ŽL při práci - přiznání

Od: Datum: 02.01.14 11:12 odpovědí: 6 změna: 07.01.14 22:28

Dobrý den,

mám pozastavený ŽL, chtěl bych se zeptat, pracuji na HPP a chtěl bych zkusit podnikat. Tedy obnovil bych ŽL a zkusil při práci.

Jaké papírování by mě čekalo? Chtěl bych se poradit, prý kdybych si za tento rok nevidělala do určité částky tuším 6000Kč tak bych nemusel nijak hlásit v práci a nemusel bych dávat dokument do daňového přiznání?

Je to tak nebo jinak?

Děkuji, jen se ptám, kolik je s tím papírování, kdyby se mi nedařilo, ať se do toho nezamotám.

Pěkný den


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.01.14 00:02
avatar

Každá činnost provozovaná za účelem zisku je podnikáním i v případě nízkého výdělku (do 20.000 Kč). Be živnostenského oprávnění (ŽL už se nepoužívá) bych se do toho nepouštěla.

K zaměstnání: Záleží na tom, v jakém oboru byste podnikal. Pokud by šlo o obor, v němž působí Váš zaměstnavatel (zjistíte v rejstříku), musel byste si před začátkem podnikání vyžádat písemný souhlas od zaměstnavatele.

Jde-li o jiný obor, nemusíte zaměstnavateli nic sdělovat bez ohledu na výši zisku.

V případě souběhu zaměstnání a podnikání budete muset podat daňové přiznání.

Přihlásit se budete muset na FÚ, OSSZ a na zdravotní pojišťovně. Toto lze vyřídit (alespoň se tak domnívám) v rámci obnovení živnostenského oprávnění (přihlášky můžete nechat poslat pro střednictvím živnostenského odboru).

doplněno 05.01.14 01:02:

Uško, děkuju, neuvědomila jsem si, že už jsme se přehoupli do dalšího roku (odpověděla jsem ze setrvačnosti postaru).

Ohodnoceno: 2x
 
Od: wellky
Datum: 04.01.14 10:32

Děkuji,

ano ŽL bych si obnovil, chtěl bych se jen ještě zeptat pokud by se mi nedařilo a vydělal si třeba jen 6000Kč za rok (příjem) musel bych toto uvádět také do daňového přiznání? Slyšel jsem, že pokud by to bylo do určité minimální výše nevím nyní přesnou částku okolo 7000Kč, tak není potřeba toto podikání přidávat do daňového přiznání. Prosím jak je tomu?

Děkuji, přeji pěkný den

Datum: 05.01.14 01:07
avatar

Je rozdíl mezi podnikáním a nahodilým příjmem (do 30.000 Kč/rok). Opakovaná činnost vykonávaná za účelem zisku je podnikáním, nejde o nahodilý příjem.

Doporučila se v tomto ohledu radši poradit na živnostenském odboru, protože pokuty za neoprávněné podnikání bývají vysoké.

Pokud obnovíte živnostenské oprávnění, půjde podle mne o podnikání a při souběhu zaměstnání s podnikáním musíte podat daňové přiznání. Ovšem pokud začnete letos, budete první přiznání podávat až v r. 2015.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 04.01.14 17:34

ivzez - letos to bude do 30 000,- Kč, ne do 20 000,- Kč

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 04.01.14 10:43

Co se týká FÚ, je ideální si načíst zákon o dani z příjmu v posledním znění, byly změny. A pak minimální zálohy na SP a ZP.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: wellky
Datum: 07.01.14 22:28

Ano děkuji,

chtěl bych se poradit pokud budu podnikat při zaměstnání jako VPP, nemusím platit žádné sociální, zdravotní či jiné poplatky?

Děkuji

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.