Jak pročistit organismus po svátcích?

Od: Datum: 02.01.14 15:12 odpovědí: 7 změna: 03.01.14 15:49

Letos u nás byly svátky takové žrací orgie. Jinak si na to nepotrpíme, žy bysme seděli u pohádek a jen jedli, ale letošní Vánoce byly trochu výjimečné u nás a strašně moc se jedlo a jedlo Silvestrem to vyvrcholilo a teď už je snad po všem Pořád ale ale cítí tak jako "těžce", jako zaplácáná, ble. Máte nějaký způsob, jakým uvádíte po takových hodech své zažívání zase do normálu? Má smysl se třba jeden den postít? děkuji za rady


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.01.14 15:21
avatar

Jednodenní půst je v tuto dobu rozumný, zkuste při něm pít ovocné a zeleninové šťávy (pokud možno čerstvě vymačkané, hodně se hýbat (dlouho procházky apod.)

Ohodnoceno: 2x
 
Od: wamp®
Datum: 02.01.14 17:40
avatar

Souhlasím s MartinouNejlepší v tuto dobu jsou opravdu procházky,a to nejméně hodinu denně,čerstvý vzduch dělá divy.Co se týče stravování,vynechte veškerou tučnou stravu,maso,uzeniny,bílou mouku,sladké nápoje,alkohol.Baštěte bílé jogurty,hodně ovoce/pozor ne večer,kvůli cukru/.A co je vůbec nejlepší-zelenina,zelenina a zelenina:-P

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 02.01.14 18:42

Neuškodí to proložit "čistícím čajem" - poradí v každé lékárně

Ohodnoceno: 1x
 
Od: kami95
Datum: 02.01.14 22:03

Myslím, že projímadlo by očistit pomoci mohlo..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.01.14 22:14
avatar

Myslet si muzes cokoliv, ale pravdu nemas. Pronajimadlo neprocisti cele telo, tak ja nektere vyse uvedene rady.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 03.01.14 06:39
avatar

Někdy na spravení chuti a odhlečení není špatná nějaká polévka, zeleninová třeba. My jsme si dneska dali kedlubnovou a přišla k chuti a už bychom teoreticky mohli zase začít s dalšími žranicemi. *smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.01.14 15:49
avatar

Jak už jsem ohlásil před Vánocemi, krátce po Silvestrovských oslavách jsem uskutečnil delší očistnou hladovku. Slíbil jsem podělit se o nové poznatky, takže tady jsou. Zkušenosti z předchozí třídenní hladovky byly povzbuzující, a tak jsem se odhodlal k delšímu pokusu. K úplné spokojenosti by mi stačilo vydržet pět dní, ale nakonec se mi podařilo půst protáhnout na celý týden. Jak sedmidenní hladovka probíhala a jaký prospěch mi přinesla?
Hladovku jsem zahájil v pátek večer, kdy jsem si dal poslední jídlo. V sobotu ráno jsme si pak s mojí ženou šli pořádně zacvičit do fitness centra. Dali jsme si organizovaný posilovací trénink, docela zabíračku. Odpoledne mne pak čekalo pročištění střev za pomoci Zaječské hořké a pak už jen pravidelný pitný režim. Připomínám, že cokoliv jiného než voda hladovku zcela znehodnotí, protože nedojde k zastavení metabolismu. Kvůli tomu pak nedojde k přepnutí na vnitřní spalování a tělo se nezbaví odpadu. Pro detaily odkazuji na knihu "Hladovění" od odborníka na slovo vzatého - Gennadije Malachova.
První tři dny měly podobný průběh jako při třídenní hladovce, ale cítil jsem se o poznání lépe. Myslím si, že to bylo hlavně tím, že už jsem věděl, do čeho jdu, a neměl jsem z toho žádné obavy. Také to, že už se v domácnosti nepeklo na Vánoce jako minule, mi ulehčilo od trápení a pokušení
Po třech dnech začlo fungovat vnitřní spalování a pocit hladu úplně přestal. Čtvrtý a pátý den jsem se tak cítil úplně v pohodě, naprosto bez problémů. Pátý den ráno jsem šel s kolegy na squash a nedal jsem jim žádnou šanci. Šestý den jsem začal pociťovat tlak v břišní krajině, ale nešlo mi se vyprázdnit. Bylo jasné, že opět dojde na Zaječskou hořkou. Ta, ačkoliv mi zabírá do půl hodiny, si tentokrát dala načas, ale to čeho jsem pak se zbavil, stálo za to. Vůbec bych nevěřil, kolik kalu a nečistoty se může v těle nasbírat, když přitom vůbec nic nejíte.
Po celou dobu hladovky jsem se snažil zachovávat všechny své běžné aktivity a v ničem jsem se neomezoval. Takže sedmý den ráno, v pátek jako obvykle, jsem si šel opět zahrát squash. Úbytek sil se už ale projevil, rychle jsem se zadýchával. Zadarmo jsem jim to nenechal, ale na vítězství to tentokrát opravdu nebylo. No, pomalu byl čas s hladovkou končit. Večer, přesně týden po posledním jídle jsem si nalil mrkvovou šťávu, připil jsem si se svojí skvělou ženou, která mi celou dobu fandila, a hladovku ukončil.
Samozřejmě to neznamená, že si hned druhý den dám vepřovou s knedlíkem, to by mohlo být mé poslední jídlo v životě. Po tak dlouhé hladovce je návrat k normálnímu stravování docela zdlouhavý, téměř stejně dlouhý jako hladovka sama. Metabolismus musí pomalu nastartovat a nebude fungovat hned naplno. Ovocné šťávy a jogurt, v dalších dnech pak ovoce, zeleninové saláty, případně zeleninový vývar. Opatrně můžete přidat chlebovou placku z naklíčeného obilí. Teprve pátý den můžete něco od masa, třeba rybu, ale stále s mírou a opatrně.
Tyto informace prosím v žádném případě neberte jako vyčerpávající návod, spíš svědectví o tom, co vás čeká, pokud se pustíte do něčeho podobného. Pokud byste to s delšími hladovkami mysleli vážně, tak si důkladně prostudujte výše zméněnou knihu "Hladovění" od Gennadije Malachova, případně jinou odbornou knihu o hladovění.
Co jsem tím získal? Stálo to vůbec za to?
Stálo. Na mém vzhledu byste poznali změnu: Zhubnul jsem čtyři kila, zmizelo mi bříško, vyhladily se mi vrásky kolem očí. Další moje benefity už očima nerozpoznáte, ale já o nich vím. Dnes jsem byl na měření kondice přístrojem InBody, které provádějí ve fitness centru Zone4You v Brně. Výsledky jsou lepší než jsem čekal: Množství tuků v těle přesně uprostřed normálního pásma, množství kosterního svalstva nad průměrem. Proteiny nad normálem, minerály také. Celková kondice 89 bodů ze sta - běžná populace mívá kolem 80.
pH moče se mi spravila z kyselých 6,0 na zásaditých 8,0. Běžná populace mívá kolem 6, výjimkou není ani 5,5. Ideál je 7,4 - 7,5, pouze kojenci živení mateřským mlékem mívají 8,0 - 8,5.
Zdroj : sránky - nezávislost energie styl
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.