Fibroskopie žaludku

Od: Datum: 02.01.14 18:40 odpovědí: 5 změna: 02.01.14 21:39

Zdravím mám jít na fibroskopii jak to probíhá.Bolí to a musím pak po tom ležet ještě v nemocnici.Děkuji za odpověd

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.01.14 18:53

Budou Vám strkat do jícnu takový šlauch a až se dostanou do žaludku, tak tam uštípnou kousek sliznice. Moc to nebolí, jen je to trochu nepříjemné. Dávají oblbovací injekci do žíly.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 02.01.14 18:58

Lékař Vám nic neřekl? Byla jsem cca před pěti lety. Nějakou dobu před zákrokem se nesmělo jíst a pít (už si přesně nepamatuji jak dlouho, to by Vám měl říct lékař). Před samotným zákrokem, Vám nabídnou "oblbovací" injekci - dle mě je zbytečná a hodí se jen pro lidi, kteří mají panickou hrůzu z vyšetření a pak nabídnou "obsřik" - umrtvení krku - jen stříknou sprejem - já jsem odmítla i to, protože polykací reflex stejně zůstane a bylo mi to víc nepříjemné než bez toho umrtvení.

Pak si lehnete na bok a zavedou Vám do krku hadičku. Je třeba pravidelně z hluboka dýchat. Nepříjemné je protní polknutí té sondy, ale je to hned..pak trošku tlačí, jak Vám ji sunou níže a trošku nepříjemné bylo, když mi na můj vkus moc dlouho odebírali v žaludku vzorek, ale byl to mžik a za chvíli je po všem. Člověk se trošku dáví, chce se zvracet, ale jak je vyprázdněný, tak není co. Během zákroku, Vám budou všechno předem říkat a na kamerce ukážou co se děje.

No a za chvilku jdete zase po svých domů. S oblbovací injekcí, to chce doprovod. Bez ní a jen s obstřikem krku, nebudete moct nějakou dobu ještě jíst, než krk přijde k sobě a pokud si nenecháte ani to, jste hned fit..jen to ještě trošku cítíte, ale skoro nic to není. Není se vůbec čeho bát. Je to bezbolestné a docela rychlé.

Datum: 02.01.14 20:26

Zdravím,já byla nedávno na tomto vyšetření a protože jsem velmi citlivá osoba a tak trochu posera,nechala jsem si dát sedaci i znecitlivující sprej do krku.Průběh vyšetření si pamatuji jakoby ze spánku,ale doktora jsem vnímala,žádná bolest,jen si pamatuji,že jsem hodně slintala.Na to jsou tam připaveni.

Je to jen chvilka,jsou horší vyšetření,důležité je,aby tam nebyl žádný hrozný nález*uf*

Držím palce.

Od: nikc®
Datum: 02.01.14 20:43

Není to příjemné vyšetření, ale dá se to vydržet. Jednou mě špatně uspali. Takže jsem vše cítila a příjemné to není. Slintáte a cítíte hadičku, jak vám ji dávaj do krku a vyndávají. Přitom na vás kouká několik lidí a jste jen v podprdě nebo košilce, pokud ji máte na sobě.

Datum: 02.01.14 21:39

Dobrý den, hodně již bylo řečeno. Nemám bohužel čas se Vám moc rozepisovat. Tak ve zkratce. Přijdete do ordinace, lehnete si na pravý bok, lékař Vám vystříká ústa lokálním anestetikem, nejčastěji xylocainem, do úst Vám vloží takový kus z plastu, něco jako roubík, abyste nezkousl/a při vyšetřování. Potom Vám lékař za současného polykání zavede do žaludku přes ústa, hltan a jícen endoskop. Je to nepříjemné, budete mít dávivý reflex občas, ale účinek tohoto vyšetření je nedocenitelná. A pokud jdete na toto vyšetření např.z důvodu žaludečního vředu, tak Vám ho lékař při tom rovnou odstraní. A bude mít i prevenci vlastně, protože lékař Vám rovnou při tomto prohlídne i hltan a jícen. Po vyšetření budete moct normálně odejít domů, pouze nebudete moct asi dvě hodiny jíst. To proto, protože budete mít znecitlivěný hltan a dutinu ústní. Třeba, když dostanete u zubaře injekci, tak to je vlastně podobné, také nesmíte nějakou dobu jíst. Hlavně se nebojte, je to poměrně rychlé vyšetření. Tak sedm minut...Hodně štěstí Vám přeju!

Ohodnoceno: 1x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.