Mám být radši OSVČ?

Od: Datum: 02.01.14 19:08 odpovědí: 5 změna: 02.01.14 21:44

Dobrý večer,

od února mám nastoupit jako mzdová účetní, nabídli mi, že si mám vybrat zda pracovní smlouvu nebo na živnostenský list. Protože jsem zatím vždy pracovala na klasickou pracovní smlouvu, tak váhám. Prosím o Vaše zkušenosti. Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: pu®
Datum: 02.01.14 19:13

Mno, já jsem osvč a je to čím dál horší... Na vašem místě bych volila pracovní smlouvu, nehledě na to, že osvč při každodenním docházení do zaměstnání s plnou podporou činnosti, kterou v zaměstnávání vykonáváte (tj. předpokládám vám dají k dispozici počítač, stůl apod.) je schwarzsystém - který bude ještě postihovanější, dá se očekávat, a na kom jiném než na malých rybách se budou mocipáni léčit, to si nebudeme nalhávat...

doplněno 02.01.14 19:14:

Navíc pokud dobře chápu, v zaměstnaneckém poměru budete mít přece nárok na (placenou) dovolenou, zaměstnavatel za Vás odváví soc+zdrav... Leda by vám na osvč nabídl o tolik více peněz, že by se to vyplatilo (i to se může stát). Pak ale nemáte žádné výpovědní lhůty apod. plus stále zůstává riziko schwarzsystému... Snad někdo doplní.

doplněno 02.01.14 19:43:

Re kilrah - no, tak černě bych to neviděla, veškerá pojištění zvládám platit docela v klidu, ale je fakt, že o placené dovolené či jakýchkoliv benefitech apod. si můžu nechat akorát zdát. Mně osobně vyhovuje svoboda, no a druhá věc je, že v mém oboru (překladatelka) se v podstatě jinak pracovat nedá. Takže tak. Jinak ale souhlasím, má-li tazatelka možnost volby, nechť uzavře pracovní smlouvu.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: kilrah
Datum: 02.01.14 19:25

OSVČ je nejhorší volba jakou si můžeš vybrat. Tito lidé se sami okrádají, nemají dostatek financí aby si pokryli veškeré sociální pojištění, a tak když se jim stane úraz, nebo jsou dlouhodobě nemocní, tak pak mají problém. Pokud nemusíš do OSVČ se nehrň.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dend4
Datum: 02.01.14 19:40
na obyc pracovni smlouvu, :)
Ohodnoceno: 0x
 
Od: kono
Datum: 02.01.14 19:45

OSVČ je nejhorší volba jakou si můžeš vybrat. Tito lidé se sami okrádají, nemají dostatek financí ...

Ano, ale jen Ti co začnou podnikat z podnětu jiné OSVČ.

Já Ti dám práci, ale za mých podmínek.

Např. znám řemeslníky co začali podnikat jako OSVČ s tím, že mu stavební fa. nabídla práci za 120Kč/ hod a vlastní zaměstnanci měli 90-100Kč /hod. a účetní hodinovka dané fa.činila 250 _ 400Kč/hod + DPH tak to není podnikaní, ale otroctví.

Zeptej se na platební podmínky a pak se rozhodni. Účetnictví můžeš dělat pro více fa. doma a za svých podmínek.

(za zaúčtování dokladů za x Kč/ks, vyplnění tiskopisů, daňové přiznání, DPH atd. _ vše má svoji cenu, na tom se vydělává, ne sedět a dělat osm hodin za hodinovou mzdu)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.01.14 21:44
avatar

Já bych si vybrala pracovní smlouvu.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.