSÍ, tak ať tykání normálně v nějaký příhodný čas nevrhne - buď žena jeho nabídku přijme a nebude nad ní přemýšlet, nebo bude za burana, protože bude ženě připadat nepatřičná. to je takový klasický risk - ber všechno nebo nic :D

doplněno 04.01.14 09:38:

ale fuj, tohle mě praštilo do očí na první pohled a ani netuším, jak se mi to zadařilo :(

...já mu tykám, on MI vyká...

Ohodnoceno: 0x

Datum: 04.01.14 00:09

Ahoj. Tak nabídka na tykání by měla přijít ze strany ženy. Ale již jsem zažila situace, kdy se k tomuto kroku odhodlal spíše mladší muž...Já jsem prostě tu potřebu neměla, ale jeho nabídku jsem přijala naprosto s klidem a souhlasila jsem...Ne vždy je rozhodující společenský bonton. Nakonec rozhodnou vzájemné sympatie a komu člověk dovolí tykání...Protože tím si připouští určité lidi i blíže k tělu a měl by s tím umět počítat i zacházet...Je to jen můj názor však...

Ohodnoceno: 1x

Od: k2
Datum: 04.01.14 00:12

Tykani bych nabidnul. V nejhorsim odmitne a zustanete u vykani. Soudneho cloveka snad prohresek proti spolecenskemu bontonu nijak neurazi, obvzlast, kdyz nabidku tykani uvedete s tim, ze vite, ze je to proti spolecenskym konvencim.

Od: hop®
Datum: 04.01.14 00:22

Ládinova formulace je rozumná, hlavně se nesnaž zdůvodnit prosbu o tykání tím, že jsi mladší. Vzala by to jako narážku i na její věk, většina žen je nato háklivá...

Ohodnoceno: 2x

Datum: 04.01.14 00:27

A zkus se treba "trapne prebreptnout" a tykni ji. Nasledne se dlouze omlouvej, ale s usmevem. Treba Ti pak nabidne tykani sama

Datum: 04.01.14 03:08
13 let rozdíl... vykáme si... holka, kluk...
Přemýšlím, kolik ti asi je. Kdyby 12, tak pětadvacetiletá ti nebude tykat, spíše tykat. 20 a 33, to už by mohlo být při formálním styku na vykání pro obě strany, zase mi tam nesedí ten "kluk a holka". V tom věku se mezi sebou běžně tyká. A 30 vs 43, to už nejsou ani kluci, ani holky.
Někdy to vyřeší to obligátní: Ráno je moudřejší večera. Při probuzeni se už většinou spontánně tyká.
Opět tu je ale otázka věku, či dospělosti.
Tak kolik?

Datum: 04.01.14 06:42

Také jsem uvažovala o věku, podobně jako Hejkal.

O 13 let starší holka, to možná už nebude holka, ale babička. Proto bych nechala možnost tykání na ni. Žádný zajíček to už asi nebude, tykání od mladého by mohla považovat za vlezlé. Proto ji nechat, aŤ se vyjádří sama. Věk nepřipomínat! *:D* Jaga.

Od: petrat
Datum: 04.01.14 07:11

Ona ti tykat nechce, je to velmi nezdvořilé, žádat jí o to. Nenabízet tykání, nepodávat ruku - bude jí to nepříjemné.

Datum: 04.01.14 09:07

Myslím, že je potřba rozlišovat dva případy. Ten první je, kdo nabízí vzájemné tykání. Tady je to samozřejmě osoba společensky výše postavená osobě společensky níře postavené (starší mladšímu, žena mužovi, nadřízený podřízenému,...). Ale v otázce bylo "aby ona tykala mně". To samozřejmě výrazně mladší muž může ženě nabídnout a je jen na ní, zda toto jednostranné tykání takto přijme nebo to rozšíří na tykání vzájemné.

Datum: 04.01.14 09:54
Kdyz uz jsme u tohoto tematu, neda mi to, nezeptat se. Kdyz je muz kolem padesatky a zena kolem dvacitky. Oba dva si vykaji, komunikuji prevazne pisemnou formou. Zena by chtela, aby ji chlap tykal, ale ona jemu chce porad vykat. Kdo v tomto pripade navrhuje tykani, zena nebo muz?

Datum: 06.01.14 20:24

Ahoj, záleží na tom, v jakém jste společenském vztahu.

V nějaké partě - vodáci, trempíci, ochotnické divadlo, atp. si pokud vím tykají všichni bez rozdílu věku. Pokud si dívka potrpí na společenský bonton, tak to prozatím nechej na ní - a chop se vhodné příležitosti, pokud se naskytne, ale podnět by měl vycházet od ní, protože si myslím, že při takto celkem malém věkovém rozdílu půjde jistě o tykání vzájemné. Tak ahoj.

Od: sekac
Datum: 05.11.15 23:35

Já to mám nastaveno tak,že pokud mi "holka" vyká,tak jí vykám-zejména zezačátku.Mnohdy se mi stalo,že mi sama od sebe na Facebooku začala tykat,tak jsem na tykání přešel taky.Takže na vykání vykám,na tykání tykám.Starší holce jsem tykání nabídl jen jednou před mnoha lety-zase tak věkově jsme od sebe nebyli.Oproti tomu mi v práci začala tykat o pět let starší paní,tykal jsem jí taky.Pak jsem ji jednou pozdravil AHOJ a ona se rozčílila,tak jsem si jí přestal všímat.Od sousedek,které jsou starší a znají mě od peřinky mi tykání nevadí,těch už moc není a jsou to paní v důchodu.Zase ale tykám já holkám,které znám odmalička,ikdyž už jim bylo18.Týká se to ale jen zdravení.Byly i doby,kdy jsme si se starší sousedou vykali-ona byla na pokladně supermarketu.Když ho zavřeli,potkávali jsme se a já jí ze setrvačnosti zdravil DOBRÝ DEN a ona mi odpovídala AHOJ-což nejspíš bylo z mojí strany vykání a z její tykání.Vždycky se potom usmála,asi jí to lichotilo.Mně to ale bylo hloupé,tak jsem ji začal taky zdravit AHOJ.Šalamounsky jsem nabídl tykání o10let mladší sousedce,kdy mě ona pozdravila DOBRÝ DEN a já na to AHOJ BY BYLO LEPŠÍ a ona na to TAK AHOJ a já AHOJ...Když mě někdejší přítelkyně představovala svým kamarádkám,řekla jim KLIDNĚ MU TYKEJ/MŮŽEŠ MU TYKAT-JEMU TO NEVADÍ...tak mi tykaly a já jim taky.Jindy jsme byli s pár lidma u kamaráda-měl starší družku.Tykala mi,já jí odpověděl tykáním a ona se zarazila...zřejmě očekávala vykání.Z legrace jsem jen tak začal vykat pár kamarádkám na Facebooku a zeptala se mě na to,co blbnu jen jedna,já na to,že to byla jen legrace.Jiná mi jednou vyká a podruhé tyká,což moc nechápu,tak se vždy přizpůsobím. :-D

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.